M. Sinkevičiaus dalyvavimas apeliacinės instancijos procese nėra privalomas, teismas jam siuntė tik pranešimus apie posėdžių datas, tačiau šaukimo nesiuntė.
„Pasinaudosiu savo teise, nedalyvausiu posėdyje, prašau nagrinėti man nedalyvaujant“, – teismui pranešė M. Sinkevičius.
Politikui teisme atstovauja jo advokatas Arūnas Petrauskas, kaltinimą, kaip ir pirmos instancijos teisme, palaiko Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius.
Teisėjas Evaldas Pašilis paskelbė pranešimą byloje, nurodė už ką yra nuteistas politikas ir kokie jo advokato skundo argumentai. Byloje įrodymų tyrimas nebuvo atliekamas, po pranešimo pradėtos baigiamosios kalbos.
Advokato A. Petrausko skunde teigiama, kad meras toliau dirba turėdamas visuomenės pasitikėjimą, nebuvo nušalintas, darbas savivaldybėje nesutriko.
Pasak advokato, nuosprendis merui pažeidžia esminius lygybės prieš įstatymą principus – M. Sinkevičiaus veiksmai nebuvo pasiekę tokio pavojingumo lygio, kad būtina taikyti baudžiamąją atsakomybę.
„Apkaltinamasis nuosprendis priimtas neišsiaiškinus realios žalos. Jis (M. Sinkevičius – ELTA) neturėjo siekio piktnaudžiauti“, – sako advokatas. Jis taip pat prašo teismo apsvarstyt galimybę jo kliento veiką pripažinti mažareikšme.
Ši byla yra pripažinta prioritetine, tai yra greičiau nagrinėtina byla. Tokioms byloms priskiriamos ypatingą reikšmę ir visuomenės susidomėjimą sulaukusios bylos.
Kauno apygardos teismas politiko bylą su skundu perdavė Apeliaciniam teismui ir nustatė nagrinėjimo datą – pirmąjį posėdį buvo numatyta surengti lapkričio 20 dieną, tačiau Apeliacinis teismas nustatė kitas posėdžių datas, tai yra liepos 10 d. ir liepos 11 d.
„Prašome visiškai išteisinti ir nuosprendį panaikinti. Teismas neatskleidė bylos esmės, selektyviai nagrinėjo byloje surinktus duomenis. Teismo kai kurios išvados akivaizdžiai prieštarauja bylos medžiagai“, – Eltai sakė mero advokatas A. Petrauskas.
Į Seimą kandidatuojantis M. Sinkevičius kaltu yra pripažintas Kauno apygardos teismo nuosprendžiu, bet jis neįsiteisėjo, nes politiko advokatas jį apskundė aukštesnės instancijos teismui.
Kaip skelbta anksčiau, galimu būsimu premjeru anksčiau įvardytas M. Sinkevičius Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narių buvo išreitinguotas pirmuoju numeriu kandidatų sąraše. Tačiau politikas sulaukė nepalankaus teismo sprendimo ir buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, turto pasisavinimo. Po pirmos instancijos teismo sprendimo LSDP lyderė Vilija Blinkevičiūtė patikino, kad M. Sinkevičiaus nebus partijos kandidatų į Seimą sąraše.
Galiausiai sąrašo paskutinėje – 141 – vietoje atsidūręs M. Sinkevičius akcentuoja, kad teismo sprendimas yra apskųstas apeliacine tvarka. Todėl, pasak politiko, jo buvimas sąraše nekelia grėsmės socialdemokratų rinkimų rezultatams.
Rinkimai į Seimą vyks spalio 13 dieną.
Pirmos instancijos teismas skyrė baudą ir draudimą dirbti valstybės tarnyboje
ELTA primena, kad gegužės 27 dieną Kauno apygardos teismas Jonavos merui skirta 12,5 tūkst. eurų bauda, trejiems metams atimta galimybę dirbti valstybės tarnyboje. Meras savo kaltės nepripažino.
Prokuroras Darius Valkavičius siūlė teismui skirti beveik dvigubai griežtesnę bausmę – 30 tūkstančių eurų dydžio baudą, o teisę būti išrinktam ir paskirtam į savivaldybės ar valstybės institucijų renkamas, skiriamas pareigas atėmimą skirti penkerių metų laikotarpiui. Prokuroras sutiko su nuosprendžiu ir jo neskundė.
Kauno apygardos teismas teigė, kad bausmė skirta mažesnė todėl, kad nuteistasis atlygino žalą, anksčiau nebuvo teistas, charakterizuojamas teigiamai, augina du mažamečius vaikus, dirba ir gauna pajamas. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo nustatyta.
Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 m. Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1 tūkst. 487 eurų turtinės žalos.
Kaip teisme anksčiau paskelbė prokuroras, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo, tarybos narys M. Sinkevičius suklastojo 16 vienetų finansinių apskaitų, pateikė jas Jonavos rajono savivaldybės administracijai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija.
Bylos duomenimis, į avanso apskaitas buvo įtrauktas mėnesinis mokestis už „Telia Lietuva“ suteiktas ryšių paslaugas, susijusias su sutuoktinės realiai naudoto abonentinio numerio išlaidas, mėnesinis mokestis už „Telia Play“ internetinės televizijos išlaidas ir mėnesinis mokestis už savo asmeninėms reikmėms įsigytos įrangos – televizoriaus „Samsung“ – išlaidas. Minėti dokumentai buvo pateikti Jonavos rajono administracijai, siekiant pagrįsti avansu gautą išmoką, skirtą išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.
Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.
ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Televizoriaus negali nusipirkti, reikia vagiliauti
O dar premjeru taikosi buti