Po pralaimėjimo olimpinių žaidynių krepšinio turnyro ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra apibendrindamas kalbėjo, kad galutinis rezultatas Londone nėra patenkinamas.
„Rungtynės buvo sunkios, kaip ir tikėjomės. Nervinga pradžia ne tik mums, bet ir varžovams – negalėjome įmesti. Keletas tokių klaidų gynyboje ir jie pabėgo. Gerai tai, kad nesutrikome, nepaleidome“, – apie rungtynes su rusais kalbėjo K. Kemzūra.
Jis pabrėžė, kad nepaisant žemo rezultato, rusai pelnė daugiau lengvų taškų, o lietuvių problema buvo per daug klaidų, agresyvumo stoka, mažai prasiveržimų krepšinio link.
„Kai aikštėje pasirodė Mantas Kalnietis, žaidimas pagyvėjo. Suradome savo penketą, apsigynę kontratakavome, pataikėme ir atsitiesėme. Tačiau vėl pakišo koją klaidos. Kelis kamuolius išmetėme į užribį. Mantas davė kibirkštį, greičio, bet ta ataka... Tai ne kaltinimas, tiesiog iliustruoja tas rungtynes. Nepasikalbėjo gynyboje, o varžovai pelnė dar taškų ir kelis sunkius tritaškius. Monia „įvarė“, o mes reikiamu momentu nepataikėme“, – ketvirtfinalio kovą apžvelgė treneris.
– Šeši žaidėjai olimpiadoje pirmą kartą olimpiadoje. Gal jų klaidos ir jaudulys turėjo įtakos?
– Manau, kad buvo per daug rizikingų perdavimų. Šarūnas Jasikevičius padarė šešias klaidas, o jis žaidžia ketvirtoje olimpiadoje. Kalbėjome apie jaudulį. Sakiau, kad nereikia galvoti apie pasekmes, sakiau, kaukitės, agresyviai žaiskite. Iš dalies tas ir buvo – žaidėjai galvojo kaip bus, jeigu bus.
– Prastas pataikymas gal kažkaip susijęs su nauja arena ar gera rusų gynyba?
– Turėjome „laisvų“ metimų. Kartais nemetėme į krepšį „laisvi“ ir dar įsigudrinome prarasti kamuolį. Nauja arena tiek juos veikė, tiek mus. Nepradedame tuos dalykus – dideli maži lankai ir panašiai.
– Š. Jasikevičius sakė, kad jautėsi pavargęs. Negalvojote, kad reikia patausoti?
– Visi pavargę. L. Kleizai kelis ištinęs, A. Kavaliauskui nugarą surakino, P. Jankūnui alkūnės uždegimas ir kiti, dar kur nežinau. Tai ketvirtfinalis. Kaip nebus pavargę, kai pradėjome birželį? Rusai taip pat, bet gal juos mažiau veikia, nes jie jaunesni? Mums skaudžiau atsiliepė tos venesuelos ir hjustonai. Kito kelio nebuvo. Turėjome šansą, bet patys ir susimovėme.
– Galima buvo išspausti daugiau iš turimų resursų?
– Visada, kai tai įvyksta, galvoji, kad galima buvo geriau. Jaučiu atsakomybę dėl rezultato. Jis nėra patenkinamas. Norėjome patekti toliau, nesvarbu su kuo žaidėme. Su visa pagarba Rusijos rinktinei ir trenerių štabui, manau, kad turėjome šansą. Kažko pritrūko. Gavosi kaip gavosi. Galėjome būti pirmi grupėje ir žaisti su australais, bet ir tai nebūtų lengvos rungtynės.
– Kokią matote kitų metų rinktinę?
– Negaliu atsakyti. Mano sutartis su Lietuvos krepšinio federacija baigiasi ir jeigu jie nuspręs jos nepratęsti, visiškai suprasiu. Jei kalbins toliau dirbti, turėsiu pagalvoti. Dabar apie tai negalvoju.
– Gal kurie žaidėjai sakė, kad jiems tai paskutiniai metai rinktinėje?
– Nežinau, bet logiškai galima tikėtis. Man nesakė nieko, bet gal patys pasakys.
Lietuviams pirmą kartą po Nepriklausomybės atgavimo nepavyko iškopti į olimpinių žaidynių pusfinalį. Prieš tai penkeriose olimpiadose iš eilės mūsų šalies rinktinė patekdavo į geriausių komandų ketvertuką. 1992 metais Barselonoje, 1996 metais Atlantoje ir 2000 metais Sidnėjuje lietuviai iškovojo bronzos medalius, o 2004 metais Atėnuose ir 2008-aisias Pekine užėmė ketvirtąsias vietas.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Š. Jasikevičius: visos olimpiados metu prastai jaučiausi
M. Kalnietis: prisiimu atsakomybę už šią olimpiadą, kuri man buvo tragiška
L. Kleiza: gavome, ko nusipelnėme – 5-8 vietos atspindi mūsų rinktinės pajėgumą
D. Blattas: Kęstutis kartu su manim dirbo, todėl visada žinau, ką jis galvoja
V. Chomičius: krepšinis yra sportas, o visada laimėti negali
A. Kirilenka: gaila, kad žaidėme viename ketvirtfinalyje, nes mėgstame lietuvius