Imbieras – nuo raumenų skausmo
Danijos mokslininkai atliko tyrimą su nuolatinius raumenų skausmus kenčiančiais savanoriais ir paragino juos kasdienį valgiaraštį papildyti patiekalais su imbieru. 63 procentams tirtųjų jau po dviejų mėnesių skausmai sumažėjo arba apskritai liovėsi. Ekspertai įrodė, kad imbiere yra biologiškai aktyvios medžiagos džindžerolio, kuris malšina skausmą sukeliančių hormonų išsiskyrimą. Rekomenduojama dozė – šaukštelis džiovinto arba du šaukšteliai šviežio smulkinto imbiero kasdien.
Gvazdikėliai – nuo dantų skausmo
Jei per šventes, kai visi odontologai taip pat švenčia, o ne dirba, ūmai suskaus dantį – pamėginkite skausmą malšinti gvazdikėliais. Pakramtykite jų ir dantų skausmas bei dantenų uždegimo simptomai sumažės jau po keleto valandų. Gvazdikėliuose yra eugenolio – natūralaus anestetiko. Ant vieno dienos patiekalų užbarsčius
1/4 šaukštelio maltų gvazdikėlių, stabilizuojamas cukraus kiekis kraujyje, stabdomas ant arterijų sienelių nusėdančio cholesterolio išsiskyrimas. Poveikis pastebimas jau po trijų savaičių.
Obuolių sidras – nuo rėmens
Į stiklinę vandens įpilkite šaukštą obuolių acto ir išgerkite prieš kiekvieną valgį. Ši priemonė efektyviai numalšina rėmenį per 24 valandas. Obuolių acte yra rūgščių, kurios skatina virškinimą, padeda skaidyti riebalus ir baltymus.
Vyšnios – nuo galvos ir sąnarių skausmų
Vyšnios – efektyvus vaistas nuo artrito ir migrenos skausmų. Gaila, kad jos ant lietuvių stalo – tik sezoninės viešnios. Vis dėlto, jei šaldiklyje turite šaldytų vyšnių, nuo skausmų galite gintis vartodami jas kaip vaistus. Vyšniose yra natūralių nuo uždegimo gydančių medžiagų, kurios 10 kartų stipresnės už veikliąsias medžiagas, esančias vaistuose nuo skausmo. Jei turite galimybę vyšnias vartoti skausmo profilaktikai, pasilepinkite 20 uogų kasdien. Beje, tinka net džiovintos vyšnios!
Česnakas – nuo ausų skausmo
Ausies infekcija prie gydytojų kabinetų suburia didoką būrį žmonių, ypač spustelėjus pirmiesiems šaltukams. Jei norite užbėgti ligai už akių, vos pajutę pirmuosius skausmus pamėginkite du kartus per dieną į ausį lašinti po du lašus pašildyto česnakų aliejaus. Taip gydykitės penkias dienas. Tai paprastas būdas numalšinti ausies infekciją. Česnakuose yra aktyvių medžiagų, kurios užkerta kelią infekciją sukeliančių bakterijų dauginimuisi. Česnakų aliejaus galima lengvai pasigaminti namuose: sutrinkite tris česnako skilteles ir pavirinkite pusėje stiklinės ypač tyro alyvuogių aliejaus dvi minutes, nukoškite, atvėsinkite ir laikykite šaldytuve. Toks aliejus nesuges maždaug dvi savaites. Prieš vartodami aliejų šiek tiek pašildykite.
Jogurtas – nuo PMS
Net 80 procentų moterų pripažįsta prieš prasidedant mėnesinėms jaučiančios nemalonius priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomus. Manoma, kad juos sukelia jautri nervų sistema ir paaštrėjusi reakcija į natūralius hormonų pokyčius organizme. PMS simptomus palengvinsite, jei kasdien suvartosite po dvi stiklines jogurto. Jis papildo organizmą mineralinėmis medžiagomis, ramina nervų sistemą. Todėl ši nedidelė kasdienio valgiaraščio korekcija gali padėti išvengti daugybės nemalonumų, su kuriais tenka susidurti kartą per mėnesį.
Ciberžolė – nuo lėtinių ligų
Populiarus indiškas prieskonis gali numalšinti skausmus ne prasčiau nei aspirinas ar ibuprofenas. Šis natūralus vaistas ypač rekomenduojamas kenčiantiems nuo artrito ir fibromialgijos. Ciberžolėje esanti aktyvi medžiaga kurkuminas stabdo skausmą sukeliančių hormonų išsiskyrimą. Rekomenduojama dozė – po 1/4 šaukštelio ciberžolės kasdien. Ją galima berti ant įprastų valgių, puikiai tinka su ryžių, paukštienos, mėsos, daržovių patiekalais.
Žuvis – nuo pilvo skausmų
Dažnai sutrinka virškinimas, streikuoja žarnyno veikla? Jūsų valgiaraštyje būtinai turėtų atsirasti daugiau žuvies. Joje esančios riebalų rūgštys gali sušvelninti šių negalavimų simptomus ne blogiau nei kortikosteroidai ir kiti vaistai. Pasak ekspertų, žuvis gerina virškinamojo trakto veiklą be jokio pašalinio poveikio. Dažniau rinkitės riebias žuvis: lašišą, sardinę, tuną ar silkę.
Avižos – nuo endometriozės
Endometriozė išsivysto nedidelei gimdos gleivinės daliai patekus į pilvo ertmę ir ten išvešėjus. Ši liga gali sukelti itin gausias ir skausmingas mėnesines. Mokslininkai įrodė, kad valgiaraštis, kuriame gausu iš avižų pagamintų patiekalų, gali sumažinti endometriozės sukeltus skausmus. Avižose nėra gliutino – baltymo, stiprinančio uždegimo simptomus.
Druska – nuo pėdų skausmų
Įaugę kojų nagai – daugybę žmonių varginanti problema. Jos galima išvengti reguliariai mirkant kojas šiltame vandenyje su druska. Taip apsisaugosite ne tik nuo infekcijų, bet ir nuo bakterijų dauginimosi, o tai padeda išvengti gausiai prakaituojančių ir ne itin malonų kvapą skleidžiančių kojų problemos. Gydant infekciją patariama du kartus per dieną kojas palepinti sūraus vandens vonele (po šaukštelį druskos kiekvienai stiklinei vandens). Vonelėje kojas laikykite 20 minučių. Vanduo turėtų būti gana karštas, bet ne deginantis.
Ananasas – nuo virškinimo bėdų
Žarnyne kaupiasi dujos? Stiklinė smulkinto šviežio ananaso palengvins nemalonius pojūčius. Ananase yra natūralių fermentų, kurie paspartina skausmą sukeliančių baltymų skilimą skrandyje ir siaurosiose žarnose.
Vynuogės – nuo nugaros skausmo
Skauda nugarą? Vynuogės padės greičiau atsikratyti nemalonių pojūčių. Moksliškai įrodyta, kad vynuogėse esančios veikliosios medžiagos gerina kraujotakos veiklą, taigi pažeisti audiniai geriau aprūpinami krauju, deguonimi ir maistingosiomis medžiagomis. Efektas pajuntamas praėjus maždaug trims valandoms po gardaus užkandžio.
Vanduo – nuo patempimo skausmo
Nesvarbu, ką pasitempėte – pėdą, kelį ar petį, skausmą palengvinti padės... vanduo. Išgerkite ne mažiau nei aštuonias stiklines per dieną. Kodėl? Vanduo padeda iš organizmo išplauti histaminą, skausmą sukeliantį hormoną, kurį išskiria pažeisti audiniai. Be to, aprūpina visus organizmo audinius drėgme, o sudrėkę raumenys ir raiščiai tempiasi ir susitraukia lengviau.
Pipirmėtė – nuo raumenų skausmo
Net nedidelis fizinis krūvis sukelia raumenų skausmą? Jei jo negydysite, problema gali tik didėti. Patikimiausias vaistas namų sąlygomis – pipirmėčių aliejus. Įlašinkite 10 lašų į vonią ir pasilepinkite gaiviomis maudynėmis tris kartus per savaitę. Šiltas vanduo padės atpalaiduoti raumenis, o pipirmėčių aliejus natūraliai pašalins įtampą – tokia kombinacija palengvins raumenų skausmą net 25 procentais. Beje, nepamirškite kasdien šiek tiek pasimankštinti!
Krienai – nuo sinusito
Sinusitą galima vadinti tikru lėtinių ligų karaliumi. Porcija krienų – vienas efektyviausių ginklų kovojant su sinusitu. Mokslininkai įrodė, kad vartojant krienus, sinusų ančiai geriau aprūpinami krauju, išvalomi ir išsausinami. Rekomenduojama šių „vaistų“ dozė – po šaukštelį du kartus per dieną. Galite vartoti su kitais patiekalais – sumuštiniu ar mėsa.
Mėlynės – nuo šlapimo takų infekcijų
Stiklinė mėlynių kasdien (tinka ir šviežios, ir šaldytos, ir sultys) net 60 procentų sumažina riziką susirgti šlapimo takų infekcija. Toks teigiamas poveikis išryškėja dėl mėlynėse esančio tanino, kuris apgaubia ligą sukeliančias bakterijas šlapimo pūslėje, todėl jos nebegali prikibti viena prie kitos ir taip užkertamas kelias infekcijos židiniui susidaryti.
Medus – nuo gerklės skausmo
Šį vaistą, be abejo, žinome nuo seno. Jei keturis kartus per dieną suvalgysite po šaukštelį medaus, gerklės skausmas išnyks per keletą dienų. Meduje apstu natūralių fermentų, kurie stabdo virusų plitimą ir pagreitina pažeistų gerklės audinių gijimą.
Linų sėmenys – nuo paburkusių krūtų skausmo
Mokslininkai įrodė, kad moterims, suvalgančioms po tris šaukštelius maltų sėmenų, krūtų skausmas netrukus palengvėja. Tai ypač aktualu toms, kurios stiprų krūtų tempimą jaučia prieš mėnesines, taip pat maitinančioms mamoms. Linų sėmenyse apstu fitoestrogenų, kurie patekę į organizmą pristabdo estrogenų šuolius, sukeliančius krūtų skausmus. Beje, nebūtina linų sėmenis valgyti atskirai – jų galite berti į košę, jogurtą, salotas.
Kava – nuo migrenos
Kartojasi migrenos priepuoliai? Jums gali padėti kava! Tiesa, ne viena, o su nuskausminamaisiais vaistais. Manoma, kad puodelis (apie 340 gramų) stiprios juodos kavos padeda sustiprinti vaistų efektyvumą. Kofeinas stimuliuoja skrandį sparčiau sugerti vaistus, taigi rezultatas pajuntamas greičiau.
Pomidorų sultys – nuo kojų mėšlungio
Manoma, kad maždaug vienas žmogus iš penkių kartkartėmis jaučia kojų mėšlungį. Kodėl? Veikiausiai jam trūksta kalio. Šią mineralinę medžiagą iš organizmo pašalina diuretikai, gėrimai su kofeinu, taip pat gausus prakaitavimas. Kalio itin gausu pomidorų sultyse – stiklinė šio gėrimo per dieną palengvina mėšlungio skausmus jau po 10 dienų.