Manote, kad vien potencialas nepadės apmokėti sąskaitų? Galvokite iš naujo. Nauja kompanija „Upstart“ suteikia galimybę įsigyti dalį kažkieno ateities pajamų. Kompanija leidžia daryti rizikingesnius karjeros sprendimus ir toliau sėkmingai apmokėti bent jau telefono sąskaitas, rašo CNBC.
„Mūsų manymu jauni žmonės susiduria su problema kaip mokytis ir pasiekti ilgalaikės sėkmės, neturint pinigų. Žmonės negauna tinkamo lygio išsilavinimo arba nesiima kurti „startup‘ų“, nes imasi „saugesnių“ darbų“, - interviu CNBC metu sakė „Upstart“ vienas iš įkūrėjų Paulas Gu.
Kvalifikuoti investuotojai gali nusipirkti 1 proc. pradedančiojo verslininko dešimtmečio trukmės atlygio už 4-20 tūkst. JAV dolerių, priklausomai nuo „Upstart“ prognozių. P. Gu teigia, kad jo paties 1 proc. šoktelėjo iki 25 tūkst. JAV dolerių.
Jei tokiu siūlymu investuotojai būtų pasinaudoję 2004 metais, kai „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas įsikraustė į savo pirmąjį biurą, investicija tikrai būtų juos pradžiuginusi.
Nesėkmės atveju (jei darbuotojo alga per metus yra mažesnė nei 30 tūkst. JAV dolerių) tų metų išmokos yra atšaukiamos ir pridedami dar vieneri metai. Maksimaliai galima pridėti penkerius metus.
Per pirmuosius metus 135 rėmėjai investavo daugiau nei 1 mln. JAV dolerių į 83 jaunuosius verslininkus. Iš pastarųjų pusės prašymų patekti į „Upstart“ programą netrūksta, tačiau, anot P. Gu, jie atrenka kandidatus ir investuotojams pateikia tik geriausius.
„Upstart“ atitenka 0,5 proc. nuo investuotojų skirtos sumos ir 2-3 proc. nuo remiamųjų uždirbtų pinigų.
Vadovaujantis „startup‘ams“
2012 metais Niujorko universitetą baigęs ir savo „startup‘o“ idėjos iki galo nenorėjęs atskleisti Brandonas Chicotsky teigia, kad be „Upstart“ jis būtų prislėgtas savo studijų paskolos ir nešiotų kavą eilinėje įmonėje. Jo remėjai investavo 14 tūkst. JAV dolerių, o B. Chicotskio įmonė per šiuos metus planuoja pasiekti 1 mln. JAV dolerių pajamų.
Melanie Plageman nutarė populiarinti Rytų Afrikos hiphopo muziką Kenijoje ir Vakaruose. Ji sukūrė muzikos platinimo platformą „Bomba“ ir kitą mėnesį pradės publikuoti vieno Šiaurės Karolinos didžėjaus ir Kenijos reperio bendrą tinklaraštį.
Iš pažiūros kurti tokį produktą ir ieškoti jam nišos rinkoje gali pasirodyti labai sunki užduotis, tačiau M. Plageman sulaukė 13 remėjų, kurie investavo 50 tūkst. JAV dolerių.
M. Plageman ir B. Chicotsky mano, kad „Upstart“ sukuriamas palaikymo aspektas yra toks pat svarbus kaip ir pinigai. „Bankai neatsižvelgia į asmenybę ir man pasiūlė nepalankias sąlygas. Dabar mano palūkanos prisideda ir prie investuotojų bendruomenės“, - pastebi B. Chicotsky.
Rermėjų perspektyva
Toks jaunatviškas energingumas gali skatinti investuotojus, tačiau kiti gali reaguoti priešingai.
„Esama ir labai miglotų vizijų“, - sako remėjas Andrew Okunas, kuris prieš šešias savaites pradėjo investuoti šioje platformoje. Jis savo favoritus pasirinko pagal aiškias vizijas ir supratimą, ką jie ketina daryti. Grandiozinės ir kompleksinės idėjos iškart kėlė įtarimų.
Pasak jo, nėra jokių tikimybių, kad investicijos sugrįš, tačiau tai yra lyg eksperimentas.
A. Okunui didžiausią nuostabą kelia kaip „Upstart“ ir kiti internetiniai projektai suteikė galimybę investuoti į itin mažus projektus ir tai daryti mažomis sumomis.