• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV buvo įsitikinusios, kad Saugumo Taryba jau trečiadienį (10.15) patvirtins rezoliuciją dėl Irako, bet buvo priverstos atidėti balsavimą dėl Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos konsultacijų.

REKLAMA
REKLAMA

JAV ambasadorius Jungtinėse Tautose Johnas Negroponte'as (Džonas Negropontas), einantis šį mėnesį Saugumo Tarybos vadovo pareigas, paragino balsuoti trečiadienio vakarą, bet buvo priverstas atidėti balsavimą iki ketvirtadienio 10 val. ryto (16 val. Lietuvos laiku).

REKLAMA

"Norėčiau pabrėžti, kad labai suartėjo pozicijos dėl mūsų pasiūlyto rezoliucijos teksto", - pareiškė J. Negroponte'as.

JAV parengta rezoliucija numato išplėsti tarptautinę paramą Amerikos okupacinėms pajėgoms Irake ir sukurti daugianacionalinę koaliciją, turinčią JT mandatą.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš prasidedant posėdžiui trečiadienį Rusijos ambasadorius Sergejus Lavrovas paskelbė, kad balsavimas negalės įvykti, nes Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai susitarė telefonu apsvarstyti savo pozicijas dėl rezoliucijos.

Visų trijų šalių lyderiai nepritarė karui ir ragina įvesti laiko apribojimus JAV buvimui Irake.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikėtasi, kad JAV gaus bent devynis balsus, būtinus savo pateiktam rezoliucijos variantui priimti, bet Prancūzija, Vokietija ir Rusija, pateikusios savo pataisas, užsiminė, kad gali susilaikyti per balsavimą drauge su Kinija, Sirija ir kitomis, tuo paversdamos niekais JAV pastangas.

REKLAMA

Antradienį Rusija, Vokietija ir Prancūzija pateikė šešias rezoliucijos pataisas. Jos padarė nuolaidą Jungtinėms Valstijoms, atsisakydamos savo reikalavimo sudaryti Irake pereinamąją vyriausybę per šešis mėnesius.

JAV tebėra nepatenkintos pasiūlytais valdžios perdavimo irakiečiams terminais ir nusileisti neketina. Pagal JAV rezoliuciją, kuriai pritarė Britanija, Ispanija ir Kamerūnas, Irako valdančioji taryba iki gruodžio 15 dienos pateiks terminus, iki kada turi būti priimta konstitucija ir surengti rinkimai, bet šie procesai gali užtrukti ir kelerius metus.

"Reuters"-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų