Kodėl vaikinai dažnai apie išsiskyrimą merginai praneša ne susitikę akis į akį, o SMS žinute, Skype ar kitu netiesioginiu būdu? Jiems nemalonu? Jie nedrįsta? O gal tiesiog bijo?.
Kiekvieną kartą išsiskiriame dėl skirtingų priežasčių, bet viena dažniausių – nesusikalbėjimas ir nuomonių išsiskyrimas arba kurio nors iš partnerių neištikimybė. Kartais žmogus tiesiog nenori matyti kito reakcijos, kai šis lieka įskaudintas. Trijų vyrų meilės istorijos apie išsiskyrimus ir viena, bet tvirta, merginos nuomonė apie tai, kodėl taip sunku žiūrint į akis pasakyti: „viskas baigta”.
Moterys turi galią pakeisti vyrų nuomonę
Devyniolikmetis Tadas pasakoja, jog savo dabartinę širdies draugę sutiko naktiniame klube: „ Ji šoko su tokia aistra ir užsivedimu, jog negalėjau atitraukti akių. Tiesą pasakius, ji kaustė ne tik mano, bet ir daugelio tą vakarą susirinkusių vyrų dėmesį. Radęs tinkamą momentą užkalbinau ją, pasisiūliau pavaišinti kokteiliu. Kadangi neturiu didelių priekaištų nei savo išvaizdai, nei iškalbai, ji sutiko. Tą naktį praleidome drauge.
Kitą rytą parašiau savo panelei SMS žinutę: „Labas, saule, nepyk, bet tarp mūsų viskas baigta. Turiu kitą.” Gal kiek per įžūliai ar lakoniškai parašiau, bet tiesiog daugiau nieko nenorėjau jai pasakyti. Buvo baisiai gėda, bet tiesiog pajutau meilę iš pirmo žvilgsnio. Visi draugai sužinoję juokėsi iš manęs ir skeptiškai sakė, kad vienos nakties nuotykis ilgai nesitęs. Dabar jau buvusi panelė ilgą laiką nedavė ramybės skambučiais ir prašymais susitikti bei viską išsiaiškinti. Kai suprato, kad aš tikrai nebenoriu su ja bendrauti, atstojo. Ir šiandien jau beveik dveji metai kaip aš ir mano šokėja kartu. Nesigailiu, kad nesusitikau su buvusiąja, nes tos moterys tikrai turi galios greitai pakeisti vyrų nuomonę.”
„Apsidžiaugiau sužinojęs, jog pagaliau viskas baigėsi“
Aštuoniolikmetis Jonas atviravo, jog santykius su panele labiausiai ardė rutina: „Su savo panele susipykau, nes jai nepatiko, kad turiu draugių, su kuriomis praleidžiu daugiau laiko negu su ja. Iš tiesų man atsibosdavo nuolat sėdėti su savo panele namie, nes ji visada tingėdavo kur nors eiti ar ką nors veikti. Vieną vakarą tiesiog paskambinau jai ir pasakiau, kad atsibodo tas pats per tą patį kiekvieną dieną. Ji pradėjo rėkti, po to verkti, dar vėliau isterikuoti, grasinti,o galiausiai žadėti, kad viskas pasikeis. Patikėjau, bet neilgai trukus įsitikinau, kad ji tikrai ne man skirtoji.
Bijodamas ir antrą sykį išgirsti jos manipuliacijas tiesiog perdaviau jos draugei, kad jai pasakytų išsitrinti mano telefono numerį. Arba draugė kažką negero apie mane papasakojo arba pati panelė suprato, kad geriau mums būti atskirai, nes nuo to laiko jos mano akiratyje neliko nei kvapo. Manau, kad jeigu būtume apie tai kalbėję, ji būtų nuleidus juokais arba pasakius, kad neišsigalvočiau niekų, todėl net apsidžiaugiau, kai viskas pasibaigė.”
Išskyrė juokais pasakyta tiesa
Dvidešimt ketverių Gediminas pasakojo, jog jo merginai niekada nepatikdavo, kad šis ilgai ir daug dirbdavo: „Darbo dienomis nuo 8 ryto iki 9 arba 10 valandų vakaro. Ji nuolat dėl to priekaištaudavo, todėl kartą sėdėdamas darbe prie Skype per pietų pertrauką parašiau jai, ką apie tai galvoju. Pasakiau, kad įdomu, ką reikia savaitgaliais vaišinti kavinėse, ką reikia vestis į kiną ar parduotuves. Ar tik ne ją? Ir kas už tai moka? Ar tik ne aš? Pasakiau, kad jeigu nepatinka, kad dirbu, tai gali eiti savais keliais, juk mes jau ne maži vaikai.
Gyvenime nebūčiau išdrįsęs jai to pasakyti, bet bendradarbių paskatintas parašiau jai tai, ką galvoju. Reakcija buvo stulbinanti – mergina po pusės metų draugystės (!) į Skype langelį atrašė: „ (…) rasiu kitą, kuris galės ir spės”. Apstulbau. Pasiunčiau ją taip toli, kaip tik įsivaizdavau, nors tikrai nesitikėjau, kad juoko forma parašytas laiškelis prives prie išsiskyrimo. Galbūt ir ji atrašė ironiškai ar tiesiog nesitikėdama, kad galiu supykti, bet tai užkirto viską, kas buvo iki tol. Padėjau tašką tuose santykiuose, nes pasirodo, materialistės „išsiryškina“ per kompiuterio ekraną. ”
„Problematiškas pats žmogus ir vargu, ar reikėtų su juo daugiau vargti“
Dvidešimt dvejų Joana, psichologijos studentė, teigia, jog netiesioginiu būdu besiskiriantys vaikinai taip išreiškia savo bailumą ir nepagarbą merginai: „Džiaugiuosi, kad mano kelyje nepasitaikė nei vieno, kuris būtų panorėjęs skirtis, prieš tai su manimi nepasikalbėjęs apie tai.
Apskritai, manau, kad skyrybos žinučių pagalba yra bailių būdas, juk taip visko neišaiškinsi, paliksi daug klaustukų, o pasikalbėjus akis į akį galima nuraminti žmogų, apkabinti ir įtikinti jį, kad skirtis geriausia. Išsiskyrimas trumpąja žinute gali parodyti jūsų draugystės vertę: juk šiais laikais nusiųsti žinutę beveik nieko nekainuoja. Tad kyla klausimas ar ką nors reiškė jūsų buvimas kartu?.. Manau, kad vaikinams išsiskyrimas per atstumą yra labai geras būdas pabaigti santykius. Tada nereikia žvelgti į merginą, žiūrinčią kačiuko akimis ir bandyti aiškintis, kai jau nebėra tam reikalo ar prasmės. Laiškai, skambučiai, trumposios žinutės arba bet koks kitas netiesioginis santykių nutraukimo būdas tik įrodo, kad nebeverta kapstytis santykiuose, aiškintis kas, kaip ir kodėl. Problemos ieškojimas? Problematiškas pats žmogus ir vargu, ar reikėtų su juo daugiau vargti.”
Kartais meilės problemoms spręsti geriausiai tinka posakis: „širdies reikaluose klausyk širdies, o protui leisk pailsėti”. Tuomet ir trumpoji žinutė ar elektroninis laiškas, kuriame perskaitysi atsisveikinimo žodžius, netaps tragedija. Nesvarbu, ar išsiskyrimo būdas gerai apgalvotas pasirinkimas, ar impulsyvus sprendimas – išsiskyrimų savo gyvenime neišvengiame ir turbūt neišvengsime. Bet pripažinkime, jog kartais vienų dalykų pabaiga tampa kitų, dar geresnių, pradžia.