Taip pat priduriama, kad vitamino D trūkumas ne tik padidina asmens riziką susirgti krūties vėžiu, bet taip pat yra susijęs ir su daugiau agresyvių navikų.
Moters, kurios kraujyje mažiau vitamino D, rasta daugiau navikų audiniuose, nei su moters, kurios organizme yra gausiau vitamino D. Patvirtinta, kad vitamino D metabolitas tiesiogiai kontroliuoja ID1 geną, kuris lemia žmogaus krūties vėžio ląstelių gamybą.
„Mūsų tyrimas parodo, kad per mažas vitamino D kiekis arba naviko ląstelių nesugebėjimas tinkamai reaguoti į vitamino D buvimą organizme, yra pakankamas pretekstas nemetastazavusiai vėžio ląstelei metastazuotis“, – sako tyrime dalyvavęs profesorius-asistentas Brianas Feldmanas.
Taigi, pavasario, vasaros saulė, kuri ir suteikia didžiausią vitamino D dozę – bene laukiamiausias metų įvykis. Belieka tik ja mėgautis ir per daug nuo jos nesislapstyti. O kol saulės nė kvapo, iš savo raciono nereikėtų išbraukti vitamino D turinčių gaminių.
Šio sveikatos šaltinio galima rasti riebiose žuvyse, pavyzdžiui, lašišoje, sardinėje, tune ir skumbrėje. Taip pat riebaliniuose užteptuose bei pusryčių gardėsiuose – javainiuose. Taip pat neatsisakykite karvės arba sojų pieno, sūrio, kiaušinių, margarino, jogurto. Tinka gurkšnoti ir šviežias apelsinų sultis. Mielos moterys, kad ir kaip nepatiktų skonis, neverta į šoną nustumti žuvų taukų. Pasistenkite išgerti kasdienę dozę – arbatinį šaukštelį. Kalbant apie mėsą, pasistenkite pamėgti jautienos kepenėles. Skanaus!