Kaip išsirinkti tinkamą kostiumą? | tv3.lt
  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kostiumas – tarsi vyro šarvai, suteikiantys solidžią išvaizdą ir taisyklingą laikyseną. Jis turėtų kaboti kiekvieno vyro spintoje. O kad su kostiumu vyras atrodytų nepriekaištingai svarbu išsirinkti tinkamo dydžio ir jo kūno sudėjimą atitinkantį kostiumą, kuris galbūt padės paslėpti vieną kitą kūno trūkumą.

Kostiumas – tarsi vyro šarvai, suteikiantys solidžią išvaizdą ir taisyklingą laikyseną. Jis turėtų kaboti kiekvieno vyro spintoje. O kad su kostiumu vyras atrodytų nepriekaištingai svarbu išsirinkti tinkamo dydžio ir jo kūno sudėjimą atitinkantį kostiumą, kuris galbūt padės paslėpti vieną kitą kūno trūkumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vos penki žingsniai ir jūs galite atrodyti nepriekaištingai.

Pirmas žingsnis: kam jūs perkate kostiumą?

Prieš rinkdamiesi kostiumą, nuspręskite kokiomis progomis ketinate jį dėvėti:

-          Jei ketinate jį vilkėti darbo ar verslo susitikimų metu, pirkite tamsios spalvos, klasikinį kostiumą;

REKLAMA

-          Jei kostiumas jums reikalingas ypatingoms progoms, niekada neapsiriksite išsirinkę juodą arba tamsiai mėlyną kostiumą;

-           Jei ruošiatės į pokalbį dėl darbo, pernelyg neišlaidaukite, juk nenorite nustelbti savo, galbūt būsimo, darbdavio.

REKLAMA
REKLAMA

Antras žingsnis: apsispręskite, ko norite?

Norite, kad švarkas būtų su viena, dviem, o gal trim sagom, pakelta ar nuleista apykakle?

- medžiaga ir spalva

Jei tai jūsų pirmasis kostiumas, rinkitės vilnos audinio kostiumą, kurį galėsite dėvėti ištisus metus. Medvilniniai kostiumai paprastai vilkimi tik pavasarį ar vasarą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, geriau turėti du geros kokybės kostiumus, nei penkis nevertus dėmesio. Apsistokite ties tamsiai mėlynos ir dar keliais atspalviais tamsesniais kostiumais. Tokia spalva tinka tiek dienos metu, tiek vakare. Prie šios spalvos kostiumų galite drąsiai avėti juodus arba tamsiai rudus batus.

REKLAMA

Jei jau turite tamsiai mėlynos spalvos kostiumą, rinkitės medžio anglies spalvą. Norite paįvairinti savo spintos koloritą? Rinkitės šviesiai rudą ar chaki spalvą, tačiau būkite atsargūs, jie tinka ne prie kiekvieno vyro odos spalvos, tokiu atveju siūlome šviesiai pilką. Ši spalva universali, tinka ir žiemą ir vasarą ir atrodo pakankamai oficialiai. Nusipirkti juodą kostiumą, atrodytų logiškiausia, tačiau jis vis tik nėra universaliausias pasirinkimas.

REKLAMA

- sagų skaičius

Trijų sagų kostiumai buvo itin populiarūs devyniasdešimtaisiais. Tačiau šiandien kur kas madingesni švarkai su dviem ar viena saga. Paprastai švarkus su trimis sagomis renkasi aukštesni vyrai, nes taip sukuriamas didesnės krūtinės įvaizdis.

Dviejų sagų kostiumai - dažniausias vyrų pasirinkimas. Šiandien didžioji dalis dizainerių, kurdami klasikinius kostiumus, seka šiuo mados standartu. Vyrams su „trumpu“ liemeniu toks švarkas atrodo geriausiai. Jis optiškai pailgina figūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Egzistuoja ir švarkai su viena saga, tačiau, anaiptol, jie tinka ne kiekvienam. Su tokiu kostiumu atrodysite mažiau oficialus, todėl jis tinka kūrybišką, išradingą darbą dirbantiems žmonėms.

- atlapai

Venkite siaurų ir ypač plačių atlapų. Taip pat nuspręskite ar norite atlapų su įkirpimu viduryje - kas yra įprasta ir konservatyvu- ar norite sukurti kontraversišką įvaizdį pastarajam. Tokiu atveju siūlome atlapus su į viršų kylančiais kampais, be įkirpimų.

