• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl žvarbių šalčių, vėjų, verčiančių dėvėti šiltą, bet sunkią avalynę, kojų nagai nusausėja, ima lūžinėti, o pėdų oda suskerdėja ir apšerpetoja.

REKLAMA
REKLAMA

Nenumokite ranka

Žiemą oras yra ne tik šaltas, bet ir sausas, tad sausėja ir oda. Šaltuoju metų laiku kinta jos riebalų ir drėgmės santykis. Pėdoms ši problema yra opesnė, nes paduose yra nedaug riebalinių liaukų. Pėdų oda drėgmės ir riebalų netenka todėl, kad uždaroje avalynėje jos labiau prakaituoja.

REKLAMA

Dėl drėgmės trūkumo žiemą ant kulnų susiformuoja šiurkšti, sunkiai panaikinama luobelė, pėda tampa panaši į apimtą grybelinės infekcijos. Į šiuos pėdų odos pakitimus nereikėtų žvelgti kaip į nereikšmingą dalyką, mat dėl jų galima pasigauti bakterinę infekciją arba lengvai užsikrėsti grybeliu.

REKLAMA
REKLAMA

Stora ir sausa pėdų oda gali pradėti trūkinėti. Atsiradę gilūs odos įtrūkimai neretai būna labai skausmingi. Tokiu atveju reikėtų pėdas 10 minučių panardinti į šiltą vandenį, o vėliau plonai, neįtrinant užtepti regeneruojamojo kremo ir nakčiai apsimauti medvilnines kojines. Toks intensyvus gydymas leidžia atkurti sveiką pėdų odą per dvi tris dienas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sugijus įtrūkimams, būtina kas dieną du tris kartus tepti pėdas preparatais, kurių sudėtyje yra šlapalo ir riebalų (keramidų). O jei nė viena priemonė nepadėjo – apsilankykite pas pėdų priežiūros specialistą, kad jis tinkamai sutvarkytų odos įtrūkimus. Kartais oda trūkinėja dėl vitamino A trūkumo organizme. Tada reikia mėnesį gerti A ir E vitaminų.

REKLAMA

Masažas sušildo

Žiemos metu labai svarbu pėdų odą dar prieš išeinant iš namų gerai apsaugoti nuo šalčio. Tačiau jei visgi sušalote, grįžę į namus pasidarykite 10 minučių kojų vonelę. Į ją įpilkite šilto (bet ne karšto) vandens, įberkite dvi saujas valgomosios, jūros arba specialios šildomosios druskos.

REKLAMA

Joje yra bruknių ekstrakto ir cinamono aliejaus, kuris suteikia greitą šilumos pojūtį. Vietoj šildomosios druskos galima naudoti specialų kremą sušalusioms pėdoms su cinamono aliejumi arba regeneruojamąjį šildomąjį kremą.

Sušalusioms ir po ilgos darbo dienos pavargusioms pėdoms pagelbės masažas. Ištepkite pėdas kremu arba masažo aliejumi ir sukamaisiais judesiais jas paeiliui masažuokite. Iš pradžių truputį spauskite keltį nuo kulno pirštų link, paskui pėdos skliautą masažuokite didžiaisiais rankų pirštais nuo kojų pirštų žemyn ir vėl atgal. Paskui truputį pamasažuokite kulkšnis. Masažą baikite lengvais kojų pirštų paspaudimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Procedūra turėtų trukti apie 10 minučių. Paskui iš karto apsimaukite šiltas kojines ir truputį pasėdėkite pakėlę kojas. O dar geriau pagulėti 5 minutes taip, kad kojos būtų aukščiau nei galva. Taip ne tik greičiau sušilsite, bet ir dings nuovargis.

Stiprina nagų lakas

Šaltuoju metų laiku problemų kyla ne tik dėl pėdų odos, bet ir dėl sausų, lūžinėjančių kojų nagų. Žiemą nagai auga sparčiau nei vasarą, tačiau jie ir greičiau sensta bei skilinėja. Todėl būtina kruopščiai pasirinkti avalynę ir trumpai kirpti nagus.

REKLAMA

Nagus patartina lakuoti, mat lakas papildomai apsaugo juos nuo išsausėjimo. Tik nagų laką pasirinkite tokį, kurio sudėtyje nebūtų tolueno ir formaldehido, o jūsų naudojamas valiklis turi būti be acetono. Visos išvardytos cheminės medžiagos, tirpstančios vandenyje, pablogina ir taip prastą nagų būklę.

REKLAMA

Jei nagai tapo matiniai arba pagelto, padės masažas gumine nagų dilde. Ši procedūra užims tik minutę. Masažas stimuliuoja kraujotaką ir stiprina nagus. Dėl to jie augs stiprūs, blizgantys ir gražūs.

Medikai sako, kad šaltuoju metų laiku pėdoms reikia skirti tiek pat dėmesio kiek ir vasarą. Ir visai nebūtina skubėti į kosmetologijos kabinetą, pėdomis galima puikiai pasirūpinti ir namų sąlygomis:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• vakare nusimaudžius specialiu šveičiamuoju kremu arba šveitikliu pašalinkite nuo pėdų suragėjusį sluoksnį;

• drėgnas pėdas kruopščiai nusausinkite rankšluosčiu ir patepkite kremu – oda nesuragės. Pasirinkite riebų drėkinamąjį kremą, praturtintą augaliniu aliejumi, parafinu arba glicerinu;

REKLAMA

• jei kulnai arba didieji pirštai ima šerpetoti, jų oda suragėjo, ją minkštinti galima regeneruojamuoju kremu su karbamidu. Ši medžiaga sulaiko ląstelėse vandenį, apsaugo kulnų odą nuo sukietėjimo. Odą suminkštins ir virtų sėmenų kompresai. Šiltą košelę tepkite ant pėdų, apvyniokite jas maistine plėvele, apsimaukite medvilnines kojines ir valandą pasėdėkite. Paskui košelę nuplaukite ir patepkite pėdas kojų kremu;

• nemėginkite itin sausos suragėjusios odos pašalinti skustuvu, geriau palaikykite kojas 10–15 minučių šiltame vandenyje su vonios aliejumi – suminkštėjusią odą lengviau bus nušveisti kojų šveistuku. Pemzos nereikėtų naudoti arba būtina ją dažnai keisti, nes ji greitai tampa bakterijų ir grybelio šaltiniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų