Už tvirtų betoninių sienų kalėjo ir lietuvių kilmės kanadietis Alvinas Karpis. Šis gangsteris dėl savo pražūtingos šypsenos buvo pravardžiuojamas „Kraupiuoju“ ir buvo vienas iš nusikalstamos grupuotės lyderių. Karpis už dešimt žmogžudysčių ir šešis pagrobimus Alkatrase kalėjo 26 metus ir tapo daugiausia čia laiko praleidusiu kaliniu. Vienu metu Alkatraso sala tapo tarsi atskiru gangsterių kalėjimu – taip Jungtinių Valstijų vyriausybė bandė žmonėms grąžinti ramybę į nusikalstamumo sukaustytas gatves.
Kamerose jie sėdėjo – apšiurusios, mat jose tik tualetas, kriauklė ir vieta atsisėsti. Žinoma, patogumų šiame kalėjime tikėtis – naivu, mat čia buvo sunkiųjų darbų ir sugriežtinto saugumo kalėjimas. Bausmės atlikimas Alkatrase būsimiems kaliniams skambėjo tarsi bilietas į pragarą.
O dabar į Alkatrasą pasidairyti atvyksta smalsūs turistai, mat kalėjimas nebeveikia jau beveik šešias dešimtis metų. Vandens kelias yra vienintelis būdas patekti į salą. Atrodytų, kad pabėgti ši čia neįmanoma – vis tik, kaliniai tai bandė ne kartą. Bene žymiausias pabėgimas įvyko prieš pat kalėjimo uždarymą. Trys vyrai tiesiog išsikasė tunelį ir pradingo tamsiuose San Francisko įlankos vandenyse. Bene 50 metų manyta, kad jie žuvo, tačiau prieš kelerius metus paaiškėjo, kad bent vienas jų tebėra gyvas.
Alkatrasas yra Nacionalinio parko teritorijoje, kurią atlaisvinus ribojimus dėl koronaviruso vėl galima lankyti.