• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai aktyviai keliauja ne lėktuvais, bet ir autobusais. Pastarosios patrauklios turintiems daugiau laiko ir ribotą kelionės biudžetą. Savo nuomonę apie keliones autobusu išsakė ir neseniai naujienų portalo Balsas.lt konferencijoje viešėjęs kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas-Makalius.

REKLAMA
REKLAMA

„Man patinka keliauti ir autobusu, ir lėktuvu, bet autobusu negaliu labai dažnai keliauti dėl laiko stokos – juk vien Lenkijai pervažiuoti reikia visos dienos. Vykstant į artimesnes šalis, tikrai varta rinktis keliones autobusu, nes į jas nebūna pigių skrydžių. Pavyzdžiui, į Prahą, Vieną ar Budapeštą nėra pigių skrydžių iš Lietuvos, o kelionė Praha–Viena–Budapeštas autobusu trunka penkias dienas ir kainuoja apie 600 litų. Keliaujant galima susipažinti net su trimis sostinėmis. Taip pat ir su Slovakija – labai pamėgta Lietuvos keliautojų šalimi. Ten ilsėtis nebrangu, bet tiesioginių skrydžių iš Slovakijos nėra“, – kalbėjo pašnekovas ir pridūrė, kad skrendant lėktuvu daug dalykų paprasčiausiai neįmanoma pamatyti, o keliaujant autobusu, pavyzdžiui, į Slovakiją, galima užsukti į Krokuvą, Veličkos druskos kasyklas.

REKLAMA

Kelionių autobusu privalumas – įspūdžiai

R. Širvinskas prisiminė, kad prieš keletą metų vyko į Kroatiją autobusu, o kelionė truko net dvylika dienų: „Per tą kelionę pamačiau tiek daug, kiek renkantis keliauti lėktuvu, galima tik pasvajoti.“

Keliones autobusu kritikuojantieji sako, kad toks keliavimo būdas labai vargina, iš dalies šiai minčiai pritarė ir pašnekovas: „Visuomet, kai grįžtu iš kelionės autobusu, sakau sau, kad daugiau pusę metų niekur nevyksiu autobusu, nes tai tikrai varginanti kelionė.“

REKLAMA
REKLAMA

Ar įmanoma pamatyti Paryžių už 500 litų?

Į klausimą, kaip planuoti atostogų laiką, kad kuklios atostogos nevirstų tikra nelaime piniginei, pašnekovas atsakė: „Kartą sulaukiau vienos skaitytojos laiško, kuri rašė, kad nori vykti savaitei į Paryžių ir turi 500 litų kelionei. Už šią sumą mergina tikėjosi šiame mieste apsigyventi, prasimaitinti ir dar padengti kelionės išlaidas. Iš tiesų, už tokią sumą Paryžiuje tikrai sunkoka išgyventi savaitę, o įgyvendinti tiek užmojų veikiausiai neįmanoma. Kelionėms į didmiesčius tikrai nereikia skirti savaitės, užtenka savaitgalio ar poros dienų. Per ši laikotarpį tikrai spėsite pamatyti visas lankytinas vietas, o jei ko nors pamatyti nesuspėsite, nenusiminkite, gyvenimas – ilgas, ir vėjas jus dar kartą ten nublokš.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Širvinsko teigimu, jei svajojate aplankyti Londoną, Romą ar Paryžių, tam tikrai nereiktų skirti daugiau nei keturių dienų. „Idealu būtų ten nuvykti savaitgaliui, bet kol kas iš Lietuvos neturime tokio skrydžių pasirinkimo, kad galėtumėm „įtilpti“ į porą dienų. Savaitei ar dviem patariu vykti atostogauti į salas. Man pačiam labiausiai prie širdies Graikijos salos.“ Pašnekovo teigimu, į kelionės maršruto planavimą reikėtų žvelgti išradingai ir išbandyti tokius variantus, kai į priekį bilietai perkami į vieną salą, o grįžtamasis skrydis jau iš kitos, tuomet vienos kelionės metu aplankoma ne viena vieta. „Per tokias atostogas neužsisėdėsite vienoje vietoje“, – kalbėjo R. Širvinskas.

REKLAMA

Pigūs skrydžiai ir brangus užmaršumas

Kelionių ekspertas atkreipė dėmesį, kad dažnai planuodami savo keliones su pigių skrydžių bendrovėmis turistai pamiršta pasiskaityti apie kelionės sąlygas ir savo teises. „Jei savarankiškai planuojate skrydį iš Vilniaus į Londoną, o paskui iš ten norite su ta pačia pigių skrydžių bendrove skristi į Gran Kanariją, turite atsiminti, kad pigių oro skrydžių bendrovės nesiūlo jungiamųjų reisų. Jei perkate bilietus ir nespėjate į antrą skrydį, tai – jūsų problema. Oro bendrovė neįsipareigoja jūsų apnakvindinti ar kaip nors kitaip kompensuoti tokio įvykio. Tokiu atveju tenka pirkti kitą kelionės bilietą, kuris paprastai būna keletą kartų brangesnis.“

REKLAMA

Pašnekovas priminė ir dar vieną faktą, kai keleiviai perka du lėktuvo bilietus su pigių skrydžių bendrovėmis ir skrenda su persėdimu, bet pamiršta, kad prieš persėdant į kitą lėktuvą patys privalo pasirūpinti registruojamu bagažu: „Dažnai žmonės mano, kad bagažo perkrovimas į kitą lėktuvą – savaime suprantamas dalykas ir tuomet atvykę iš galutinį kelionės tikslą sulaukia skambučio iš tarpinio oro uosto, kad jų bagažas taip ir liko jame.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bilietų kainų vingrybės

Paklaustas apie tai, ką reiktų daryti atsidūrus nepageidautinoje situacijoje, kai dėl vienų ar kitų priežasčių nespėjama į lėktuvą, pašnekovas sakė: „Jei pavėlavote, jokiu būdu nekaltinkite oro uosto darbuotojų, kad šie neįleidžia jūsų į dar ant pakilimo tako stovintį lėktuvą. Tai daryti draudžiama. Žinoma, atsiranda žmonių, kurie pribėgę šaukia, kad atidarytų jiems vartus ir išskleistų kopetėles, bet juk tų kopetėlių išskleidimas gali kainuoti daugiau nei jūsų turimas bilietas“, – juokavo R. Širvinskas.

REKLAMA

Anot pašnekovo, pavėlavus į lėktuvą, pykčio, kaltinimų ir emocijų reiškimą reikėtų kuriam laikui atidėti, o rimtai pagalvoti apie tai, kokios yra skrydžio alternatyvos: „Gali būti taip, kad jūsų iš anksto pirktas bilietas bus vertas vos poros šimtų, o skrydžio dieną įsigyjamas – net daugiau nei tūkstančio litų, tad jei jau taip nutiko ir pavėlavote į lėktuvą, jokiu būdu dėl kito bilieto nesikreipkite į oro uoste padalinius turinčias bendroves, jų kainos taip pat dirbtinai padidintos, tokiu atveju geriausia ieškoti galimybės bilietą pirkti internetu.“

Daugiau praktinių patarimų keliautojams – vaizdo siužete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų