• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsižvelgus į Vilniaus universiteto, Biochemijos instituto ir Biotechnologijos instituto siūlymą, pakeista Jungtinio gyvybės mokslų centro dislokacijos vieta, pranešė Vyriausybės Spaudos tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA

Iš  numatyto Santariškių rajono jis perkeltas į Saulėtekio alėją (Vilniaus universiteto akademinį miestelį). Vyriausybė pritarė šiam integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santara“ programos pakeitimui, teigiama pranešime.

REKLAMA

Vietos keitimo poreikis buvo sąlygotas pasikeitusios ekonominės situacijos, kai neliko galimybių dalį numatomų veiklų padengti iš turto mainų programos perkeliant Vilniaus universiteto fakultetus prie centro. Taip pat iškilo naujų aplinkybių dėl ribojamo pastatų aukštingumo slėnio teritorijoje bei akademinio miestelio plėtros perspektyvų Santariškių rajone, todėl iš anksto numatytas žemės plotas tapo nepakankamas. Vyriausybės sprendimas remiasi ir aplinkybe, kad dėl geografinio artumo „Santaros“ ir „Saulėtekio“ slėniai gali būti traktuojami kaip vienas slėnis.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtiniam gyvybės mokslų centrui steigiantis Saulėtekyje numatyta, kad greta persikels Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetas, bus įsteigti biotechnologijų verslo inkubatoriai. Tikimasi, jog aktyvi mokslo, studijų ir verslo sinergija, skatins atsirasti naujas verslo įmones, darys teigiamą įtaką studijų programų turinio kokybei ir mokslinių tyrimų kryptims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jungtiniame gyvybės mokslų centre bus įkurta 10 biotechnologijų ir molekulinės medicinos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) centrų, kuriuose veiks 23 moderniausia įranga aprūpintos atviros prieigos mokslinės laboratorijos. Taip pat bus įrengta 18 studentams skirtų mokomųjų laboratorijų, sukurta apie 100 naujų darbo vietų mokslininkams ir tyrėjams.

REKLAMA

Moderniame ir naujausia įranga aprūpintame atviros prieigos mokslinių ir mokomųjų laboratorijų komplekse šalies mokslininkai tyrinės žmogaus genomą, plėtos biotechnologijų taikymą aplinkosaugoje, pramoniniuose procesuose ir kitose srityse.

Jungtinį gyvybės mokslų centrą, finansuojamą Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis, kuria Vilniaus universitetas (VU) kartu su partneriais – Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Biotechnologijos, Biochemijos ir VU Onkologijos institutais. Projekto bendra vertė – 125,4 mln. litų, iš kurių apie 106 mln. litų skirs ES fondai, likusi dalis – valstybės lėšos, teigiama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų