Penktą pergalę iš eilės Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo antrąją vietą penkiolikos ekipų Rytų konferencijoje užimantis Toronto „Raptors“ (26 pergalės ir 15 pralaimėjimų) klubas su Jonu Valančiūnu.

Pirmadienį namuose 19,8 tūkst. žiūrovų akivaizdoje Toronto krepšininkai po ypač sėkmingo ketvirtojo kėlinio – 112:100 (19:29, 33:20, 29:35, 31:16 – nugalėjo trečią nesėkmę iš eilės patyrusią bei keturioliktojoje pozicijoje esančią Bruklino „Nets“ (11/31) komandą.

Starto penkete rungtyniavęs lietuvis nugalėtojams pelnė 6 taškus, po krepšiais atkovojo 12 (5 - puolime) ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, kartą suklydo bei trissyk prasižengė. Per nepilnas 27 žaidimo minutes (26:46) J. Valančiūnas pataikė 3 dvitaškius metimus iš 11.

31 tašką į svečių krepšį įmetė Kyle'as Lowry'is (8 rezultatyvūs perdavimai), 30 – DeMaras DeRozanas (5 rez. perd.), po 12 – Patrickas Pattersonas bei Terrence'as Rossas, 8 – Jamesas Johnsonas, 7 – Bismackas Biyombo.

Svečių, kurie trečiojo kėlinio pabaigoje turėjo devynių taškų persvarą, gretose rezultatyviausiai žaidė Brookas Lopezas (29 tšk. bei 10 sugriebtų kamuolių ), Joe Johnsonas (22 tšk.; 7 rezultatyvūs perdavimai), Donaldas Sloanas (13 tšk.), Thaddeusas Youngas (11 tšk.), Bojanas Bogdanovičius (9 tšk.) ir Shane'as Larkinas (8 taškai).

Kitas NBA lygos reguliariojo sezono rungtynes Toronto klubas trečiadienį namuose žais su Bostono „Celtics“ krepšininkais.