Vos po dviejų mėnesių, birželio 15-ąją, šis bendradarbiavimas jau davė vaisių – bravoras Lietuvai pristatė išvirtą pirmą bavariško karališko gėrimo partiją.
Karališką pristatymą puošė viduramžių akcentai
„Volfas Engelman“ tapo ir Bavarijos tradicijų puoselėtoju Lietuvoje – karališkame pristatymo renginyje vyravo viduramžiški akcentai, garbingus renginio svečius pasitiko žirgus pabalnoję riteriai, muzika ir Bavarijos regionui būdingais valgiais nukrauti stalai.
Kviestinė publika į iškilmingą vakarą rinkosi neseniai duris atvėrusioje „Volfas Engelman Galerijoje“, kuri pristatyta šiais jubiliejiniais metais kaip dovana miestui bei jo svečiams.
Ši moderni miesto erdvė šventės metu tapo išties karališka. Čia atsispindėjo Bavarijos regiono dvasia – tradiciniai vokiški patiekalai derinti su unikalios receptūros, Lietuvoje pagamintu karališku gėrimu, pakilia svečių nuotaika rūpinosi bavariškos muzikos atlikėjai – grupė „Allegretto“.
„Aludarystės tradicijas puoselėdami beveik aštuonis šimtmečius, visada laikėmės pozicijos, kad šis gėrimas turi turėti sielą ir namus. O jų negali būti be paties skaniausio vokiško maisto. Tai yra mūsų kultūrinis identitetas, kurį didžiuodamiesi perduodame į savo bičiulių, „Volfas Engelman“ aludarių, rankas. Bravoras nuo šiol oficialiai tampa geriausių Bavarijos tradicijų puoselėtoju Lietuvoje“, – sakė Bavarijos princas.
Jis pridūrė, jog šis gėrimas turi būti šviežias ir gaminamas vietoje, kad būtų užtikrinta produkto kokybė, išlaikyti visi standartai. Todėl net neabejoja, kad šis bendradarbiavimas ir naujasis produktas Lietuvoje bus labai sėkmingas.
Karališko gėrimo gamyba patikėta vyriausiam bravoro meistrui Petrui Sadovskiui, kuris išsilavinimą įgijo būtent Bavarijos krašte.
Meistrystės pripažinimas
Anot „Volfas Engelman“ generalinio direktoriaus Mariaus Horbačausko, įmonės „König Ludwig International“ suteikta teisė Lietuvoje virti karališką gėrimą rodo išskirtinį pasitikėjimą ir meistrystės pripažinimą.
„Pirmosios būsimo bendradarbiavimo derybos pradėtos prieš gerą pusmetį. Jau tada supratome kiek daug turime bendro – ilgas aludarystės tradicijas, panašias vertybes, požiūrį į kokybę, vartojimo kultūros plėtojimą. Atradome ir bendrų istorinių ryšių tarp Lietuvos bei Bavarijos. Su tokiu tvirtu palaikymu, ši partnerystė bus tikrai sėkminga“, – pasidžiaugė M. Horbačauskas.
M. Horbačausko teigimu, karališkoji šeima šį verslą pradėjo dar 1253 m., nes hercogas Liudvikas Griežtasis, vyriausias hercogo Otono II sūnus, aludarystės meną laikė labai svarbiu ir pavedė dvare įkurti alaus daryklą. 1516 m. Wittelsbachų šeimos atstovas, kunigaikštis Vilhelmas IV išleido Bavarijos alaus grynumo įstatymą, ir jis tapo etalonu visam pasauliui. Šio dokumento originali kopija buvo eksponuojama ir ketvirtadienį vykusiame renginyje.
Tampa ambasadoriais
„König Ludwig International“ yra vienas labiausiai pripažintų privačių alaus bravorų pasaulyje, gaminantis tik aukščiausios kokybės gėrimus.
Šių metų balandį Jo Karališkosios Didenybės Luitpold Prinz von Bayern vizito Kaune metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis oficialiai patvirtino, kad „Volfas Engelman“ gauna Vokietijos monarchų šeimos atstovo pasitikėjimą ir galimybę virti bavarišką karališką gėrimą.
„Ši užmegzta unikali partnerystė jau turi rezultatą – mūsų pagamintą karališką gėrimą. Su šia naujiena kartu džiaugiamės, kad tampame ir Bavarijos princo pripažintais Vokietijos aludarystės ambasadoriais šalyje. Bravoras jau ne vienus metus Lietuvoje skleidžia geriausias bavariškas tradicijas, o dabar jas galėsime pakelti į visiškai naują lygmenį“, – pabrėžė M. Horbačauskas.
Jis taip pat užsiminė, jog kauniečius bei miesto svečius bravoras stebins ir toliau. Neabejotinai šiais metais vėl vyks „Oktoberfestas“, kuris kas metus padidėja net keliais kartais. Itin didelio dėmesio sulaukiantį renginį Kaune, tikėtina, aplankys ir labai garbingas svečias – Bavarijos princas.
#gerožodžiogalia