• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis šalių kovoja dėl stipriųjų, galingųjų ir kitokių pirmųjų titulų. Tačiau pasaulio valstybės vertinamos pagal daugybę kategorijų ir tikrai ne visose norima pirmauti. Listverse.com siūlo paskaityti apie 10 kategorijų, kuriose pirmą vietą užimančios valstybės ne tik tuo nesididžiuoja, bet ir siekia kuo greičiau pakeisti esamą situaciją...

REKLAMA
REKLAMA

5. Nedarbas: Makedonija

Makedonijos Respublika yra gana jauna tauta, kuri tapo nepriklausoma 1991 metais. Nuo tada ji visomis pajėgomis stengiasi plėtoti savo ekonomiką. 2012 metais Makedonija buvo vienintelė valstybė pasaulyje, kur nedarbingumo lygis viršijo 30 procentų.

REKLAMA

Toks nedarbo lygis leidžia kitaip vertinti JAV ir Didžiosios Britanijos (nedarbas siekia 8 procentus) ir net tokių karo niokojamų regionų kaip Gazos ruožas (nedarbas siekia apytiksliai 25 procentus) padėtį. Sunkus Makedonijos perėjimas nuo socializmo prie rinkos ekonomikos taip pat buvo labai skausmingas ir, nepaisant jau dešimtmetį trunkančių ekonominių reformų ir santykinai didelių vidutinių pajamų, niekaip nepavyksta sumažinti nedarbo lygio.

REKLAMA
REKLAMA

4. Politinė korupcija: Somalis

Tarptautinio antikorupcijos „smegenų-centro“ „Transparency International“ duomenimis, pasaulis yra labai korumpuotas, Vertinant 10 balų skalėje (10 – mažiausia korupcija – 1 – didžiausia), net 132 valstybės iš 180 korupcijos skalėje gauna mažiau negu 5 balus. 56 iš jų korupcija vertinama mažiau nei 3 balais. Ir, galiausiai, yra dvi valstybės, laikomos korumpuočiausiomis pasaulyje. Tai Mianmaras (anksčiau Burma) ir Somalis. Kelerius metus abiem valstybėms buvo skiriamas 1,5 balo įvertinimas, o 2010 metais Somalis surinko vos 1,1 balo iš 10.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugelis, vos išgirdę apie Somalį, iškart pagalvoja apie „piratus“ ir tai, žinoma, yra labai reikšmingas faktorius. Kadangi per 12 metų šalyje beveik visą laiką nebuvo vienos centralizuotos valdžios, dabar Jungtinių Tautų remiamas režimas (suformuotas 2004 metais) vis dar nepajėgia perimti valdžios į savo rankas. Taigi su silpna centrine valdžia, puikiai išsivysčiusiu vietinių vadų ir piratų tinklu, Somalis yra pirmoji valstybė, kuri turi galimybę „Transparency International“ sąrašuose surinkti 0 balų.

REKLAMA

3. Stichinės nelaimės: Filipinai

Techniškai mažosios valstybės Vanuatu ir Tonga, esančios Ramiajame vandenyne, laikomos pažeidžiamiausiomis, tačiau abiejose jose kartu skaičiuojant gyvena mažiau nei pusė milijono gyventojų. Taigi, Jungtinių Tautų sprendimu, labiausiai nuo stichinių nelaimių nukenčianti valstybė pasaulyje yra beveik 100 milijonų gyventojų turintys Filipinai.

REKLAMA

Po 2012 metais praūžusio Bopha taifūno be pastogės liko milijonas filipiniečių, o humanitarinę pagalbą teikiančios organizacijos ėmė kreiptis pagalbos į po stichinių nelaimių padedančius fondus ir prašė atitinkamų mokymų, kurie padėtų geriau pasiruošti stichinėms nelaimėms ir išgyvenimui šioje teritorijoje. Remiantis vienu iš atliktų tyrimų, apytiksliai pusė valstybės teritorijos, kurioje sutelkta apie 85 procentai šalies ekonomikos, vertinant stichinių nelaimių tikimybę, yra labai rizikingoje zonoje. 2012 Tarptautinė migracijos organizacija pateikė išvadas, kad Filipinai galėtų išgelbėti nuo nelaimių penktadalį savo populiacijos, jei sutvirtintų koralinį rifą, galintį tapti natūraliu barjeru nuo cunamių ir tropinių audrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Įkalinimas: Jungtinės Amerikos Valstijos

JAV yra daugiausia įkalintų asmenų. Valstybei šis „titulas“ priklauso jau nuo 2002 metų. Net 500 iš 100 tūkst. asmenų JAV yra kalėjime.

Tarp 1972 ir 2010 metų įkalintųjų skaičius stabiliai augo, nors žiaurių nusikaltimų sumažėjo. Jei jums įdomu, kaip tai yra įmanoma, pateikiame paprastą atsakymą – narkotikai. Pagal Federalinio kalėjimų biuro pateikiamą informaciją, už su narkotikais susijusius nusikaltimus į kalėjimus patekę asmenys sudaro net 47 procentus visų JAV kalinių. Taigi, jų daug daugiau nei žudikų, plėšikų, padegėjų ir pagrobėjų kartu sudėjus.

REKLAMA

1. Homofobija: Nigerija

Pasaulyje vis dar yra nemažai vietų, kur gėjams labai sunku gyventi. Šiuo metu visose civilizuotose tautose homoseksualumas yra labiau priimamas negu nepriimamas. O štai Nigerija yra šalis, kurioje griežtai nepatartina prasitarti apie homoseksualumą. Čia homoseksualumą priimtinu laiko mažiau nei vienas procentas visos šalies populiacijos. 2013 metais Nigerijos valdžia išleido griežčiausią antigėjišką įstatymą pasaulio istorijoje, pagal kurį asmuo, demonstruojantis susižavėjimą kitu tos pačios lyties asmeniu, gali būti nuteistas 14 metų kalėjimo. Taip pat išleistas ir dar vienas atskiras dokumentas, kuriuo draudžiamos gėjų santuokos. Taigi, Nigerijoje baisiausia yra ne nesuvaldoma korupcija, terorizmas ar smurtas religiniu pagrindu, bet homoseksualizmo apraiškos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų