• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

K. Masiulis netiki naujos koalicijos perspektyva

Vilniaus konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis „Balsui.lt“ sakė netikįs pasirašytos koalicinės sutarties perspektyvomis. Kadangi vienybės Vilniaus socialdemokratų gretose, pasak konservatoriaus, nėra, tai ir sunkiai tikėtina, jog susitarusioms frakcijoms pavyks išrinkti merą.

REKLAMA
REKLAMA

K. Masiulis taip pat sakė nematąs besiformuojančioje koalicijoje asmenų, kurie tikrai būtų linkę kovoti su korupcija. „Tam pačiam Rolandui Paksui būtų galima priminti kad ir “Šiaulių plento” istoriją”, sakė politikas.

REKLAMA

Jo taip pat neįtikino ir A. Paleckio teiginiai, jog jis gerbiąs teigiamą rinkėjų nuomonę apie Rolandą Paksą. „Nuomonę reikia gerbti, bet nereikia pervertinti. Demokratija tik instrumentas, bet juo reikia mokėti naudotis. Prisiminkime Vokietijos įvykius, kai demokratija išsirinko Hitlerį. Paskui tauta už tai brangiai mokėjo“, sakė K. Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Su liberaldemokratais, kaip ir su liberalcentristais, anot K. Masiulio, būtų įmanoma bendradarbiauti, jei būtų „patrauktos į šalį“ kai kurios personalijos. Partijoje „Tvarka ir teisingumas“ tai turėtų būti R. Paksas ir A. Butkevičius.

Tuo tarpu Algirdas Paleckis anksčiau sakė tikįs, jog merą sostinėje pavyksią išrinkti jau pirmajame tarybos posėdyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sostinės socialdemokratų lyderis Algirdas Paleckis atmeta bendrapartiečių kaltinimus, esą jis nesuderinęs koalicinės sutarties pasirašymo su partijos derybininkų grupe. Jis "Balsui.lt“ teigė, jog buvo skambinta ir Vyteniui Andriukaičiui, ir Romui Adomavičiui. Šio teiginius A. Paleckis vadina nekorektiškais.

REKLAMA

Tuo tarpu Socialdemokratų partijos (LSDP) etikos sargai rekomendavo Vilniaus skyriui perbalsuoti dėl galimybės sostinę valdyti kartu su nušalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujama partija "Tvarka ir teisingumas" (liberalais demokratais).

Tai žurnalistams ketvirtadienį pranešė partijos Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje dalyvavęs LSDP Vilniaus skyriaus narys, naujosios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Romas Adomavičius.

REKLAMA

"Komisija nusprendė, kad reikia perbalsuoti, kadangi sprendimas dėl koalicijos sudarymo įvedė supriešinimą skyriuje. Pažeidimai tokie, kad visą posėdį buvo kartojama, jog dalyvauja 103 nariai posėdyje, o pabaigoje tik pranešė, kad 101. O kada teks perbalsuoti, tai pirmininko reikalas", - sakė politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokią pat mintį kiek vėliau pakartojo ir Etikos bei procedūrų komisijos pirmininko pavaduotojas Kęstutis Virbickas.

Pats Vilniaus socdemų lyderis Algirdas Paleckis tvirtina, jog komisijos nurodymai yra tik rekomendacinio pobūdžio, o ar rengti pakartotinį perbalsavimą, turi apsispręsti Vilniaus skyriaus prezidiumas ir taryba.

REKLAMA

"Šiandien vakare susitiksime prezidiumo skyriaus ar kokiame kitame forume, tuomet kelsime klausimą, ar reikia šaukti tarybą dėl perbalsavimo. Jei apsispręsime šaukti, tuomet dar pati taryba turės nuspręsti, ar reikia perbalsuoti. Jei nuspręs, kad reikia, tik tada perbalsuos", - žurnalistams po Etikos ir procedūrų komisijos posėdžio sakė A.Paleckis.

REKLAMA

Kaip vėliau žurnalistams sakė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pavaduotojas, perbalsuoti Vilniaus skyriau rekomenduota iki pirmadienį vyksiančios pirmojo sostinės tarybos posėdžio.

"Mūsų komisija neturi galių įpareigoti, kada turi įvykti perbalsavimas, tačiau rekomenduojame, kad tai padarytų Vilniaus skyrius iki pirmojo posėdžio", - žurnalistams sakė K.Virbickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, jis pabrėžė, kad komisija rekomenduoja partiečiams renkant naująjį sostinės merą remtis LSDP prezidiumo nutarimu, kuris įpareigoja neremti galimų nušalintojo prezidento R.Pakso, Vilniaus konservatorių lyderio Kęstučio Masiulio ir buvusio sostinės mero Artūro Zuoko kandidatūrų į naujuosius merus.

