Daugelis viešbučių senas siauras lovas keičia naujomis ir ganėtinai platesnėmis. Kai kur karališkų lovų skersmuo siekia daugiau nei 2 metrus.
Didžiojoje Britanijoje vis daugiau porų, dėl kasdien patiriamo didelio streso tiek darbe, tiek namų aplinkoje, skirtingų miego rėžimų ir laiko, ir kitų priežasčių miega atskirose lovose. Viena iš dešimties porų teigė, jog toks elgesys atšaldė jų santykius, o 28% apklaustųjų pridūrė, kad leidžiant mažiau laiko kartu ir miegant skirtinguose kambariuose rečiau užsiimama seksu.
Santykių ekspertė Kate Taylor atskleidė 5 požymius, pranešančius apie suprastėjusius santykius ir pamokė, kaip visa tai ištaisyti.
Kryptis
Jei pora užmiega vienas kitam atsukę nugaras, kenčia jūsų intymumas.
Gali būti, jog judu dažnai kivirčijatės ir miegoti einate neišsprendę ginčų ir nesusitaikę. Be to, miegojimas, kuomet abu mylimieji nėra atsisukę vienas į kitą, yra bene didžiausia kliūtis, neleidžianti mėgautis spontaniškais bučiniais, intymiais pokalbiais ir porą suartinančiu akių kontaktu. Toks elgesys tikrai jus atitolins.
Visų pirma, norint išspręsti šią bėdą reikia rasti to priežastį.
Ar prieš užmiegant judu naršote internete, naudojatės išmaniaisiais telefonais, o ne dėmesį skiriate vienas kitam? Galbūt nebesijaučiate mylimi ir nevertinate šalia esančio žmogaus, nekreipiate į jį dėmesio?
Jei vis dar mylite toje pačioje lovoje gulinti asmenį ir nenorite jo prarasti, įdėkite pastangų ir prieš užmiegant bent kelias minutes, žiūrėdami arba atsisukę vienas į kitą, pagulėkite apsikabinę. Jei prie to paties susikibsite rankomis ar liesitės kojomis, tai judu dar labiau suartins.
Temperatūra
Neleiskite ginčams dėl miegamajame esančios kambario temperatūros tapti nuolatiniais. Moterims visuomet norėsis, kad ji būtų aukštesnė, o vyrams, kad kambaryje būtų vėsiau. Kadangi moterų kūnai bendrai kalbant yra mažesni, jų medžiagų apykaita lėtesnė, šilumą dailiosios lyties atstovės taip pat praranda greičiau. Vyrams sušalti neleidžia raumenyse esanti šiluma.
Santykiai nėra lengvas dalykas, tačiau jei dėl nesutarimų nukenčia jūsų lytinis gyvenimas, pats metas suaugti ir ieškoti kompromisų.
Vietoj to, kad nuolat kibtumėte prie partnerio, laikas pakeisti tai, ką dėvite miego metu. Šalčio nemėgstantis asmuo turėtų rinktis visą kūną dengiančią pižamą, o greitai sukaistantis žmogus po antklode turėtų gultis su kuo mažiau drabužių.
Taip pat galima lovą pastumti arčia lango arba įsigyti plonesnę antklodę, ant kurios greičiau sušąlantis asmuo galėtų užsimesti papildomą užtiesalą.
Nepamirškite, kad geriausiai prieš miegą sušildo mylimas žmogus, todėl nebijokite prie jo prisiglausti arba užsiimti seksu, kuris taip pat labai greitai sušildo ne tik du žmones, bet ir temperatūrą kambaryje.
Nepasidalinate antklode
Gali būti, jog vieninteliai jūsų nesutarimai miegamajame įsiplieskia būtent dėl antklodės. Neverta su tuo taikstytis ir metas ieškoti sprendimo, nes tylūs naktimis vykstantys karai dėl antklodės dar labiau vargina, erzina ir tikrai neleidžia atsipalaiduoti.
Tai gali atsiliepti ir jūsų seksualiniam gyvenimui. Nuovargis trukdo vyro erekcijai, o moteris ima viską greitinti, kartais netgi supyksta.
Antklodės pasisavinimas rodo, jos tas žmogus per daug laiko praleidžia galvodamas tik apie save.
Iš pradžių verta pamėginti bėdą išspręsti įsigijus karališko dydžio lovai skirtą antklodę. Jos tikrai turėtų pakakti abiem žmonėms. Jei bėda neišsisprendė, galbūt pats laikas pakalbėti su partneriu apie jo savanaudiškumą. Apie tai reikėtų prasitarti dienos metu, kai iki miegui skirtos valandos dar yra pakankamai laiko, be to, svarbu paminėti ir tai, kaip toks partnerio elgesys jus verčia jaustis. Jei ši situacija jam kelia juoką, pabrėžkite šios problemos rimtumą.
Jei ir tai nepadeda, storą pūkinę antklodę pakeiskite atlasine patalyne arba ant viršaus užsimeskite aksominį pledą. Nebijokite eksperimentuoti su skirtingais audiniais ir išbandykite kitokias malonius pojūčius keliančias medžiagas.
Atstumas
Santykiuose tarp dviejų žmonių turėtų būti šioks toks atstumas, tačiau jei lovoje tarp judviejų yra daugiau nei 1,5 m tarpas, vertėtų sunerimti. Tikriausiai esate prislėgti ir atitolę vienas nuo kitos, galbūt jūsų galvoje pilna neišspręstų ginčų arba vienas iš jūsų vengia artumo ir nenori mylėtis.
Jums būtina vienas kitą liesti. Artumo hormonas oksitocinas išsiskiria būtent prisilietimų metu. Kad judviejų organizmuose padaugėtų meilės hormonų, prisiglauskite vienas prie kito.
Jei esate dėl kažko susipykę, pats metas apie tai pasikalbėti, o jei vienas iš jūsų vengia sekso, svarbu būti atviriems ir nieko savyje nelaikyti.
Jei artumui, prisilietimams ar seksui neturite noro, suplanuokite romantišką pasimatymą, tačiau jei tai jau tęsiasi ilgai, kad visiškai nedingtų romantika ir susidomėjimas vienas kitu, pravartu pasikalbėti.
Jei bėda ne tame, gali būti, kad pats metas pakeisti susidėvėjusį čiužinį, pagerinantį ne tik miego, bet ir sekso kokybę.
Laikas
Jei po vienu stogu apsigyveno ir vienoje lovoje miega taip vadinami pelėda ir vyturys, namuose juodu vienas kitą sutiks retai, be to, taip pat sudėtinga gali būti rasti akimirką pabūti dviese, pasimėgauti artumu ar seksu.
Taip pat nepadės ir jei antrąją pusę pažadins telefono ekrano skleidžiama šviesa, garsai.
Žmogus, kai kiti šeimos nariai ar antroji pusė jau miega, nusprendęs praleisti daugiau laiko vienas, dažniausiai trokšta laisvės. Galbūt jis ar ji vengia problemų arba retai kada gali skirti laiko tik sau, o tai turėtų būti beveik prioritetu. Būtent po to, kai porą valandų praleidžiate vieni, jums norisi kuo greičiau pamatyti savo mylimąjį ir būti kartu.
Bandykite surasti kompromisą. Pelėda miegoti galėtų eiti valanda anksčiau, o vyturys ryte galėtų kelias akimirkas praleisti skaitydamas knygą ir palaukti, kol nubus jo partneris. Laikui bėgant susiderins judviejų biologiniai laikrodžiai.
Rasti laiko sau ir tuo pačiu metu į lovą su partneriu gultis gali būti sudėtinga asmenims, dirbantiems naktinėse pamainose. Patariama kalendoriuje pasižymėti dieną ar laiką, kuomet su antrąja puse šiame guolyje praleisite kelias akimirkas tiesiog gulėdami apsikabinę arba mylėdamiesi.