Kartu su šalies Nepriklausomybės atgavimu prasidėjus baikerių judėjimui Lietuvoje grupelė Tauragės jaunuolių motociklų mylėtojų „iš MSV“ ėmė burtis į klubą, vėliau pavadintą „Nomading griffons“. 1999 metais susijungus su Raseinių „Steel riders“ įkurtas bendras uždaras motociklininkų susivienijimas (sutrumpintai MC, vert. į anglų kalbą Motor Cycle Club), pavadinimu „Twins forever MC“ (vert. amžini dvyniai). Apie 60 narių vienijančio klubo egzistavimą galėtum sužinoti nebent išvydęs juos plieniniais žirgais riedančius Tauragės gatvėmis ar užsukęs į jų organizuojamą grandiozinį „bike show“ (baikerių šventė) „Kylantis griausmas“. Tauragėje 12-tus metus gyvuojantis baikerių klubas „Twins forever“ gyvena savomis nuostatomis apipintą uždarą gyvenimą.
Motociklo ir baikerio sąjunga
„Twins forever MC“, kaip ir kiti Lietuvos baikerių klubai, turi savo atributiką, baikerių vadinamą „spalvomis“. MC „spalvos“ būna sudarytos iš keturių atskirų antsiuvų – klubo pavadinimo (viršuje), herbo (viduryje), vietovės (šalies) pavadinimo (apačioje) ir raidžių „MC“ (kito susivienijimo statuso antsiuvų kiekis ir išdėstymas kitoks). „Twins forever MC“ herbe vaizduojamas prie motociklo prisiglaudęs skeletas, simbolizuojantis ryšio tarp motociklininko ir motociklo amžinumą.
„Twins forever MC“ viceprezidentui Arvydui, pravarde Gandras, šis ryšys užsimezgė dar būnant trylikos:
– Tada nusipirkau mopedą, vėliau į tėvo garažą parsistūmiau neveikiančią „Javą“. Žinoma, tėvui tai neatrodė gera idėja. Remontavau pats. Tačiau pamenu dieną, kai jis, suvokęs mano aistrą, man nupirko dalių, – pasakojo Arvydas.
Šiuo metu baikeris važinėja „Harley Davidson'u“. Ar tai ir buvo aukščiausias siekis?
– Motociklai keitėsi, tačiau ant sienos visuomet kabėjo tie patys – „Harlio“ plakatai. Ir dabar jie dar kabo, – apie visų baikerių svajonę atsiliepia Arvydas.
Turi savo hierarchiją
Baikerius vienija ne tik pomėgis važinėti motociklu, bet ir bendros taisyklės, kurių privalu laikytis savo klubą gerbiančiam baikeriui. Taisyklės numato, jog MC statuso klubui gali priklausyti tik vyrai, išskyrus tarnaujančius ar tarnavusius policijoje, klubas privalo rengti klubo narių susirinkimus, klubo atstovai privalo dalyvauti Kongreso susirinkimuose. Ir, žinoma, turėti savo vadinamąjį klubhauzą, tai yra vietą, kurioje grupės nariai galėtų rengti susitikimus, priimti svečius iš kitų klubų ar net gyventi. Tapti tikruoju klubo nariu ir gauti„Member“ laipsnį gana sudėtinga: norintieji turi atlaikyti net šešerius metus (kartais net ilgiau) trunkantį bandomąjį laikotarpį, po kurio jis gali būti pripažintas visaverčiu klubo nariu.
Beje, Lietuvoje yra vadinamasis baikerių kongresas, kuriam vadovauja MC išrinkta taryba. Kongrese sprendžiami įvairūs organizaciniai reikalai bei klubų steigimo klausimai.
Motociklas, alus ir merginos?
Žinoma, kaip ir visiems baikeriams, „Twins forever MC“, klubhauzas – erdvė, kurioje jie susitinka pailsėti, aptarti reikalus ir, žinoma, atsigerti alaus. Dažnai įsivaizduojama, kad baikeriai gyvena laisvą, visuomenės normų nesuvaržytą, palaidūnišką gyvenimą, tačiau, keista, dauguma „Twins forever MC“ narių – vedę, turi vaikų ir net užima aukštas pareigas.
– Dažnai į pavakarojimus klubhauze susitinkame ir su žmonomis, šeimas vežamės kartu ir į mūsų organizuojamas šventes, – pasakojo „Twins forever MC“ viceprezidentas Gandras.
Beje, baikerių renginiai – šventas reikalas. Suvažiavimai ir šventės organizuojamos iš anksto.
Dažnai metus į priekį numatoma organizuojamo renginio data, vieta, atsakingu už organizavimą paskirto klubo nariai privalo sukviesti grupes koncertui, pasirūpinti klubų narių nakvyne, maistu ir gėrimais. Dalis „Twins forever MC“ narių gyvena ir dirba Anglijoje bei Kanadoje. Beje, užsienyje jie irgi aktyviai dalyvauja klubo veikloje ir tos šalies baikerių judėjime.
Margarita PŪDŽIUVIENĖ
kurjeris.lt