Jei pagaliau nusprendėte įsigyti indaplovę arba pakeisti sugedusią senąją nauja, jums pravers mūsų gidas, kuriame rasite naudingų patarimų, kaip išsirinkti tinkamą prietaisą.
Rinkitės jūsų poreikius atitinkantį indaplovės tipą
Pirmasis indaplovės atrankos kriterijus – jos tipas. Yra trys pagrindiniai indaplovių tipai: pastatomosios indaplovės, įmontuojamosios indaplovės ir kompaktinės indaplovės. Iš esmės, tipo pasirinkimą nulems jūsų virtuvės kambario ir jo baldų išplanavimas. Pastatomąją indaplovę galėsite statyti bet kurioje kambario vietoje, įmontuojamoji indaplovė keliaus į baldų ansamblį, o kompaktinei indaplovei turėsite numatyti erdvę ant spintelės stalviršio ar kito paviršiaus.
Atkreipkite dėmesį į indaplovės dydį
Būtų apmaudu, jei įsigyta indaplovė neįsilietų į jūsų namų erdvę. Būtent dėl to labai svarbu atkreipti dėmesį į indaplovės matmenis: aukštį, plotį ir gylį. Pastatomosios ir įmontuojamosios indaplovės paprastai būna šių dviejų standartinių dydžių: 85x60x60 cm ir 85x40x60 cm. Pačios mažiausios visada būna kompaktinės indaplovės. Jų matmenys paprastai yra 45x55x55 cm.
Rinkitės geriausią energijos klasę
Indaplovės energijos klasė nurodo, kaip efektyviai prietaisas naudoja energiją. Jei ketinate pirkti indaplovę internetu, prekės aprašyme ieškokite duomens „energijos klasė“, jei apžiūrinėsite indaploves parduotuvėje, į akis turėtų kristi ryškūs žalios spalvos lipdukai, ant kurių nurodyta energijos klasę atitinkanti raidė. Energijos klasės skalė apima šiuos žymėjimus: D (mažiausias efektyvumas), C, B, A, A+, A++, A+++ (efektyviausia). Rekomenduojame pirkti kuo mažiau energijos naudojančią indaplovę. Nors tokios indaplovės yra brangesnės, ateityje ši investicija atsipirks, nes sunaudosite mažiau elektros energijos ir prisidėsite prie aplinkos tausojimo.
Nepamirškite atsižvelgti į indaplovės funkcijas
Kiekvienas turime savo individualius poreikius ir indaplovių gamintojai tai žino. Būtent todėl skirtingų modelių indaplovės skiriasi ir savo funkcijomis. Viena svarbiausių funkcijų – indų džiovinimas. Jei šiam indų plovimo etapui esate itin reiklūs, rinkitės indaplovę su AirDry, arba ExtraDry/PerfectDry funkcija. Pirmoji funkcija skirta džiovinti indams natūralios ventiliacijos būdu, antroji papildomais būdais išdžiovina indus iki ypatingo sausumo. Vakarėlių metu naudojate daug stiklinių indų? Įsitikinkite, ar indaplovė turi specialiai stiklui skirtą plovimo programą. Stiklo plovimui reikalingas kietesnis vanduo, todėl pasirinkus specialią programą indaplovė pritaikys reikiamą vandens kietumą. Jei indaplovės charakteristikoje pastebėjote
ActiveWater ženklelį, turėkite omenyje, kad tokia indaplovė taiko naujovišką indų plovimo metodą: ypač sparčios vandens apytakos dėka indai išplaunami nepriekaištingai ir ekologiškai.
Ieškokite tyliai veikiančios indaplovės
Šiuolaikinių indaplovių skleidžiamas garsas neviršija 40-53 dB. Kai kurie indaplovių modeliai turi Silence programą, kurią pasirinkus sumažinamas oro padavimas ir taip nuslopinamas prietaiso veikimo garsas. Moderniose indaplovėse yra įrengti papildomi garso izoliacijos sluoksniai, gali būti įdiegtas EcoSilence pavaros mechanizmas variklyje, kurio veikimas grindžiamas trinties tarp atskirų mechaninių detalių sumažinimu. Tyliai veikiančią indaplovę galėsite įjungti net naktį, netrikdydami savo ir šeimos narių poilsio.
Sumaniems vartotojams – išmaniosios indaplovės
Jei esate prisiekęs naujųjų technologijų fanas, rinkitės indaplovę, kuri gali būti valdoma mobiliąja programėle nuotoliniu būdu. Galėsite valdyti indaplovę net išvykę iš namų ir dar racionaliau tvarkysite savo buitį.
Išbandę atsitiktinai pasirinktą indaplovę galite nusivilti viena ar kita indų plovimo funkcija, bet jei išsirinksite tinkamą indaplovę, prie plovimo rankomis grįžti jau nebenorėsite.