Vairavimo eksperto, instruktoriaus Artūro Pakėno teigimu, numačius ilgesnį atstumą, visų svarbiausia – vairuotojo dėmesys. Jo, be kelių juokelių, automobilio keleiviams blaškyti nevalia.
„Kelionės metu visų svarbiausias – vairuotojas. Būtent jis atsako už visus veiksmus ir kelionės saugumą, todėl dėmesio blaškyti negalima. Ko gero, nei vienas iš kompanijos nenorėtų atsidurti griovyje”, - kalbėjo A. Pakėnas.
Taip pat, eksperto nuomone, jei kelionės maršrutas sieka ne vieną šimtą kilometrų, reiktų nepervertinti savo jėgų ir „nesivaržyti” kuris vairuotojas „ištemps” ilgiausiai.
„Jei kompanija tvarkinga, tokių dalykų neturėtų būti, tačiau dažnai, ypač jaunimo kompanijose, netgi varžomasi, kuris nuvažiuos ilgiausią atstumą ir taip įrodys vyriškumą ar ką kitą. Lenktyniauti ir viršyti savo galimybes yra mažų mažiausiai kvaila”, - dėstė patyręs vairuotojas.
Saugos diržus, specialisto teigimu, jau segi didžioji dauguma vairuotojų, tačiau tai – vis dar opi problema.
„Nesvarbu, kiek automobilyje žmonių. Visi jie tiesiog privalo segėti saugos diržus ir taip užsitikrinti bent minimalų savo pačių saugumą. Nesuprantu, kaip dar 2018-aisiais kaip kurie žmonės neatsisako mados nesinaudoti šia saugos priemone”, - kalbėjo A. Pakėnas.
Primename – šylant orams ir vis augant kelionių skaičiui, svarbu nepamiršti savo pačių ir kitų eismo dalyvių saugumo. Jei nėra būtina – neskubėkite, o kiekvienos kelionės automobiliu metu segėkite saugos diržus.