Kinų užsienio reikalų ministras Wang Yi penktadienį sakė savo kolegai Davidui Cameronui, kad jie turėtų „stiprinti mainus ir bendradarbiavimą“, šeštadienį pranešė Pekino valstybinė žiniasklaida.
Tuo tarpu Londonas vėliau pareiškė, kad abi pusės susitarė tęsti JK ir Kinijos bendradarbiavimą įvairiose srityse
„Tai apima prekybos ryšius, esamų kultūrinių santykių ir ryšių tarp mūsų tautų plėtojimą ir bendrą darbą kovojant su klimato kaita“, – priduriama pareiškime.
Pastaraisiais mėnesiais Kinija ir Jungtinė Karalystė apsikeitė kaltinimais dėl žmogaus teisių pažeidimų ir įtariamo šnipinėjimo.
Praėjusį mėnesį Kinija pranešė, kad nuteisė Jungtinės Karalystės pilietį už šnipinėjimą, o dar anksčiau pasmerkė JK paramą už demokratiją pasisakantiems Honkongo protestuotojams.
Penktadienio susitikime D. Cameronas „nedviprasmiškai išdėstė JK poziciją daugelyje sričių, dėl kurių nesutariama, įskaitant žmogaus teises Sindziange ir Honkonge“, pranešė JK užsienio reikalų ministerija.
Jis atkreipė dėmesį į britų parlamentarų, kuriems Kinija taiko sankcijas, atvejus ir pakartojo raginimą paleisti JK pilietį Jimmy Lai.
D. Cameronas taip pat paragino Kiniją „pasinaudoti savo įtaka Iranui ir daryti spaudimą husiams dėl jų veiksmų Raudonojoje jūroje“.
Wang Yi sakė D. Cameronui, kad abi šalys turėtų „stiprinti strateginį bendravimą ir atlikti joms priklausantį vaidmenį skatinant saugumą bei palaikant taiką“, šeštadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.
Wang Yi perspėjo, kad pasaulis susiduria su tokiais iššūkiais kaip „atgimstantis Šaltojo karo mentalitetas, plintantis protekcionizmas ir vangus ekonomikos atsigavimas“, skelbia „Xinhua“.
Jis paragino abi šalis „stiprinti mainus ir bendradarbiavimą (...) ir sugrąžinti dvišalius santykius į teisingą tvirtos ir stabilios plėtros kelią“.
Wang Yi šeštadienį turėjo sakyti kalbą Miunchene vykstančiame kasmetiniame saugumo susitikime, į kurį susirenka aukščiausi diplomatijos ir kariuomenės pareigūnai iš viso pasaulio.
Penktadienį jis taip pat susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu ir surengė diskusijas, kurias Kinijos užsienio reikalų ministerija pavadino „nuoširdžiomis, esminėmis ir konstruktyviomis“.