Druska. Šis metodas idealiai tinka kilimų, baldų, staltiesių valymui, jeigu iškart pastebėjote išpiltą vyną. Pirmiausiai išsipylusio vyno perteklių nusausinkite popieriniais rankšluostukais ar švaria audinio skiautele. Prisiminkite, kad jokiu būdu negalima trinti, gėrimo perteklius turi susigerti atsargiai ir švelniai tapšnojant. Tuomet ant likusios dėmės užberkite druskos, švelniai spustelėkite, palikite visiškai išdžiūti ir galiausiai susiurbkite druską. Druskos kristalai turėtų sugerti visą arba didžiąją dalį dėmės, o jos likučius nuvalysite muiluota kempine ar specializuotomis valymo priemonėmis.
Kačių kraikas. Kačių augintojai vietoje druskos gali išbandyti kačių kraiką. Pastarasis puikiai sugeria skysčius, tad jis tiks šviežios dėmės valymui. Kačių kraiką reikėtų naudoti taip pat, kaip druską - nusausinti dėmę ją tapšnojant popieriniu rankšluosčiu ar audiniu, užpilti kraiko, švelniai spustelėti, palaukti, kol vynas susigers ir susiurbti kraiko granules.
Soda. Soda – kiekvienuose namuose randama priemonė, kuri ne tik suteikia purumo gardiems kepiniams, bet ir puikiai praverčia šalinant dėmes. Nusausinkite vyno dėmę, tris dalis sodos sumaišykite su viena dalimi vandens iki kol gausite tirštą pastą, storą jos sluoksnį paskleiskite ant dėmės ir palikite valandai. Sodos pasta visą šį laiką turi išlikti drėgna, tad ją kartas nuo karto supurkškite vandeniu. Praėjus valandai atsargiai nuvalykite sodos mišinį ir audinį išskalbkite įprastiniu būdu.
Indų ploviklis ir vandenilio peroksidas. Vieną dalį indų ploviklio sumaišykite su dviem dalimis vandenilio peroksido ir šį mišinį supilkite ant nusausintos dėmės. Palaukite ir stebėkite dėmę - ji turėtų pradėti nykti beveik akimirksniu. Dėmei gerokai pašviesėjus drabužį išskalbkite kaip įprasta. Šis būdas puikiai tinka šviesiems drabužiams, taip pat staltiesėms, pagalvių užvalkalams ir pan. Tiesa, prieš valant dėmę indų ploviklio ir vandenilio mišinį vertėtų išbandyti mažiau matomoje vietoje, kadangi vandenilio peroksidas gali šiek tiek išblukinti audinio spalvą.
Verdantis vanduo. Vynu sulaistytą staltiesę išvalyti ne tik labai lengva, bet ir beveik nieko nekainuoja! Staltiesę ištempkite taip, kad dėmė būtų virš kriauklės (jeigu neturite pagalbininkų, tai staltiesę ištieskite ant didesnio indo ir šonuose sutvirtinkite gumele ar siūlu) ir ant jos pilkite verdantį vandenį. Dėmė turėtų išsiplauti arba gerokai išblukti. Žinoma, šis būdas netiks, jeigu audinys ypač plonas ar jautrus karščiui.
Actas. Ekologija besirūpinančios šeimininkės puikiai žino, kad actas – nekenksminga ir efektyvi skalbimo priemonė. Vynu suteptą audinį apliekite actu, palaukite keletą akimirkų ir įtrinkite kelis lašelius skysto muilo, o tuomet išskalbkite karštame vandenyje. Jeigu baiminatės, kad į drabužius ar staltiesę įsigers specifinis acto kvapas, tai prieš skalbimą audinį papildomai apšlakstykite citrinos sultimis, jos puikiai neutralizuoja nemalonius kvapus.
Baliklis. Agresyvūs balikliai puikiai išbalina vyno dėmės, tačiau, žinoma, juos galima naudoti tik, jeigu suteptas drabužis ar audinys yra baltos spalvos.
Skutimosi putos. Tirštos skutimosi putos puikiai tinka net ir išdžiūvusių ir įsisenėjusių vyno dėmių valymui. Jeigu dėmė nauja, tai ją nusausinkite ir visą jos plotą padenkite skutimosi putomis, švelniai ir atsargiai patapšnokite pirštų galiukais ar šaukštu ir keletą minučių palaukite. Skutimosi putomis apdorotą audinį išskalbkite įprastiniu būdu, naudodami skalbimo miltelius ar kitą skalbimo priemonę.
Degtinė. Raudonojame vyne yra natūralių pigmentų anticianinų, tirpstančių alkoholyje. Stiprūs, bespalviai alkoholiai gėrimai, pavyzdžiui, degtinė, baltasis romas, džinas, tinka naujų ir įsisenėjusių vyno dėmių šalinimui. Alkoholinį gėrimą plona srovele pilkite ant dėmės tol, kol ji gerokai išbluks, o tuomet audinį išskalbkite.