REKLAMA

Komisija kitą savaitę taip pat ketina priimti sprendimą, ar LSDP Vilniaus skyriaus pirmininko A.Paleckio trečiadienį pasirašytas susitarimas su partija "Tvarka ir teisingumas" ir Lenkų rinkimų akcijos atstovais dėl Vlniaus valdžios pasidalinimo yra teisėtas.

Tuo tarpu A.Paleckio kritikas, bendrapartietis R.Adomavičius pabrėžė, kad minėtoji sutartis yra niekinė.

REKLAMA

"Tos sutarties niekas nematė iš skyriaus, bet, jei pasirašė tą sutartį, kuri buvo atnešta šiandien į komisiją, tai ji yra niekinė, be jokio mūsų sutikimo pasirašyta", - žurnalistams sakė R.Adomavičius.

Pats A.Paleckis teigia, jog minėtoji sutartis galioja.

"Komisija šiandien nepasakė, kad sutartis koalicinė yra niekinė, o apie sutarties pasirašymą vakar informavau visus derybinės grupės narius telefonu, išskyrus vieną, kuriam nesuspėjau prisiskambinti, o pats R.Adomavičius net nekėlė ragelio", - žurnalistams pasakojo A.Paleckis.

REKLAMA
REKLAMA

Socdemas R.Adomavičius tikino, jog ketvirtadienį Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje nebuvo kalbėta ir apie nuobaudas, gresiančias Vilniaus socdemų lyderiui A.Paleckiui už "saviveiklą" tveriant koaliciją su paksininkais.

"Apie baudas nekalbėta, matyt, apie jas komisija kalbės kitą savaitę", - sakė R.Adomavičius.

Trečiadienį vakare R.Pakso vadovaujamos partijos "Tvarka ir teisingumas" (liberalai demokratai), socialdemokratų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovai pasirašė susitarimą dėl valdančiosios koalicijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje formavimo. Susitarimu Vilniaus miesto mero kandidatūra siūloma liberaldemokratams, administracijos direktoriaus - socialdemokratams, po vieną mero pavaduotojo postą siūloma kiekvienai koalicijos frakcijai.

Minėtosioms partijoms suvienijus jėgas, teoriškai jos turės 26 vietas taryboje iš 51-nos - 14 liberaldemokratų ir po šešis socialdemokratus ir lenkus. Tačiau dalis socialdemokratų gali neparemti R.Pakso kandidatūros.

A.Paleckis anksčiau žurnalistams teigė, kad susitarimas su liberaldemokratais nepažeidžia LSDP vadovybės sprendimo neiti į koaliciją su R.Paksu, nes sutartyje neįvardytos postus užimsiančių asmenų pavardės.

REKLAMA

R.Paksas, savo ruožtu, žurnalistams sakė, kad galimybė, jog liberaldemokratai kandidatu į merus iškeltų kitą asmenį, o ne jį, nesvarstyta.

Praėjusį ketvirtadienį socdemų Vilniaus skyriaus Etikos ir procedūrų komisija paskelbė, jog sostinės socialdemokratų sprendimas dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje su liberaldemokratais priimtas teisėtai.

Tačiau minėtuoju sprendimu nepatenkinti kairieji kreipėsi į visos partijos etikos sargus.

Etikos ir procedūrų komisija sprendimo bendradarbiauti su liberaldemokratais teisėtumą nutarė svarstyti po to, kai antradienio vakarą LSDP Vilniaus skyriaus tarybos posėdyje už koaliciją su R.Paksu balsavo 51, prieš - 48 nariai, tačiau nesutarta, kiek išties tarybos narių dalyvavo balsavime - 101 ar 103. Partijos statutas teigia, kad sprendimas balsuojant priimamas, kai už tai pasisako daugiau nei pusė dalyvavusiųjų.

51-nos vietos Vilniaus miesto taryboje daugiausiai mandatų - 14 - laimėjo liberaldemokratai, konservatoriai - 10, liberalcentristai - 9, socialdemokratai ir Lenkų sąjunga - po 6, Liberalų sąjūdis - 4, Rusų sąjunga - 2.

Vieną koaliciją ėmėsi formuoti liberaldemokratai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, kitą - "švaros koaliciją" - konservatoriai ir Liberalų sąjūdis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų