Du atvejai toje pačioje šeimoje Rytų Anglijoje buvo susiję su neseniai vykusiomis kelionėmis į Vakarų Afriką, kur virusas yra endeminis tarp gyventojų. Vienas iš žmonių jau pasveiko, bet kitas vis dar gydomas specializuotame saugios slaugos skyriuje prie „Royal Free London NHS Foundation Trust“. Laimei, dauguma žmonių gali visiškai pasveikti nuo šios ligos, ypač jei gydymas pradedamas nedelsiant.
„Lasos karštligės atvejai Jungtinėje Karalystėje reti ir nelengvai plinta tarp žmonių. Bendra rizika visuomenei yra labai maža. Mes susisiekiame su asmenimis, kurie artimai bendravo su užsikrėtusiais prieš patvirtinant infekciją, kad pateiktume tinkamą įvertinimą, palaikymą ir patarimus“, – sakė UKHSA vyriausioji medicinos patarėja dr. Susan Hopkins.
Lasos karštligė yra ūmi virusinė hemoraginė liga, kurią sukelia Lasos virusas. Maždaug 80 procentų žmonių, užsikrėtusių Lasos virusu, nejaučia jokių simptomų, tačiau kai kuriems gali išsivystyti sunki liga, pasireiškianti nuovargiu, karščiavimu ir silpnumu, o vėliau galvos, gerklės, raumenų, krūtinės skausmais, pykinimu, vėmimu, viduriavimu, kosuliu ir pilvo skausmais.
JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) duomenimis, kiekvienais metais įvyksta nuo 100 000 iki 300 000 infekcijų ir maždaug 5 000 mirčių.
Žmonės paprastai užsikrečia šiuo virusu, kai lankydamiesi Afrikoje į pietus nuo Sacharos apturi sąlytį su Mastomys žiurkių (Mastomys natalensis) šlapimu ar išmatomis užterštais maisto produktais ar namų apyvokos daiktais.
Tai pirmasis atvejis, aptiktas JK per daugiau nei dešimtmetį. Prieš šį naujausią protrūkį JK nuo 1980 m. buvo užregistruoti tik aštuoni Lasos karštligės atvejai, visi jie buvo importuoti iš žmonių, keliaujančių į pasaulio vietas, kuriose virusas yra endeminis. Visais šiais atvejais virusas nebuvo perduotas kitiems ir sėkmingai suvaldytas.