Iranas, nepaisydamas tarptautinių raginimų, įvykdo vis daugiau mirties bausmių. Vien tik pernai užregistruota 670 egzekucijų, pirmadienį Ženevoje pareiškė Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių įgaliotinis Irane Ahmedas Šahedas (Ahmed Shaheed).
2003 metais, pavyzdžiui, Irane mirties bausmė įvykdyta mažiau nei 100 asmenų. Iš 2011-aisiais įvykdytų egzekucijų 249 įvykdytos slapta, o apie 421 paskelbta viešai.
81 proc. mirties bausmių įvykdyta dėl narkotikų prekybos, 4,3 proc. – dėl šventvagystės, o 4,1 proc. – dėl išprievartavimų.
Nuo 2003–iųjų Irane įvykdoma vis daugiau egzekucijų, kalbėjo A. Šahedas. Be to, nepaisant paskelbto draudimo, ir 2011 metais nusikaltėliai buvo žudomi ypač žiauriu metodu – užmėtant juos akmenimis.
A. Šahedas dar kartą pakartojo JT raginimą bent jau netaikyti egzekucijos už tokius nusikaltimus, kurie, remiantis tarptautiniais standartais, nelaikomi „ypač sunkiais nusikaltimais“, tarp jų – už narkotikų prekybą.
A. Šahedas taip pat konstatavo, kad Irane nesilaikoma žmogaus teisių, pavyzdžiui, žodžio ir susirinkimų laisvės, taip pat teisės į laisvus rinkimus. Šiuo metu Irano kalėjimuose sėdi 42 žurnalistai ir tai yra daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje. Nuo 2009–ųjų rinkimų, baimindamiesi represijų ir bausmių, iš šalies išvyko 150 žurnalistų.