„Lyginant šių metų septynis mėnesius su pernai, maisto papildų gyventojai įsigyja 9,5 proc. daugiau: labiausiai išaugo susidomėjimas grožio papildais – iki 36 proc., medžiagų apykaitos papildų įsigyjama 23 proc. daugiau, nervų sistemos papildų – 13 proc., žuvų taukų – 14 proc., o maisto papildų imuniteto stiprinimui – 9 proc. daugiau nei praėjusiais metais“, – komentuoja vaistinių tinklo komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė
Pamėgome inovatyvias vitaminų formas
Per pastaruosius metus žmonės atrado ir inovatyvias maisto papildų formas, pasakoja R. Lipnevičiūtė. Anot jos, itin išaugo susidomėjimas liposominiais maisto papildais, kurių šiemet buvo įsigyta net 68 proc. daugiau nei pernai. Vien liposominio vitamino C buvo nupirkta 42 proc. daugiau.
„Žmonės tampa atviresni ir kitoms modernioms vitaminų formoms. Dauguma spėjo pamilti skystus vitaminus, dar kitaip vadinamus „shots“. Tuo tarpu guminukai liko populiariausia vitaminų vaikams forma, jų šiemet įsigijo 16 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Taip pat žmonės pradėjo labiau vertinti maisto papildų sudėtį, itin populiarėja švarių sudėčių maisto papildai“, – pasakoja R. Lipnevičiūtė.
Kaip teisingai vartoti maisto papildus?
„Natūralu, kad aplink jau kelerius metus akcentuojamos sveikatos temos kviečia dažniau atkreipti dėmesį į tai, kaip jaučiamės. Dažniausiai žmonės skundžiasi nuovargiu arba pastebi, kad organizmui trūksta vitaminų tuomet, kai ima lūžinėti nagai, skilinėti plaukai arba medžiagų trūkumą rodo pasikeitusi odos būklė“, – dalinasi „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė.
Farmacininkė pataria, kad renkantis į kuriuos vitaminus investuoti, nereiktų įsigyti labai daug skirtingų vitaminų ar maisto papildų – atvirkščiai, geriausia juos vartoti atskirai, t .y. suvartoti kursą vienos rūšies maisto papildų ir tik tuomet pradėti vartoti kitus.
„Dažnas pajutę, kad trūksta energijos ar norintys pagerinti savijautą, užsukame į vaistinę ir griebiamės visų vitaminų iš eilės. Iš tiesų, toks vitaminų vartojimas gali būti visai neveiksmingas mūsų sveikatai ir net pakenkti. Mes visuomet rekomenduojame suvartoti visą vieno vitamino kursą ir tik tuomet imtis kito vitamino“, – pasakoja J. Aleknienė.
Pradėkite nuo vitamino C
Įprastai visas kiekvieno vitamino kursas trunka apie kelis mėnesius, kuomet organizmas visiškai įsisavina vertingas medžiagas. Farmacininkė pataria, kad norint padėti savo organizmui ir neišlaidauti, vertinga pradėti organizmo stiprinimą nuo vitamino C.
„Vitaminas C – visiems pažįstamas, bet dažnai pamirštamas vitaminas. Jis ne tik puikus pagalbininkas stiprinant imunitetą, bet ir palaikant normalią energijos apykaitą, padeda sumažinti pervargimo jausmą, stiprina nervų sistemos veiklą ir psichologinę funkciją. Taip pat jis apsaugo mūsų ląsteles nuo oksidacinės pažaidos bei gerina geležies įsisavinimą, kuri mūsų sveikatai taip pat labai svarbi, tik viena sunkiai įsisavinama“, – pasakoja J. Aleknienė.
Vaistininkė primena, kad norint suprasti organizmo poreikius, visuomet verta pasitarti su vaistininku, taip pat didžiosiose vaistinėse galima atlikti mikroelementų tyrimą, kuris parodys, kokių vitaminų organizmui trūksta šiuo metu.