Poilsis dar nebūtinai reiškia atsipalaidavimą. Kad tikrai atsipalaiduotume, reikia aktyvuoti natūralų kūno atsipalaidavimo režimą. Atsipalaiduoti padeda įvairios relaksacijos technikos, greičiausiai žinote ne vieną ir net ne du būdus. Tačiau kaip žinoti, kuris būdas tinkamiausias man?
Išmokti relaksacijos pagrindų yra lengva, nes technikos labai nesudėtingos, tačiau reikia skirti tam laiko ir pasirinkti tuos būdus, kurie tinka geriausiai.
Atsipalaidavimui reikia skirti bent jau 10-20 minučių per dieną. Gali būti, kad po sunkesnės dienos jums prireiks pusvalandžio ar visos valandos. Jei tai skamba kaip neįmanoma prabanga, pagalvokite kuriuo dienos metu jūs galite atrasti tiek laiko: galbūt važiuojant į darbą autobuse ar vietoj eilinio arbatos ar kavos puodelio darbe skirti sau bent 10 minučių ramybės.
Vienos geriausios relaksacijos technikos nėra. Pasirinkite sau tinkamiausią atsipalaidavimo būdą. Atsižvelkite į savo poreikius, streso lygį, kūno sveikatą, galiausiai – kas labiausiai priimtina, atitinka gyvenimo būdą ir patinka. Relaksacijos technika turėtų padėti sutelkti dėmesį ir sustabdyti nuolat tekantį minčių srautą, kad pasileistų natūralus atsipalaidavimo procesas. Greičiausiai pastebėsite, kad keičiant ar derinant kelias skirtingas technikas galima pasiekti dar geresnį rezultatą.
Pasirinkti techniką gali padėti savo reakcijos į stresą pažinimas:
Ar jūs greitai užsiplieskiate, susijaudinate ir elgiatės impulsyviai?
Tiktų raminančios atsipalaidavimo technikos: meditacija, gilus kvėpavimas, vaizduotės pratimai, atliekami savarankiškai, klausantis įrašo ar vedančiojo.
Ar jūs linkęs nusiminti, užsidaryti, vengti?
Tiktų stimuliuojantys pratimai: ritmiškas judėjimas, tai-či, kiti pratimai, kurie keltų jūsų tonusą.
Ar jūs bandote daryti priešingus dalykus: viduje save stabdyti ir tuo pačiu stumti pirmyn, kai išoriškai jūs lėtinate veiksmus?
Tiktų technikos, kurios stimuliuoja ir stiprina saugumo jausmą: dėmesingas vaikščiojimas, joga ir tokie pratimai, kurie padėtų „perkrauti“ jūsų psichiką.
Papildomas klausimas:
Jūs pasiilgstate vienumos ar buvimo tarp žmonių?
Jei jūs beveik nepabūnate pats su savimi, pasirinkite vietą ir būdą kur galėtumėte pabūti vienas. Jei trūksta bendravimo, galite pradėti lankyti grupinius užsiėmimus – ten patenkinsite savo socialinius poreikius, gausite grupės palaikymą, turėsite galimybę išmokti naujų būdų. Be to, užsiėmimų lankymas padeda išlaikyti motyvaciją.