Aršiausios diskusijos verda tarp nevienareikšmiškai vertinamo „Leo LT" projekto šalininkų ir priešininkų. Vyriausybės ir „Vilniaus prekybos" kuriamas nacionalinis investuotojas sukėlė visuomenės aistras bei suvienijo prieštaringai vertinamas politines jėgas.
Kaip biržiečiai verslininkai vertina Vyriausybės veiksmus ir „Vilniaus prekybos" valdomos bendrovės „NDX energija" dalyvavimą šiame energetikos projekte?
Eividas Šernas, UAB „Modus" direktorius:
- Dar nekilus šitam triukšmui žinojau, kad čia afera. Tik smulkmenai nupirkti reikalingi konkursai, o rimtiems objektams tinka ir susitarimai „po kilimu".
Kai buvo privatizuojama „Alita", tai šaukė, kad „Boska" nepatikimas. O „Vilniaus prekyba", tiek kartų valstybę apvogę, - patikimi?! Blogiausia, kad Lietuvoje įsivyravo valdžios nebaudžiamumas, ir tai tapo norma. Jei kokioje Prancūzijoje taip vyktų, tai, esu įsitikinęs, kiltų neeilinės riaušės. Mes gi - veršių tauta.
Protesto vardan „Alitos" šampano gali ir negerti, o be elektros - neišsiversi. Aš ne prieš atominę elektrinę (šiaip yra ir alternatyvų), o prieš aferą. „Vilniaus prekyba" net neslėpė, kad svarbiausia - pelnas, o ne elektrinė. Šito projekto esmė - brangiai iškeisti akcijas ir gauti keletą milijardų. Kelis kartus pabrangusią elektrą pirksime visi. Deja...
Vilma Strelcova, Biržų rajono verslininkų asociacijos prezidentė:
- Šiame projekte - daugybė neaiškumų. Tačiau kita vertus, reikia sveikinti verslininkus, kurie šitiek sugebėjo išpešti iš valstybės... O jei valstybės interesams blogai atstovauja valdžia, tai ką reikia kaltinti? Į šį klausimą turi atsakyti valdžią renkantys ir iš jos atsakomybės nereikalaujantys žmonės. Toks valdžios elgesys yra pamokos, verčiančios mus keisti požiūrį. Jei blogai atstovaujama, reikia rinkti kitus. Yra apie ką pamąstyti prieš Seimo rinkimus.
Aldona Kodienė, Biržų verslo informacijos centro direktorė:
- Tai yra gryniausios nesąmonės. Kai šitaip beatodairiškai skubama, kyla daugybė neaiškumų ir abejonių. Viena aišku, kad tikrai kils elektros energijos kaina. Privatus kapitalas žūtbūt sieks pelno - juk verslininkui nauda būtina, o paprastų žmonių interesai, kuriems atstovauti privalo jų rinkta valdžia, niekam nebeįdomūs. Tai, kas dabar šiuo klausimu vyksta Lietuvoje, sunku suvokti. Manau, kad Prezidentas Atominės elektrinės įstatymą pasirašys - jam nebėra kur trauktis, per mažai galių. Ką čia pasigalynėsi su tokiais galingais liūtais? Ko gero, ir toks pavadinimas specialiai parinktas, kad visi bijotų.
Alius Drevinskas, Biržų rajono smulkiųjų verslininkų asociacijos vadovas:
- Veikia mafija ir pinigai. Čia yra antroji „naftos istorija". Privatus kapitalas tokiomis sąlygomis dalyvauti projekte negalėjo. Pirmuoju smuiku griežti privalėjo valstybė, kurios interesams, kaip matosi, atstovauti lyg ir nebėra kam... Vyriausybė kapituliuoja prieš privatų kapitalą. O ką tai reiškia, ir eiliniam žmogui suprantama.
Parengė Alfreda Gudienė