Naujojoje serijos „Mamos biblioteka“ knygoje rašoma apie tai, kuo vaikus traukia kompiuteriai, tačiau joje informacija apie medijas, smegenyse vykstančius pokyčius ir priklausomybę nuo kompiuterio išdėstyta visiškai kitaip nei internete. Čia daugiau tvarkos ir mažiau skubos. Knygos tikslas nėra pranešti ką nors sensacingo, ji tiks padės suprasti, kuo gi toks patrauklus modernusis medijų pasaulis ir kaip kompiuteris veikia vaiko kūną ir sielą. Gali būti, kad norėdami vėl pradėti iš tiesų bendrauti vienas su kitu – iš naujo atrasti ryšį su savo vaiku, turite kai ką įsisąmoninti.
Vienas garsiausių vokiečių vaikų ir šeimos psichologų Wolfgangas Bergmanas kartu su kolega Geraldu Hütheriu teigia, kad nors realus pasaulis daugeliu atžvilgių yra įdomesnis ir įvairesnis už kompiuterinį, dažnai jis tampa skurdus, nes jame trūksta to, ko augančiai kartai reikia norint atsiskleisti: užduočių, vizijų ir pavyzdžių, į kuriuos būtų galima orientuotis, struktūrų, kurios suteiktų paramą, ir žmonių, kurie suteikia globą, vertina, pripažįsta, padrąsina ir stiprina pasitikėjimą. Autoriai įsitikinę, kuo turtingesnis ir saugesnis yra vaikų gyvenimas, tuo atsparesni jie tampa virtualaus pasaulio vilionėms.
Priklausomybė nuo kompiuterio: kuo vaikus taip traukia modernios informacijos priemonės / Wolfgang Bergmann, Gerald Hüther; iš vokiečių kalbos vertė Giedrė Gricienė. – Vilnius: Vaga, 2011. – 128 p.
Dailininkė Vaiva Lingytė