REKLAMA

- skeltukai

Dvigubi skeltukai nugaroje atitinka Europietišką standartą ir atrodo kur kas oficialiau. Jie palengvina jūsų pastangas ko nors ieškant kišenėse, pakeliant rankas į viršų, taigi, jūsų judesiai nėra suvaržyti. Kita vertus, tokius kostiumus sunku pasiūti, todėl ir jų kaina gali būti gerokai didesnė. Vienas skeltukas per vidurį -  modernus ir tradicinis pasirinkimas. Niekada neapsiriksite nusipirkę tokį švarką. Švarkai be skeltukų perteikia konservatyviausią ir tvarkingiausią išvaizdą, tačiau jie nėra patogūs dėvėti.

REKLAMA

- klostės

Šiuolaikinės mados kūrėjai vis dažniau atsisako klosčių ant kelnių, bet jos vis dar naudojamos kaip subtilus mados akcentas. Neaukštiems vyrams klostės suteikia aukštumo įspūdį. Bet daugelis jaunų ir netgi pagyvenusių vyrų šiandien dažniau renkasi kelnes be klosčių.

- atvartas

Kelnių atvartas (palenkimas apačioje) netinka neaukštiems vyrams, nes dar labiau optiškai sumažina juos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečias žingsnis: jūsų išmatavimai.

Tai atrodo paprasta ir akivaizdu, tačiau įsitikinkite, kad tiksliai žinote savo dydžius bendroje dydžių kategorijoje. Tiesą sakant, turėtumėte per naujo išsimatuoti kiekvienais metais: svorio netekimas ir priaugimas gali pakeisti kostiumo dydį visai į kitą pusę. Krūtinė turėtų būti matuojama plačiausioje jos vietoje, ramybės būsenoje. Tinkamiausias kelnes išsirinksite išmatavę liemenį ir vietą, kur į kelnes veriamas diržas – tai paprastai yra truputį aukščiau nei jūsų klubai.

REKLAMA

Ketvirtas žingsnis: kostiumo įsigijimas

Jei niekada nesate pirkęs kostiumo, nedvejokite ir pasikonsultuokite su salės darbuotoju. Tinkamas kostiumas turi atitikti šiuos reikalavimus:

-          Labai svarbu stebėti pečių liniją, ji turi tiksliai sutapti su jūsų pečiais.

REKLAMA

-          Švarko apykaklė neturi slėpti marškinių, ji turi būti centimetru žemiau nei marškinių apykaklė.

-          Švarkas neturi būti per ilgas, juolab jei esate neaukštas. Jis turėtų dengti jūsų sėdmenis. Žinoma, jei esate aukštesnis ar turite ilgas kojas patartina ilgesnis švarkas, kuris dengia dalį kojų žemiau sėdmenų.

REKLAMA
REKLAMA

-          Rankogaliai iš po švarko turėtų išlysti 1,5-2 cm.

-          Švarkas neturėtų varžyti jūsų judesių (nebent jis be skeltukų), bet ir negali būti per laisvas.

-          Kelnės ramybės būsenoje turėtų kristi tiesiai ir laisvai, kiek daugiau aptemtos turėtų būti klubų, sėdmenų vietoje. Jos turi laikytis ant klubų ir nesiekti liemens.

-          Jums tikrai nereikalingas diržas ar petnešos, kurios laikytų kelnes. Kelnės, atitinkančios jūsų dydį, turi laikytis ant klubų ir būti reikiamo ilgio.

-          Normalus kelnių ilgis yra toks, kai užpakalinis kelnių galas krenta tiesiai, nesilankstydamas. Priekinė batų dalis yra dengiama kelnių iki pusės.

Penktas žingsnis: užsukite pas siuvėją

Jei norite idealiausio varianto, nusipirkę kostiumą, nuneškite jį pas siuvėją. Ji pakoreguos visus minimalius trūkumus ir padailins ar išpildys bet kokius jūsų pageidavimus, nesvarbu ar norite pasiaurinti kelnes ar tik persiūti sagas.

Dažnai švarką reikia pasiaurinti šonuose, kad būtų išryškinamas jūsų liemens kontūras. Švarko nugaroje apsirengus kartais matyti susirietimas netoli kaklo, tai taip pat gali pakoreguoti siuvėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų