• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jūs galite sutaupyti (arba netgi priversti daiktus uždirbti jums), ne juos įsigydami, o dalindamiesi – skolindami, mainydamiesi ar išnuomodami, rašo britų tinklapis dailymail.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Laisvas kambarys, erdvė palėpėje, stovyklavimo įranga, grotelės mėsai kepti, elektriniai įrankiai – beveik visi daiktai, kuriuos galite rasti savo namuose, gali būti įdarbinti, t.y. išnuomojami. Daiktai, kurių jūs nenaudojate, gali būti paskolinti ir tokiu būdu taip pat uždirbti jums papildomus pinigus.

REKLAMA

Kolektyvinis vartojimas

Elektroninės nuomos parduotuvės, siūlančios plataus vartojimo prekes, tokias kaip televizoriai ar skalbimo mašinos, kažkada buvusios populiarios, laikui bėgant ir šioms prekėms pingant, išėjo iš mados. Situaciją iš esmės pakeitė pasaulį užklupusi recesija. Nuomos pasiūlą išstūmė mainymosi ir skolinimo tinklapiai.

REKLAMA
REKLAMA

Šių tinklapių suklestėjimas pavadintas nauju ekonomikos reiškiniu „kolektyviniu vartojimu“, paremtu idėja, kad daiktus labiau apsimoka išnuomoti, skolinti ar mainyti nei tapti jų savininku.

Taigi, jeigu jūsų finansiniai ištekliai riboti, verta apsidairyti aplink, pasikuisti spintoje ar palėpėje ir pamąstyti, kurie iš jūsų turimi daiktai galėtų jums uždirbti pinigus. Taip pat galimas ir kitas variantas: jeigu jūs trokštate įsigyti naują daiktą – grąžtą, elektrinį prietaisą, naują iPadą ar dizainerio suknelę, tačiau jam stokojate pinigų, galima tokį daiktą įsigyti trumpam laikui, sumokant tik dalį jo tikrosios vertės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tracy Currer yra viena iš įkūrėjų tinklapio ecomodo.com, kuriame siūlomas didelis sąrašas daiktų, tokių kaip buitinės prekės, vejapjovės, grąžtai, paketų rulonai, kūdikių reikmenys, kopėčios, dviračiai ir t.t., kuriuos galima išsinuomoti. Ji teigia, kad tendencija daiktus nuomotis vis stiprėja, nes daugumai žmonių patinka idėja įdarbinti savo turimus daiktus ir prisidėti prie ekologijos.

REKLAMA

„Idėja  vietinių gyventojų bendruomenėms dalintis turimais daiktais ar paslaugomis nėra nauja, - sako ji. – Ecomodo.com tinklapis leidžia žmonėms norimų daiktų ieškoti per visą šalį. Bendruomenės nariai skolinasi daiktus ne tik arti savo namų, bet ir su jais keliauja, tarkime, pasiskolina palapinę, kelioninį krepšį ar baidarę ir išvyksta su jais atostogauti“.

REKLAMA

Nuomojasi dizainerių sukneles

Trisdešimtmetė Adalyn Bayol iš Chelsio Vakarų Londone prisipažįsta esanti dizainerių drabužių gerbėja, tačiau negalinti šiam savo pomėgiui leisti daug pinigų. Todėl ji teigia besinaudojanti mainų ir skolinimosi paslaugomis, tokiu būdu suderindama poreikį kaskart vis atnaujinti savo garderobą, bet tam neišleisti milžiniškų sumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Adalyn  pasakoja dažnai besinaudojanti tinklapio girlmeetsdress.com paslaugomis, kuris siūlo moterims išsinuomoti 150 šiuolaikinių dizainerių sukneles, vertas kelių šimtų tūkstančių svarų sterlingų dviem ar septynioms paroms. Šių suknelių nuomos kaina svyruoja nuo 29 iki 109 svarų sterlingų dviem paroms. Septynių parų nuoma yra ženkliai brangesnė. Tinklapyje taip pat siūlomos vestuvinės suknelės, kostiumai jaunikiams ir t.t. Prie skelbiamų suknelių įkainių reikia pridėti pašto išlaidas, kurios sudaro 9,95 svarus sterlingus į abi puses. Tinklapis informuoja, kad suknelių išvalymu rūpinasi pati kompanija, todėl nuomotojui nereikia dėl to sukti galvos. Siekiantiems apsidrausti nuo galimo suknelės sugadinimo, siūloma susimokėti 7 svarų sterlingų draudimo mokestį, antraip – jei suknelei kas nors nutiktų, už tai būtų atsakingas klientas, o nebe nuomotojas.

REKLAMA

Adalyn pasigiria, kad per šį tinklapį kartą ji vos už 39 svarus sterlingus išsinuomojo rožinę „Halston Heritage“ suknelę, lygiai tokią pačią, kokią dėvėjo „Sekso ir miesto“ herojė Keri Bradshaw. Suknelę moteris išsinuomojo savo vyro močiutės 90 jubiliejui pasipuošti. Tokios suknelės reali kaina – 223 svarai sterlingai.

REKLAMA

„Dažnai nuomojamos suknelės būna visai naujos, dar su etiketėmis“, - sako dizainerių drabužių gerbėja.

Buitinę techniką skolinasi kompanijos

Technologiniai įtaisai yra vieni iš geidžiamiausių nuomos prekių. Tiesa, kaip pastebi vieno tokių prekių nuomos punkto  specialistas Stacie Addisonas, didžioji dalis nuomininkų – kompanijos ar laisvai samdomi darbuotojai, kuriems technikos prireikia trumpam laikui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tiesa, populiarėja ir individualūs užsakymai, tačiau kompanijoms nuomotis techniką paprasčiau dėl draudiminių dalykų“, - paaiškina jis.

27-erių Yovcho Gorchevas  „The Daily Mail“ pasakoja išsinuomojęs iPadą savo studijų baigimo ceremonijai. Jam vienos dienos nuoma kainavo 19 svarų sterlingų (plius PVM mokestis).  Pasibandęs įtaisą vieną dieną, vyras vėliau už 75 svarus sterlingų (plius PVM) iPadą išsinuomojo dar kartą, tik šįkart penkioms dienoms. Vyras įrenginį nuomojosi, nes jam jo prireikė darbo pristatymui. Jeigu jis būtų iPadą pirkęs, jis būtų kainavęs 600 svarų sterlingų.

REKLAMA

„iPadas buvo tinkamiausias pasirinkimas pristatyti mano baigiamąjį darbą universitete, tačiau jo pirkimas būtų buvęs pinigų švaistymas. Kiekvienai dienai užtenka išmaniojo telefono, o darbui naudojuosi labiau galinga kompiuterine įranga“, - paaiškina Y. Gorchevas

Sąrašas daiktų, kuriuos siūloma išsinuomoti didžiulis, įskaitant fotoaparatus ar kitus elektronikos prietaisus. Tiems, kuriems patrauklesnis mainymasis daiktais, itin patrauklus tinklapis swapshop.co.uk, kuriame  siūloma mainytis knygomis, CD, žaidimais, DVD ir t.t.

REKLAMA

Tinklapiai tradeyourstuff.co.uk and tradeyourtoys.co.uk Didžiojoje Britanijoje populiarūs tarp tų, kurie nori parduoti nereikalingus DVD ar vaizdo žaidimus, vaikiškus žaislus pelnant specialius kuponus, kuriuos galima vėliau išleisti tinklapyje.

Nuomoja motociklo akumuliatoriaus kroviklį

Per sunkmetį pinigų taupymo ekspertai buvo greiti pasiūlyti, kad pinigų galima užsidirbti parduodant nereikalingus daiktus aukcione eBay. Tačiau pinigų galima užsidirbti ir kitokiu būdu – pavyzdžiui, skolinant buities daiktus už atitinkamą mokestį.

REKLAMA
REKLAMA

31-erių Louise Wilson iš pietryčių Londono yra aistringa „kolektyvinio vartojimo“ šalininkė ir šiuo metu yra laisvai samdoma darbuotoja konsultacijoms, kaip kolektyviškai naudotis daiktais.

Louise kartu su broliu Davidu Huberts yra pažengę motociklininkai, todėl naudodamiesi mainų tinklapiais siūlo žmonėms išnuomoti savo motociklų akumuliatoriaus kroviklius.

„Pamačiau, kad kažkas tinklapyje ecomodo.com išreiškė pageidavimą, kad norėtų išsinuomoti kroviklį. Taip jau nutiko, kad mudu su broliu galėjome tai padaryti“, - pasakoja Louise.

Ji teigė, kad už vienos dienos nuomą ima simbolinį 5 svarų sterlingų mokestį.

„Tiesą sakant man nelabai rūpi pinigai. Man tai labiau pagalba žmonėms nei siekis užsidirbti, - paaiškina ji. – Modernioje visuomenėje mes perkame ženkliai per daug daiktų, kurie paskui yra nenaudojami arba dar blogiau, yra išmetami lauk. Skolinti ar išnuomoti daiktus yra tokia puiki idėja. Pati dar nesu vieno pasiskolinusi ar išmainiusi, bet ateityje tikrai ketinu tai išbandyti“.

„The Daily Mail“ atkreipia dėmesį, kad tie, kurie taip pat norėtų ką nors išnuomoti, išmainyti ar paskolinti, turėtų pasirūpinti savo daiktų draudimu tiems atvejams, jeigu daiktui kas nors nutiktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų