BBC saugumo korespondentas Frankas Gardneris teigia, jog šią vasarą Ukrainai, kurią kasdien bombarduoja Rusijos bepiločiai orlaiviai, raketos ir sparnuotosios bombos labai reikėjo gerų naujienų. Šis greitai įvykdytas įsiveržimas į Kurską buvo būtent tai.
Įspūdingiausias aspektas
„Įspūdingiausias šio įsiveržimo aspektas yra tai, kaip gerai ukrainiečiai įvaldė jungtinių ginklų karą, panaudodami viską nuo oro gynybos iki elektroninės kovos, taip pat šarvuočius ir pėstininkus. Tai įspūdinga“, – sakė vienas aukšto rango britų karinis šaltinis, prašęs neskelbti jo pavardės.
Taigi, kaip toliau klostysis Ukrainos įsiveržimas į Rusiją? Atsargesni bus tie, kurie teigs, kad Ukraina jau padarė savo, kad Vladimiro Putino pasirinktas karas dabar turi atnešti šiek tiek skausmo rusams, kad, nepaisant neseniai patirtų nesėkmių mūšio lauke Donbase, Ukraina įrodė, jog gali surengti sudėtingą jungtinės ginkluotės puolimą, naudodama visus šiuolaikinio karo elementus.
Kitaip tariant, garbingai pasitraukti dabar, kol Rusija nesubūrė pakankamai pajėgų, kad nužudytų ar paimtų į nelaisvę įsiveržusius ukrainiečius.
Tačiau pasitraukimas paneigtų du akivaizdžius Ukrainos įsiveržimo tikslus, t. y. padaryti pakankamą spaudimą Rusijai, kad ji būtų priversta nukreipti dalį savo kariuomenės į Donbasą, ir, antra, užimti pakankamai Rusijos teritorijos, kad ją būtų galima panaudoti kaip derybinį kozirį bet kokiose būsimose taikos derybose.
Teritorijos grąžinimas
„Jei Kyjivas turės Rusijos teritoriją, jis galės derėtis dėl savo teritorijos grąžinimo iš stipresnės pozicijos. Be to, Kyjivas sieks sugadinti įspūdį apie visagalį V. Putino režimą tarp rusų ir paskatinti Kremlių siekti susitarimo, kad nekeltų pavojaus savo valdžiai“, – sako Jungtinės Karalystės Ekseterio universiteto daktaras Davidas Blagdenas.
Viena yra aišku. Užsienio pajėgų iš Ukrainos buvimas Rusijos teritorijoje yra netoleruotinas. V. Putinas imsis visų įmanomų priemonių šiai problemai spręsti, tuo pat metu didindamas spaudimą Ukrainai Donbase ir bausdamas šalį dar didesniais bepiločių lėktuvų ir raketų smūgiais.
Jo susierzinimas aiškiai matėsi Rusijos televizijos filmuotoje medžiagoje, kurioje jis pirmininkavo skubiam posėdžiui Maskvoje.
Taigi, ar Ukrainos žaidimas pasiteisino?
Kol kas dar per anksti pasakyti. Jei Ukrainos pajėgos liks Rusijos pasienyje, jos gali tikėtis vis žiauresnių atakų, nes Maskvos reakcija agresyvės.
D. Blagdenas įspėja, kad personalo, įrangos ir logistikos poreikiai, susiję su bandymais išlaikyti įsiveržimą ir užimtą teritoriją, bus dideli, ypač ilgėjant tiekimo linijoms.
Tai neabejotinai buvo drąsiausias Ukrainos žingsnis šiais metais. Jis taip pat buvo rizikingiausias.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Sėdi russkis ant šiukšlyno
Krapšto utėles iš klyno
Kur mažesnę - į šiukšlyną
Kut didesnę - vėl atgal į klyną
Gražus? Patiko?
:)
Lenkijos europarlamentare : Ursula dirba globalistams ir pries europiečius
Lukasenka : sitas karas nereikalingas nei rusams nei ukrainieciams nei baltarusiams . Vakaru aukštuose sluoksniuose kalba kad tegul slavai pjaunasi tarpusavyje ( ar suprantat kad jie zvengia is slavų mirciu ! )