Kitą dieną po to, kai per dviejų bombų sprogimus šiitų chazarų protestuotojų miniose žuvo 80 ir buvo sužalota dar šimtai žmonių, daug nerimo apimtų gyventojų ligoninėse ir morguose tarp sumaitotų kūnų ieškojo savo dingusių artimųjų.
Ši ataka šalyje, kurioje gyventojų daugumą sudaro sunitai, akcentuoja tarpkonfesinių nesutarimų riziką, nors iki šiol Afganistane iš esmės nesireiškė didelę musulmoniškojo pasaulio dalį krečianti kruvina nesantaika tarp sunitų ir šiitų.
„Pažadu jums, kad atkeršysiu už mūsų mylimųjų kraują šio nusikaltimo kaltininkams, kur jie bebūtų“, – pasakė prezidentas Ashrafas Ghani, paskelbdamas sekmadienį nacionaline gedulo diena.
Bombos buvo susprogdintos tūkstančiams hazarų protestuotojų susirinkus reikalauti, kad daug milijonų dolerių atsieisianti elektros tiekimo linija eitų per elektros labai stokojančią jų Bamijano provinciją – vieną skurdžiausių Afganistano regionų.
A.Ghani išpuolio vietą pervadino „Kankinių aikšte“. Ji vis dar yra nusėta metalo nuolaužomis, apanglėjusiomis kūnų dalimis, batais ir kitais asmeniniais daiktais, asmens tapatybės kortelėmis, protesto transparantais su tokiais užrašais kaip „Neeliminuokite mūsų“.
Daug protestuotojų nepaisydami baisaus išpuolio ten stovyklavo per naktį, degindami žvakes ir cituodami Korano posmus, nors vyriausybė saugumo sumetimais 10-čiai dienų uždraudė viešus susibūrimus.
IS, kuri kontroliuoja dideles teritorijas Sirijoje ir Irake, prisiėmė atsakomybę už šiuos sprogimus – pareiškimu, kurį paskelbė su ja susijusi naujienų agentūra „Amaq“ ir kuriame jie vadinami ataka prieš „šiitų susibūrimą“.