Tinklalapis hoax-slayer.com dar 2009-ais tyrinėjo šį reiškinį ir pateikė gyvūnų ekspertų nuomonę, ar minėti teiginiai atitinka tikrovę. Nors nėra galimybės užtikrintai teigti, kad kramtoma nepadarytų žalos paukščiui, tačiau kalbintų ekspertų nuomone, tikimybė, kad paukštelis pasprings kramtoma yra itin maža.
„ZooAmerica“ ekspertai teigia, kad kramtoma guma negali pati savaime sukelti gyvūno mirties. „Tačiau gali būti, kad patys mažiausieji, prariję per didelį gabalą, juo paspringtų. Savaime suprantama, kad bet koks didelis daiktas, patekęs į kvėpavimo takus, kelia grėsmę, tiek žmogui, tiek paukščiui“, - teigia „ZooAmerica“.
Kitas kalbintas ekspertas iš „Lake Tobias“ laukinių gyvūnų parko CBS televizijai pasakojo, kad per savo karjerą nėra girdėjęs tokio atvejo – paukščiai paprasčiausiai nelesa kramtomų. „Paukščiai, čia parke... nemanau, kad jie apskritai bandytų sulesti kramtomą. Jie gali pabandyti bakstelėti sykį ar du su snapu, tačiau supratę, kad nieko valgomo ten nėra – neles. Mes niekada nesame matę paukščio, kuris žūtų dėl tokios priežasties", - teigė ekspertas.
Pačios nuotraukos istorija taipogi nesusijusi su naftos produktais, kuriuos kramtome. 2009-ais pasirodžiusioje nuotraukoje užfiksuotas greitai važiavusios mašinos sužalotas paukštukas.
Be jokios abejonės, net jeigu paukščiams masinės žalos kramtomos negali padaryti, tai elementari etika reikalauja nešiukšlinti gamtos ir išmesti kramtomą į šiukšlių dėžę. Pavyzdžiui, becukrės kramtoma, savo sudėtyje turinčio Xylitol medžiaga, gali būti kenksminga šunims ir kitiems naminiams gyvūnams, nes gali sukelti staigų cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą. Bet koks šiukšlinimas yra tiesiog neatsakingas elgesys.