Palydovas: nemalonus kūno kvapas
Atkirtis: citrusiniai vaisiai
Citrusiniai vaisiai – ne tik puikus gaivinantis užkandis, bet taip pat ir natūralus būdas panaikinti nemalonų kūno kvapą. Šiuose vaisiuose esančios rūgštys pagerina skysčių apykaitą organizme. Taip pat citrusiniuose vaisiuose gausu maisto skaidulų, todėl keliaudamos organizmu jos padeda šalinti toksinus, kurie taip pat laikomi viena nemalonaus kūno kvapo priežasčių. Taigi vienas apelsinas ar greipfrutas iš ryto – ir odos kvapas jums nebekrės piktų pokštų.
Atkirtis: balta žuvis
Keistokas dezodorantas? Galbūt. Žmogaus virškinamasis traktas labai susijęs su odos būkle. Moksliškai įrodyta, kad raudona mėsa neigiamai veikia kūno kvapą – skaidydamas joje esančius baltymus organizmas per odą ima skirti nemalonų kvapą. To nenutinka virškinant žuvį. Taigi valgiaraštį papildykite baltos žuvies – tilapijos, oto ar menkės patiekalais. Ir sumažinkite suvartojamą raudonos mėsos kiekį.
Palydovas: blogas burnos kvapas
Atkirtis: šviežios petražolės, pipirmėtės ir mėtos
Šviežios prieskoninės žolelės – petražolės, pipirmėtės ir mėtos – puikus natūralus kramtomosios gumos pakaitalai, kai reikia greitai ir efektyviai atsikratyti blogo burnos kvapo. Jose esantys stiprūs eteriniai aliejai paslepia tai, dėl ko jums kartais gali būti nemalonu net prasižioti. Šios žolelės veikia taip pat, kaip ir burnos skalavimo skystis – laikinai užmaskuoja nemalonius kvapus ir pakeičia juos maloniu aromatu. Nors rezultatas nėra ilgalaikis – nuo kelių iki keliolikos minučių, dažnai tai – kur kas geriau nei nieko. Nepamirškite: jei vargina nuolatinis blogas burnos kvapas, jums būtina kuo greičiau apsilankyti pas odontologą.
Atkirtis: pienas
Jei pietums ragavote česnakais pagardintų salotų (idealus maistas artėjant gripo sezonui!), kurį laiką tikriausiai nenorėsite būti arti žmonių. Nors... jei pamėgintumėte tuojau pat po pietų išgerti stiklinę pieno kokteilio – rezultatai maloniai nustebintų. Gėrimas, kuriame yra daug vandens ir šiek tiek riebalų, padeda panaikinti ar bent paslėpti iš burnos sklindantį česnako kvapą. Pienas su šia užduotimi susidoroja ypač gerai.
Palydovas: kojų kvapas
Atkirtis: obuolių actas
Obuolių actas dažnai vadinamas vaistu nuo visų ligų. Pasirodo, jis taip pat padeda ir kovojant su nosį riečiančiu kojų kvapu. Obuolių actas sunaikina bakterijas ir nusausina prakaitą, o kaip tik tai ir yra pagrindinės prasto kojų aromato priežastys. Pasidarykite kojų vonelę su puse stiklinės obuolių acto ir palaikykite joje kojas 20 minučių. Tokios procedūros užtenka du kartus per savaitę.
Atkirtis: kukurūzų krakmolas
Net jei kojos neprakaituoja pernelyg gausiai, darbo dienos pabaigoje batelių nusiauti visai nesinori. Blogiausia – kad kojas galite nusiplauti vos grįžę namo, o nemalonus kvapas batuose lieka ilgam. Taip nenutiks, jei vos nusiavę batus jų vidų pabarstysite kukurūzų krakmolu. Milteliai sugers kvapus, juos teliks išpurtyti. Panašiai veiktų ir soda, tačiau jos likučiai kitą dieną gali suerzinti pėdų odą, taigi krakmolas – kur kas švelnesnis ir visai nekenksmingas pasirinkimas.
Atkirtis: arbata
Tikriausiai nustebsite sužinoję, kad arbata – ne tik gardus gėrimas, bet dar
ir puiki profilaktinė priemonė nuo blogo pėdų kvapo. Tanino rūgštis, kurios yra ir juodojoje, iš žaliojoje arbatoje, padės normalizuoti pėdų prakaitavimą.
Tiesa, arbatą tokiu atveju reikėtų ne gerti, o palepinti kojas jos vonelėmis: į vonelę įpilkite puodelį stiprios užplikytos arbatos ir palaikykite kojas 10 minučių. Arbata mažiau sausina odą nei actas, taigi tokią procedūrą galima daryti net kasdien. Neišsigąskite, arbata šiek tiek nudažo odą rusva spalva, tačiau šis apnašas lengvai nuplaunamas šiltu vandeniu ir muilu.