Įkeltame vaizdo įraše Brielle, sakė, kad tai buvo jos pirmasis darbas po koledžo baigimo ir kad ji dirbo biure. Ji turėjo važinėti į miestą, pasak merginos, tai užtruko „amžinybę“, nes ji negalėjo sau leisti ten gyventi, skelbia portalas „Business Insider“.
Mergina pripažino, kad šiek tiek perspaudžia
Brielle sakė, kad į traukinį sėda 7.30 val. ryto ir namo grįžta tik „anksčiausiai 16.15 val. vakaro“, o tada, pasak jos, nebeturi nei laiko, nei jėgų pasigaminti vakarienę ar pasportuoti. Pasak jos, darbo grafikas nuo 9 iki 17 val. ir važinėjimas į darbą ir atgal „sunaikina“ jos dienas.
Vaizdo įrašo pradžioje mergina sakė, kad ji „tikriausiai tik dramatizuoja ir visus erzina“ su savo skundais, ir pripažino, kad jos padėtis galėjo būti ir blogesnė. Ji sakė, kad galėtų dirbti dar ilgiau, tačiau kėlė klausimą, kaip žmonės turėtų rasti laiko draugams ar pasimatymams.
„Neturiu laiko niekam, esu tokia įsitempusi“, – sako ji vaizdo įrašo pabaigoje.
Brielle vaizdo įrašas sulaukė atgarsio
Vaizdo įrašas socialiniame tinkle „TikTok“ buvo peržiūrėtas 1,2 mln. kartų ir pakomentuotas daugiau nei 7,3 tūkst. vartotojų. Daugelis rašė, kad gali susitapatinti su šia merginos situacija, komentatoriai dalijosi, kad jie taip pat turi mažai laiko asmeniniam gyvenimui ir jiems sunku susidoroti su besikartojančia rutina.
„40 valandų darbo savaitė jau atgyveno, o jūsų jausmai visiškai pagrįsti“, – rašė vienas žiūrovas.
Kiti antrino, kaip sunku dirbti visą darbo dieną ir tuo pat metu atlikti namų ruošos darbus, jau nekalbant apie asmeninio gyvenimo palaikymą. Kai kurie stebėjosi, kaip žmonės randa laiko auginti vaikus, nes darbe praleidžia daugiau laiko nei su šeima.
„Z karta turi kolektyviai pereiti į vadovaujančias pareigas ir tada kolektyviai įvesti 4 dienų darbo savaitę“, – rašė vienas komentatorius.
Kiti teigė, kad derėtų apsvarstyti nuotolinio darbo galimybę.
Suprantama, kodėl darbuotojai „yra perdegę“
Brielle elektroniniu paštu „Business Insider“ parašytame pareiškime sakė: „Esu labai dėkinga, kad po penkių mėnesių nesėkmingų paieškų po koledžo baigimo turiu darbą, tačiau tai atgrasu ir suprantama, kodėl amerikiečiai yra perdegę, o psichikos ligų lygis aukštas“.
@brielleybelly123 im also getting sick leave me alone im emotional ok i feel 12 and im scared of not having time to live
♬ original sound - BRIELLE♉️
Ji pridūrė, kad jaučiasi laiminga turėdama darbą, kuris ją domina ir patinka, tačiau nerimauja, kad daugelis biurų darbuotojų neranda laiko mėgautis „saulės šviesa, mankšta, tinkamu miegu, sveika mityba ir ryšių su kitais žmonėmis užmezgimu“.
Brielle pridūrė: „Į darbą išvažiuoju prieš saulėtekį, o namo grįžtu po saulėlydžio“.
Mergina taip pat pabrėžė, kad komentaruose sulaukė daugybės teigiamų atsiliepimų: „Noriu kalbėti už šią naująją kartą ir paaiškinti, kad 40 valandų darbo savaitė ir kelionė į darbą ir atgal nėra būtini produktyvumui užtikrinti. Vertinu visus teigiamus komentarus iš kitų simpatizuojančių darbuotojų“.
Ji sakė, kad tikisi, jog daugiau įmonių apsvarstys galimybę pertvarkyti 40 valandų darbo savaitės trukmę, ypač po to, kai tiek daug žmonių buvo įpratę dirbti nuotoliniu būdu.
Nebūna namie daugiau nei 12 valandų
Spalio 25 d. Brielle paskelbė papildomą „TikTok“ vaizdo įrašą, kuriame pakartojo šias mintis, taip pat sakė, kad jos pirminis vaizdo įrašas nebuvo konkrečiai apie jos darbą. Tada ji pasidalijo daugiau informacijos apie savo darbą, taip pat pasakė, kad jos kelionė į darbą trunka dvi valandas, o tai reiškia, kad ji dažnai būna ne namie daugiau nei 12 valandų.
„Dauguma žmonių turi vaikų ir gyvūnų. Įsivaizduokite mane, paliekančią šunį ar vaiką namuose nuo 7:30 ryto iki 7:30 vakaro“, – sakė ji.
Tai itin diskutuojama tema
Liepos mėnesį Naujojoje Zelandijoje įsikūrusi ne pelno siekianti organizacija „4 Day Week Global“ paskelbė bandomosios programos, pagal kurią dalyvaujančiose JAV, Australijos ir Jungtinės Karalystės įmonėse buvo taikoma keturių dienų darbo savaitė, rezultatus ir po metus trukusių bandymų nustatė, kad darbo intensyvumas sumažėjo, tačiau darbuotojai dirbo efektyviau ir geriau derino darbą ir asmeninį gyvenimą.
40 valandų darbo savaitė „TikTok“ yra labai diskutuojama tema – paieškos laukelyje įvedus raktinius žodžius, matoma, kad ta tema turi 42,8 mln. peržiūrų. Įkeliamų vaizdo įrašų autoriai ragina ją reformuoti, pabrėžia finansinio atlygio trūkumą dirbant visą darbo dieną arba parodijuoja tuos, kurie reikalauja ilgesnių darbo valandų.