Makštyje yra daugybė skirtingų gerųjų bakterijų ir kiekvienos moters turimas kvapas yra skirtingas ir unikalus, kaip ir patys lytiniai organai. Kai kurių moterų kvapas natūraliai būna stipresnis – tai dažniausiai visiškai normalu ir sveika.
Tačiau yra tam tikri kvapai, kurie gali būti kiek neįprasti ir įspėti apie tam tikrą susirgimą. Štai penki kvapai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:
1. Mielių kvapas
Nors mielinės infekcijos paprastai jokio kvapo neskleidžia, jos pasižymi tirštomis, varškės konsistencijos išskyromis, kurios reiškia infekciją. Lytinius organus tokiu atveju taip pat gali niežėti, jie gali būti paraudę, todėl geriausia pasitarti su ginekologu, rašoma dailystar.co.uk.
2. Muskuso kvapas
Jei neseniai sportavote arba jei dėvite orui nepralaidžius apatinius, dėl to gali atsirasti muskusą primenantis kvapas dėl neišgaruojančio prakaito. Nusiprausus duše jis turėtų dingti, bet jei norite, kad kvapo kuo greičiau neliktų, persirenkite suprakaituotus drabužius.
3. Žuvies kvapas
Jei jaučiate tokį kvapą, lyg būtumėte namo parsinešusi pusę žuvies turgaus, tai – dažniausias bakterinės vaginozės ženklas. Tai – dažniausiai pasitaikanti makšties infekcija moterims nuo 15 iki 44 metų amžiaus. Ji pasireiškia tuomet, kai makšties pH lygį sutrikdo „blogųjų“ bakterijų perteklius, tačiau tai nėra lytiniu keliu plintanti liga ir dažniausia ji nėra kenksminga.
4. Metalo kvapas
Dėl šio kvapo jaudintis neverta, nes jis paprastai atsiranda su mėnesinėmis. Kraujas gali pakeisti makšties pH lygį ir sukelti varį primenantį kvapą. Šis kvapas turėtų dingti su mėnesinėmis. Venkite aromatinių muilų, nes jie gali tik dar labiau sutrikdyti makšties pH pusiausvyrą.
5. Puvėsių kvapas
Toks kvapas gali atsirasti, jei kelias dienas ar ilgiau pamirštate išsiimti tamponą. Jei tampono savarankiškai išsiimti nebepavyksta, kreipkitės į gydytojus – jie tikrai padės. Tačiau reikėtų saugotis toksinio šoko sindromo – tai galimai mirtinas susirgimas, siejamas su makštyje per ilgam laikui pamirštais tamponais.