• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Harvardo profesorius Jackas Dennerleinas labai tiksliai paaiškina, kokia yra „Escape“ mygtuko paskirtis: „Jis tarsi sako kompiuteriui – „Baik taip daryti! Dabar valdžią perimu aš!“

REKLAMA
REKLAMA

Kitais žodžiais tariant, jis primena mašinai, kad šeimininkas vis dar yra žmogus.“ Tačiau mažai kas žino, kada šis mygtukas buvo išrastas. Atrodo, kad jis tiesiog visada buvo klaviatūroje ir tai yra normalu, tačiau iš tiesų „pabėgimo“ mygtukas atsirado tik 1960-aisiais.

REKLAMA

Šį klavišą išrado IBM programuotojas Bobas Bemeris. Jį, kaip ir kitus programuotojus, nuolat kamavo vadinamoji „Babelio bokšto“ problema.

Kompiuteriai buvo kuriami skirtingų gamintojų, todėl jie naudojo skirtingos struktūros kodus, o šiems komunikuojant tarpusavyje nuolat kildavo problemų. Tad Bobas Bemeris sukūrė „Escape“ mygtuką kaip priemonę greitai pakeisti vieną įrenginio kodo tipą į kitą. Vėliau, kai kompiuterių kodai buvo standartizuoti, „ESC“ mygtukas tapo tiesiog priemone, skirta nutraukti kažkokį kompiuterio procesą.

Šiandien „Escape“ mygtukas naudojamas vis rečiau. Pagrindiniai jo naudotojai – kompiuterinių žaidimų mėgėjai. O kadaise tai buvo rimtų vyrų „panikos“ mygtukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų