• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmones nuolatos veikia aplinka, kartais sukeldama ir rimtas stresines situacijas.

Svarbiausia, kad kai gyvenimo partneriui taip nutinka, jūs nenusisuktumėte vienas nuo kito, bet bandytumėte išspręsti problemą drauge.

REKLAMA
REKLAMA

Priešingu atveju, tai gali įtakoti ir santykius šeimoje. Nors prie altoriaus einame prisiekti amžiną meilę, tačiau gyvenimo įvykiai gali viską radikaliai pakoreguoti.

REKLAMA

Pagrindinis raktas į sėkmingą gyvenimą drauge – empatija. Tai reiškia gebėjimą įsijausti, įlįsti į kito asmens kailį konkrečioje situacijoje, pabandyti suprasti, kaip jis jaučiasi, net jeigu ir nepritariama tokiai jo pozicijai ar nuomonei.

Tereikia bent po pusvalandį kasdien skirti įsijautimui į įvairias partnerio stresines situacijas: problemas darbe, nesklandumus su tėvais ar draugais. Pradėkite tai tarytum žaidimu, kuris per laiką taps savaiminiu įsijautimu ir supratimu be jokių papildomų pastangų.

REKLAMA
REKLAMA

Šeimos santykių ekspertai pastebėjo ryšį tarp empatiško bendravimo ir santuokos tvirtumo. Tos poros, kurios probleminėse situacijose padeda vienas kitam išspręsti kilusius niuansus yra kur kas tvirtesnės, negu tos, kurios savas bėdas sprendžia už santuokos ribų.

Svarbiausi NE:

-Neignoruokite partnerio, kai jis kalba.

-Nemenkinkite partnerio problemos. Tokie pasakymai, kaip „Tarytum, tai būtų svarbus dalykas“ ar „Tu visada tokia jautri“ yra negalimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

-Neskubinkite spręsti problemos patarinėdami: „Na, jeigu būčiau tavo vietoje, tai...“ ar „Dabar tu turėtum...“. Tai gali tik paaštrinti ir taip sudėtingą situaciją bei dar pabloginti savijautą. Svarbiausia, kad partneris žinotų, kad gali išsipasakoti ir būti tiesiog nuoširdžiai išklausytas.

Svarbiausi TAIP:

-Būtinai klausykitės, kai partneris su jumis kalbasi. Padėkite į šalį laikraštį, jeigu reikia – išjunkite televizorių. Galvos linksėjimas ar nuolatinis kartojimas „aha“ gali reikšti, kad iš tiesų jūs negirdite, kas jums sakoma.

-Kalbėkite apie partnerio jausmus, kaip jis jaučiasi.

-Parodykite, kad jums svarbi partnerio situacija, leiskite jam pasijausti saugiai.

-Būtinai rodykite paramą savo antrajai pusei, palaikykite jo poziciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų