Kūdikius ir mažus vaikus norisi fotografuoti kone kasdien: juk jie auga taip greitai, taigi kyla pagunda fiksuoti kiekvieną akimirką. Pirmieji keleri metai – tai ne tik daugybė naujų atradimų, bet ir nuostabus amžius, kai mažylis atrodo dailiausias ir mieliausias. Kaip jį nufotografuoti, kad ne tik mažasis modelis, bet ir nuotraukos būtų tobulos?
Išsirinkite tinkamiausią fotoaparatą
Tai anaiptol nereiškia, kad turite apsirūpinti gremėzdiška profesionalia technika. Visų pirma pasvarstykite, kur savo fotoaparatą naudosite ir kaip dažnai? Jei ketinate kiekvienos sukakties proga namuose ar gamtoje surengti mini fotosesiją – be abejo, brangesnis profesionalus fotoaparatas bus jums kaip tik. Ypač jei netingėsite pasigilinti į įvairius jo nustatymų niuansus. Tačiau jei norėtumėte fotoaparatą visur nešiotis su savimi ir gaudyti įdomiausias savo kūdikio gyvenimo akimirkas, geriau rinktis paprastesnį ir lengvesnį – kad tilptų į rankinę, nebūtų pernelyg sunkus ir nereikėtų ilgai sukti galvos, kaip tinkamai sureguliuoti jo nustatymus tada, kai jo netikėtai prireiks.
Tegul nuotrauka prabyla
Geriausia kūdikio nuotrauka – ta, kuri pasakoja istoriją. Įdomi mažylio veido išraiška ar veikla, iškalbingas fonas, ryškus daiktų kontrastas... Svarbiausia – spustelėti mygtuką tinkamą akimirką.
Jei fotografuojate miegantį naujagimį, pasirūpinkite, kad ant jo kristų švelni, netiesioginė šviesa. Pernelyg ryškus apšvietimas suplokštins vaizdą ir gali sutrikdyti iki graudulio mielą kūdikio miegą. Fotografuojant šiek tiek vyresnius kūdikius geriausia būtų užfiksuoti juos „didžiųjų atradimų“ akimirką – kai veide daugiausia netikėtumo, nuostabos ir pasitenkinimo savimi.
Išnaudokite šviesą
Gerai nuotraukai reikia gero apšvietimo. Apsispręskite, ką fotografuosite: bendrą vaizdą ar portretą? Pastarajam prireiks specialiai sureguliuoto apšvietimo. Geriausia – minkšta, švelni šviesa. Jei fotografuojate kūdikį namuose, išjunkite blykstę, pasikliaukite netiesiogine natūralia šviesą. Geriausia – saulės spinduliai, krentantys ne tiesiai ant mažylio, o pasklidę po visą kambarį.
Fotografuokite lauke
Debesuota diena – idealus oras fotografuoti. Tada šviesa būna švelniausia, tolygiausia. Jei fotografuojate šviečiant saulei, pasirūpinkite, kad jos spinduliai nekristų tiesiai ant vaiko, tegul šviesa sklinda šiek tiek už jo.
Žaisti ir pozuoti
Taip, net ir kūdikiams reikia šiek tiek pasistengti, kad vėliau, užaugę, galėtų pasigrožėti savo dailiomis nuotraukomis. Taigi pamokykite mažylį pozuoti: žaiskite, raginkite, kalbinkite, darykite viską, kad jūsų vaikas bent kiek pabūtų ramus ir išmoktų nusišypsoti prieš fotoaparatą. Paimkite į rankas ryškų žaislą ir patraukite jo dėmesį, nukreipkite žvilgsnį reikiama linkme. Jei paversite pozavimą nuotraukoms linksmu žaidimu, džiaugsmo ugnelės akyse taps mieliausiu nuotraukos akcentu.
Pagaukite kampą
Nedarykite vienos pagrindinių suaugusiųjų klaidų – nefotografuokite vaiko atsistojusi. Tokios nuotraukos dažniausiai gaunasi nuobodžios, neišraiškingos. Atsisėskite, atsitūpkite, jei reikės – netgi atsigulkite. Fotografuokite vaiką jo akių lygmenyje, parodykite pasaulį jo akimis.