Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato migracijos valdyba paskelbė pranešimą spaudai pagal dažniausiai piliečių užduodamus klausimus - dėl asmens dokumentų gaminimo kainų, Lietuvos Respublikos paso ir asmens tapatybės kortelės pripažinimo ir naudojimo galimybės užsienio šalyse.
Migracijos valdyba pranešimą spaudai parengė pastebėjusi, kad dauguma interesantų, skambinančių į informacinį skambučių centrą, paprastai užduoda kelis pagrindinius klausimus. Pranešime svarstoma, kad pasikartojantys elementariausi klausimai kylantys dėl to, kad dauguma piliečių veikiausiai dėl įvairių priežasčių nelinkę naudotis internetu: "Vieni to galbūt nedaro dėl nežinojimo, kiti – tikėdamiesi iš specialisto išgirsti daugiau nei parašyta Vilniaus apskrities policijos interneto svetainėje, o dar kiti skambina paprasčiausiai norėdami pasikalbėti, – kaip sako patys skambinantieji, jiems malonu girdėti žmogaus balsą," rašoma komisariato migracijos valdybos išplatintame dokumente.
Migracijos tarnybos atstovai spaudai primena, kad priėmimo laikus ir kitą aktualią informaciją galima susižinoti atsidarius interneto svetainę http://www.vilnius.policija.lt. Čia galima ir užsiregistruoti – tereikia spustelėti išankstinės registracijos nuorodą http://www.vilnius.policija.lt/?lang=1&sid=457.
Primenama ir paprasčiausia, bet svarbi informacija: kreiptis dėl LR paso ar asmens tapatybės kortelės gaminimo būtina dar nepasibaigus turimo asmens dokumento galiojimo laikui.
Vilniaus migracijos valdyboje naudojama biometrinė duomenų registravimo įranga, todėl nuotraukų asmens dokumentams neštis nebūtina, piliečio veido atvaizdas nuskaitomas minėta įranga skanavimo būdu. Ši taisyklė netaikoma kūdikiams: vaiko iki vienerių metų dokumentams reikalinga nuotrauka.
LR paso išdavimas ar keitimas įprastine tvarka trunka mėnesį ir kainuoja 150 Lt, asmens tapatybės kortelės – 30 Lt. Reikalui esant, dokumentai gaminami ir skubos tvarka - per vieną ar penkias darbo dienas, tačiau ši paslauga kainuoja papildomai. Vaikams iki 18 metų ir pensinio amžiaus sulaukusiems žmonėms dokumentų gaminimas kainuoja per pusę pigiau, tačiau tokia lengvata taikoma tik už vieno iš pasirinktų dokumentų gaminimą. Beje, valdyboje pensininkai, neįgalūs asmenys, besilaukiančios moterys ir vaikai iki septynerių metų aptarnaujami be eilės.
Daugeliui kylantis klausimas kuo skiriasi asmens tapatybės kortelė ir pasas, migracijos valdyba primena, kad ATK funcionalesnė elektroninėje erdvėje, be to, ji - tinkamas dokumentas tapatybei patvirtinti Europos sąjungos valstybėse ir Šengeno erdvėje. Tačiau keliaujant į kitas šalis, kur reikalinga įvažiavimo viza, vienintelis pripažįstamas tapatybę patvirtinantis dokumentas yra Lietuvos Respublikos pasas.