• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokių priemonių imtis, kad žiemą nekamuotų bloga nuotaika, nuovargis ir dirglumas? Pagrindiniai sezoninės depresijos požymiai - nuolatinis nuovargio jausmas, mieguistumas, negalėjimas susikaupti. Beje, šaltuoju metų periodu sumažėja lytinis potraukis, tačiau vis dažniau norisi valgyti ir miegoti. Dar vienas tokios būsenos požymis - nuolatinė nuotaikų kaita. Blogiausiai tokie žmonės jaučiasi vakare.

REKLAMA
REKLAMA

Šviesiomis žiemos dienos valandomis medikai rekomenduoja kuo daugiau laiko praleisti gryname ore.

Šviesiomis žiemos dienos valandomis medikai rekomenduoja kuo daugiau laiko praleisti gryname ore.

Sezoninė depresija dažniau kamuoja emocionalius bei jautrius žmones. Amerikiečių mokslininkai sudarė formulę, pagal kurią galima apskaičiuoti, kokia tikimybė žmogui yra susirgti sezonine depresija. Į šią formulę, be asmenybės bruožų, įtraukti ir tokie parametrai kaip paveldimumas, saulėtų dienų skaičius toje šalyje, kur žmogus gyvena.

REKLAMA

Taip pat atsižvelgta į tai, kokiu paros metu žmogus išeina į darbą ir kada grįžta namo, koks yra jo darbo vietos apšvietimas ir t.t.

Pagrindinė sezoninės depresijos priežastis - trumpa diena. Eini į darbą - tamsu, grįžti - irgi tamsu. Ne veltui pietiečiai, kur saulės daugiau nei pas mus, sezonine depresija serga daug rečiau. Tad ir mums geriausias vaistas būtų saulės šviesa, bet kur jos imti žiemą?

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu yra galimybių, vertėtų nors savaitę pasisvečiuoti šiltuosiuose kraštuose. Tačiau ir tai ne panacėja, nes pirmiausia ten nuvykus laukia nelengva aklimatizacija, o ir grįžus neretai apninka dar didesnis liūdesys.

Mažiau rizikingas ir efektyvus kovos su sezonine depresija būdas - šviesos terapija. Tokią paslaugą galima gauti specialiose klinikose prižiūrint gydytojui. O galima pasidaryti ir patiems. Nuotaika praskaidrės, jei valandą pabūsite patalpoje, kurios apšvietimas yra 2500 liuksų (saulės šviesa - 90 tūkst. liuksų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau manyta, kad “šviesos vonios” efektyviausios ryte. Tačiau neseniai mokslininkai nustatė, kad jei kietai įmigusį žmogų pusvalandį apšviesti ryškia šviesa, po kelių tokių seansų apatijos ir blogos nuotaikos neliks nė kvapo. Šiek tiek pagelbėti gali ir apsilankymas soliariume.

Šviesiomis žiemos dienos valandomis medikai rekomenduoja kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Savaitgalį vietoje to, kad iki pietų voliotumėtės lovoje, kelkitės tik valandą vėliau nei įprastai, išvykite į mišką pasivaikščioti, dar geriau, jei žiema palepino sniegu, stokite ant slidžių, prisiminę vaikystę nusileiskite rogutėmis nuo kalno.

REKLAMA

Namus taip pat papuoškite ryškiais daiktais, pavyzdžiui, ant stalo pastatykite citrusinių vaisių vazą. Įsigykite oranžinės ar raudonos spalvos drabužių. Šios spalvos teigiamai veikia nervų sistemą.

Nors dažniausiai moterys skundžiasi, kad per žiemą priauga svorio, dietologai nerekomenduoja šiuo metų laiku laikytis griežtos dietos. Žiemos mėnesiais jūsų mityba turi būti subalansuota ir visavertė, nes naudingųjų medžiagų trūkumas gali dar labiau pabloginti nestabilią jūsų būseną.

REKLAMA

Papildomas kilogramas ar du - natūrali organizmo apsauginė reakcija. Jūs net nepastebėsite, kaip pavasarį jie dings. Natūraliais antidepresantais laikomi bananai, šokoladas, medus, makaronai, grūdų košės.

Nuotaikai pagerinti galima vartoti vaistažolių arbatų. Šiam tikslui tinka asiūkliai, jonažolės, dviskiautis ginkmedis.

Jei visos minėtos priemonės nepadeda pasijausti geriau, pagalbos būtina kreiptis į medikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų