„Per pastaruosius 30 metų išmokome, o dabar mokomės iš Gazos Ruože įvykusios tragedijos, kad sprendimas turi būti įvestas iš išorės“, – sakė J. Borrellis diplomatams Portugalijoje.
„Ilgalaikė taika bus pasiekta tik tuo atveju, jei tarptautinė bendruomenė intensyviai įsitrauks į jos siekimą ir įves sprendimą“, – sakė jis, nurodydamas į Jungtines Valstijas, Europą ir arabų šalis.
J. Borrellis įspėjo, kad antradienį Beirute surengtas smūgis, per kurį žuvo vienas iš grupuotės „Hamas“ vadų, yra „papildomas veiksnys, galintis sukelti konflikto eskalaciją“.
Planavo vykti į Libaną
ES vyriausiasis diplomatas sakė, kad ketvirtadienį planavo vykti į Libaną, tačiau saugumo sumetimais kelionė gali būti atšaukta.
Nors Izraelis neprisiėmė atsakomybės, plačiai manoma, kad tai jis nužudė 57 metų Salehą al Aruri, savo priešo – islamistų grupuotės „Hamas“ – vado pavaduotoją ir vieną iš jos karinio sparno įkūrėjų.
Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir pradėjo Gazos Ruože nesiliaujančią karinę kampaniją, kuri, teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nusinešė daugiau kaip 22 000 gyvybių.
Karas Gazoje prasidėjo po kruvino spalio 7 dienos „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį, per kurį žuvo apie 1 140 žmonių, daugiausia – civiliai gyventojai. Be to, kovotojai į „Hamas“ valdomą Gazos Ruožą nusigabeno apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio duomenimis, 129 tebėra nelaisvėje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!