Kaip robotai pakeis mūsų gyvenimus? Palengva ir galbūt lėčiau nei norėtųsi robotai tampa kasdienio gyvenimo dalimi. Daugelis, tarsi XXI amžiaus luditai, vis dar burnoja ir pranašauja robotizacijos sukeltą nedarbą, tačiau skaitmeniniai pagalbininkai ateityje neišvengiamai prisidės prie gyvenimo kokybės gerinimo, rašo CNBC.
Paslaugos Tobulėjant robotų bendravimo įgūdžiams vis daugiau šių mašinų galės pakeisti žmones atliekant nekvalifikuotas paslaugas. Visų pirma robotai užvaldys telekomunikaciniais tinklais teikiamų paslaugų rinką, o po to perims ir tokias darbo vietas, kuriose yra būtinas fizinis kontaktas. Ateityje gyvi padavėjai ir barmenai bus sutinkami tik prabangesnėse maitinimo įstaigose, tuo tarpu tinkliniuose restoranuose vyraus plieninė darbo jėga. Šis procesas prasidėjo ir kai kuriose šalyse jau galima rasti panašių maitinimo įstaigų, tačiau kol kas jose veikiantys robotai tėra dar vienas pramogos šaltinis, o ne rimtas konkurentas padavėjams. Priešingai nei įprasti padavėjai, robotai galės akimirsniu surinkti informaciją internete apie klientą ir iš karto žinos kokius patiekalus bei gėrimus verta rekomenduoti. Be to, jie tikrai neužmirš ir nesupainios užsakymų. Medicina Robotai žada revoliuciją medicinoje. „Carnegie Mellon“ mokslininkai kuria vos kelių milimetrų dydžio robotus, kurie galėtų atlikti širdies operacijas. „Autodesk“ inžinieriai drauge su medikais kuria nanorobotus, kurie būtų įšvirkščiami pacientui ir naikintų vėžines ląsteles. Robotai galės atlikti slaugytojų funkcijas, o egzoskeletų dėka neįgalieji vėl atgaus galimybę savarankiškai judėti. Avatarai Iki šiol robotus mielai pasitelkdavo kariuomenė, tačiau ateityje, pingant gamybos technologijoms, vis daugiau tokių pagalbininkų atsiras ir policijos pajėgose. Bendrovė „Robotex“ kuria avatarus, kurie galės tarnauti policijos pajėgose ir suteiks pareigūnui galimybę vienu metu būti keliose vietose. Žinoma, ši funkcija pasitarnaus ir kitų gyventojų labui. Norintys stebėti savo turtą nuotoliniu būdų galės pasitelkti avatarus. Nespėjantys vienu metu dalyvauti keliuose susitikimuose galės nusiųsti savo robotizuotą įgaliotinį ir jo dėka nuotoliniu būdu stebėti įvykių eigą. Tokie įrenginiai suteiks galimybę stebėti renginius nuotoliniu būdu. Neturite galimybės nuvykti į sporto varžybas ar koncertą? Tereikės išsinuomuoti renginio vietoje esantį avatarą ir galėsite stebėti pramogas iš savo namų. Automobiliai
Anot „Google“, iki visiškai autonominių automobilių serijinės gamybos liko visai nedaug – vos 3 ar 5 metai. Išpopuliarėjus savarankiškai vairuojantiems automobiliams sumažės eismo nelaimių, oro tarša, pagausės laisvų vietų automobilių stovėjimo aikštelėse ir pagerės energijos suvartojimo efektyvumas. Mokymas JAV mokyklose vis daugiau robotų padeda mokytojams darbuotis su vaikais. Ilgainiui robotai galės visiškai pakeisti mokytojus. Vienas robotas galės pakeisti visų specialybių mokytojus, o jo galimybes ribos tik visos žmonijos žinios. Pramogos Kaip jau minėta robotai padės žmonėms dalyvauti įvairiuose renginiuose, tačiau tikėtina, kad ir patys robotai kurs bei atliks meno kūrinius. Neseniai savo muzikinę karjerą pradėjo robotų grupė pavadinimu „Compressorhead“. Pomirtinis gyvenimas Rusijos turtuolio Dimitrijaus Itskovo teigimu robotai gali prailginti žmonių gyvenimus. Jo įkurta ne pelno organizacija „2045 Initiative“ bando sukurti tarptautinį tyrimų centrą, kuriame būtų vystomos gyvenimą prailginančios technologijos. Šios spalvingos asmenybės tikslas – ilgainiui perkelti žmogaus sąmonę į dirbtinę terpę, kurioje žmogus galėtų gyventi ir po biologinio kūno mirties. Galbūt ateityje žmogų po jo kūno mirties pakeis robotas, kuriame ir toliau gyvens savininko sąmonė.