Į visiems puikiai žinomą klausimą – „ar gali vyras suprasti moterį?“ – laidos kūrėjai pabandys atsakyti pasitelkę į pagalbą tikrus žinovus. Prie legendinio žaidimo „Kas? Kur? Kada“? stalo sės šeši drąsūs įvairių profesijų, amžiaus ir skirtingo socialinio statuso vyrai. O visus klausimus dalyviams pateikė laidos žiūrovės.
Jeigu manote, kad gėlės skiriasi tik iš išorės, o rinktis jas galima pagal principą: patinka – nepatinka, jūs klystate. Tai įrodė dramblė Ranga, kuri labai mėgsta gėles. Tiesa, kiek kitaip, nei moterys. Dramblė mėgsta jas valgyti. Tačiau valgo toli gražu ne kiekvieną puokštę. Specialiai Rangai laidos kūrėjai nupirko 2 puokštes rožių. Vieną – iš šiltnamio, kuriame gėlės auginamos ištisus metus, kitą – pakelės kioskelyje. Vieną puokštę Ranga išmetė, o kitą su malonumu suvalgė. Žiūrovai sužinos, kodėl ir kurias gėles pasirinko gyvūnas.
Daugelis gėlių atvežamos iš Ekvadoro arba Kolumbijos. Iš savo egzotiškos gimtinės jos keliauja apie 3-4 dienas, o kartais ir savaitę ar netgi dvi. Rožės iš tolimųjų kraštų gabenamos užkonservuotos. Būtent tokias gėles atsisakė valgyti dramblė Ranga. Tačiau, kadangi žmonės gėlių nevalgo, įstatymai nekontroliuoja chemikalų kiekio rožėse, tulpėse, kardeliuose, lelijose ir kitose gėlėse. Ekspertai patikrino vandenį, kuriame stovėjo užkonservuotos gėlės ir surado jame sveikatai pavojingų medžiagų.
Yra daugybė liaudies receptų, kaip kuo ilgiau išlaikyti gėles šviežias. Vienos šeimininkės į vandenį deda aspirino, kitos – cukrų, trečios – degtinę. Laidos autoriai patikrino, kuris receptas efektyviausias. Į septynias vazas su gėlėmis buvo įpilta aspirino, specialaus tirpalo, baliklio, indų ploviklio, cukraus, degtinės ir paprasto vandens. Įdomu, kuri gėlė greičiau nuvys?
Kitas būdas nustebinti moterį – padovanoti jai papuošalą. Jei auksas ir sidabras ne jūsų kišenei, geriausias sprendimas – bižuterija. Tiesa, jei tik moteris galės tokią dovaną nešioti... Daugelio moterų papuošalų dėžutėse dulka auskarai, žiedai ir grandinėlės, kurių jos tiesiog negali nešioti. Ši bižuterija erzina odą ir sukelia bėrimą, niežulį, ištinimą. Moterys iš „Gyvenamosios laidos“ kūrybinės grupės į metalo supirkimo punktą nunešė krūvą „nuodingų“ papuošalų. Pasirodo, tik ten yra prietaisai, kurie gali nustatyti tokių gaminių sudėtį.
Moterį pradžiuginti taip pat galima dovanojant jai kvepalus. Išrinkti gerą kvapą – dar pusė bėdos. Svarbiausia – nenusipirkti padirbtos prakės. Dar prieš keletą metų galima buvo duoti paprastą patarimą: jei brangius prancūziškus kvepalus jums siūlo už 10 litų, arba parduoda juos neoriginalioje pakuotėje, tai reiškia, kad jie padirbti. Tuo tarpu dabar klastotės tapo labai panašios į originalus ir jų kainos beveik susilygino. „Gyvenamoji aplinka“ atskleis būdą, kaip atpažinti suklastotus kvepalus.
Kaip išsirinkti „teisingą“ dovaną kovo 8-osios proga? Ar puokštę mylimai moteriai geriau pirkti parduotuvėje, ar turguje? Kaip neapsirikti, perkant papuošalus? Apie tai trečiadienį 22:20 per PBK laidoje „Gyvenamoji aplinka“ kalbės floristai, juvelyrai, estrados žvaigždės, kvepalų žinovai ir policininkai.