Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
O, skeptikas mane patikslinko. Rašiau prieš tai, kai pamačiau jo komentarą :)
„– Įdomu, kad teisininkė, išnagrinėjusi kitų Europos šalių praktikas, pastebėjo, jog būtent Baltijos šalyse asmenvardžių rašymas yra reglamentuojamas griežčiausiai.“
O pabandykite kurioje nors Europos šalyje (na, išskyrus gal Lenkiją, bet ir tai su minėtomis išlygomis) įteisinti savo pavardę, pavyzdžiui, su ė – ir ką gausite?
Bendras modifikuotų lotyniško raidyno raidžių skaičius pasaulyje yra tikrai ne 70, o šimtas keliasdešimt.
Ir kaip čia, yra ar lenkams svarbu q, x, w (tarkim, kadangi tai standartinio lotyniško raidyno raidės), o kokios nors ł, ń, ź ne taip svarbu?
Gerb. kalbininkai, iš kur radote tokius mažus skaičius? Šiandien suskaičiavau lotynų kalba pagrįstuose alfabetuose naudojamus simbolius viešai prieinamus iš en.wikipedia.org/wiki/List_of_Latin-script_letters. 152 raidžių papildiniai, 722 raidės su diakritiniu ženklu, 72 ligatūros ir diagrafai.
Įdomu, kas bus pirmieji iš kurių bus pareikalauta kiekvieną žinoti, mokėti ištarti ir taisyklingai užrašyti (nesuklystant tarp kablelių, taškelių, brūkšnių) lietuviškuose tekstuose, jei jie bus pradėti visuotinai vartoti? Galbūt reikia privalomojo egzamino šia tema, ir tuomet dings ir įtampos, susipras bent kažkiek galintys mąstyti ar suprasti, kas vyksta.
Čia tai antraštė, laikmetis turbūt nesvarbu, po to sekęs mūsų palikimas irgi turbūt tik istorijos klaida. :) Saugokime ir vertinkime tai ką turime, mūsų kalbą ir raštą pirmiausia.

Šalin rankas nuo lietuvių kalbos
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų