• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnas darbuotojas svajoja apie algos pakėlimą, tačiau stokoja įgūdžių, kaip to pasiekti. Neretai kliūtimi tampa stresas, nepasitikėjimas savimi ar nežinojimas kaip pradėti pokalbį su darbdaviu.

Dažnas darbuotojas svajoja apie algos pakėlimą, tačiau stokoja įgūdžių, kaip to pasiekti. Neretai kliūtimi tampa stresas, nepasitikėjimas savimi ar nežinojimas kaip pradėti pokalbį su darbdaviu.

REKLAMA

Ekspertė ramina ir dalijasi trimis patarimais, kurie gali padėti gauti norimą atlyginimą.

„Ateina metas, kuomet darbuotojų ima netenkinti gaunamas užmokestis už jų atliekamą darbą. Visgi atlyginimas – viena didžiausių motyvacinių priemonių, skatinanti žmones dar geriau atlikti einamas pareigas.

Darbuotojai neturėtų bijoti išsakyti savo lūkesčius vadovui ir paprašyti norimos algos. Žinoma, tą reikėtų daryti apgalvotai ir paisyti kelių esminių patarimų, padėsiančių gauti trokštamą užmokestį“, – sako „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

Pasirinkite tinkamą laiką

Vienas iš svarbiausių aspektų, norint vadovo paprašyti algos pakėlimo – tinkamas laikas. Daugelis Lietuvos įmonių turi atlygio politikas, kuriose nurodomas peržiūrų dažnis – vertinga žinoti, kas kiek laiko kelti atlyginimus įsipareigoja įmonė. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ekspertės, kalbėti apie atlygi gali būti itin palankus momentas, kai darbuotojas įgyvendino svarbius projektus ar pasiekė reikšmingų rezultatų:

REKLAMA

„Vienas tinkamiausių laikų pokalbiui apie atlyginimą – momentas, kai darbuotojui pavyko pasiekti svarbių ir reikšmingų rezultatų. Įgyvendinę aukštų siekių, nedelskite ir būtinai apie tai priminkite darbdaviui. Tai – didelė atsvara darbuotojo naudai, nes vadovai įprastai linkę vertinti ir išlaikyti tuos, kurie atsakingai dirbdami stengiasi dėl bendrų įmonės rezultatų.“

E. Staniulionės teigimu, sėkmei įtakos gali turėti net ir algos didinimo pokalbiui pasirinktas metų laikas. Pavyzdžiui, naujų finansinių metų pradžia – ypač naudinga darbuotojo atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu įmonė tik skirsto ir tvirtina finansines išlaidas, tad dažnu atveju šiuo metu įvykę pokalbiai su darbdaviu dėl algos pakėlimo gali pasibaigti sėkmingai.

Domėkitės atlyginimų tendencijomis 

Norint sustiprinti savo poziciją derybose dėl algos, ne ką mažiau svarbus ir finansinės situacijos šalyje išmanymas. Ekspertės nuomone, prieš einant su darbdaviu į algos pakėlimo pokalbį būtina žinoti savo srities specialistų darbo užmokestį rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išmanymas apie atlyginimų tendencijas profesinėje srityje gali būti naudingas. Neretai darbdaviai tikisi, kad darbuotojas nesidomi rinkos ir kitų įmonių finansine situacija. Parodydami, jog žinote, kiek jūsų srities specialistai uždirba Lietuvoje, padidinsite galimybę gauti trokštamą užmokestį“, – atskleidžia E. Staniulionė.

Svarbu įvertinti ir įmonės, kurioje dirbama, finansinę būklę: „Jeigu darbuotojas ims reikalauti atlyginimo, kurio įmonė neišgali išmokėti – jo finansiniai poreikiai nebus patenkinti. Dėl šios priežasties būtina atsižvelgti, ar trokštamo atlyginimo galimybė darbovietėje išties reali.“

REKLAMA

Pasak E. Staniulionės, darbuotojai neretai gauną ne tik fiksuotą algą, bet ir įvairius bonusus. Norėdamas didesnės algos, darbuotojas neįvertina, kad gali mažėti bonusai arba vietoj algos pakėlimo gali gauti premijos pasiūlymą. Darbdavys dažniausiai turi vieną atlyginimo biudžetą į kurį įeina ir papildomi priedai.

Pasiruoškite pokalbiui

E. Staniulionė ragina nepamiršti, jog pokalbiui su darbdaviu dėl algos kėlimo būtina pasiruošti. Kaip sako ekspertė, iš anksto sudarytas trijų dalių planas darbuotojui suteiks daugiau profesionalumo ir mažins kylanti stresą prieš svarbų susitikimą.

REKLAMA

„Nerekomenduoju į pokalbį su darbdaviu dėl algos kėlimo eiti visai nepasiruošus. Svarbus ne tik nusiteikimas, bet ir kryptingas planas, kuris padės argumentuoti, kodėl jums turėtų būti keliama alga. Planas neturėtų būti ilgas, tad rekomenduočiau jį sudaryti iš trijų dalių: įžangos, pagrindinės dalies ir apibendrinimo. 

Pirmoje dalyje padėkokite už skirtą laiką ir pasakykite, jog tikitės algos padidinimo. Antrojoje dalyje argumentuokite, kodėl jums turėtų būti pakeltas atlyginimas: įvardinkite savo pasiekimus, nuoširdų ir atsakingai atliekamą darbą bei nepamirškite įvardinti, kokia situacija šalies rinkoje. Galiausiai išsakykite savo lūkesčius ir pasakysite kokio atlyginimo norite“, – pataria skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė“ žmonių ambasados vadovė.

Pasak ekspertės, šio plano sudarymas padės nenukrypti nuo pagrindinės minties, išvengti streso ir leis profesionaliai komunikuoti su vadove ar vadovu. Kaip sako E. Staniulionė, tai – svarbi įvaizdžio dalis, kuri gali padėti pasiekti trokštamą atlyginimą.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų