Penktosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse Toronto „Raptors“ klubas, kuriam negali padėti čiurnos traumą besigydantis Jonas Valančiūnas, trečiadienį namuose, stebint 20,2 tūkst. žiūrovų, 99:91 (28:18, 27:27, 20:17, 24:29) įveikė Majamio „Heat“ krepšininkus ir vėl serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį – 3-2.

12

Pirmosiose serijos rungtynėse „Raptors“ komanda namuose nusileido varžovams po pratęsimo 96:102, antrajame mače įveikė Majamio ekipą po pratęsimo 96:92, o serijai persikėlus į Majamį pavyko 95:91 laimėti ir trečią susitikimą, tačiau ketvirtajame nusileido varžovams vėl po pratęsimo 87:94.

Dvigubu dubliu trečiadienio rungtynėse nugalėtojų gretose pasižymėjo Kyle'as Lowry'is, kurio sąskaitoje 25 taškai ir 10 atkovotų kamuolių.

34 taškais prie pergalės prisidėjo DeMaras DeRozanas, 10 – J. Valančiūną pakeitęs Bismackas Biyombo (6 atkovoti kamuoliai ir 4 blokuoti metimai), 9 – Cory's Josephas, 8 – Patrickas Pattersonas.

20 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Dwyane'as Wade'as, po 13 – Goranas Dragičius ir Joshas Richardsonas, 11 – Joe Johnsonas, 8 – Tyleris Johnsonas.

Visą dvikovą trečiadienį pirmavo „Raptors“ krepšininkai, o antroje antrojo kėlinio pusėje jie buvo susikrovę net 20 taškų persvarą – 55:35. Tačiau per likusias 3 minutes ir 39 sekundes iki didžiosios pertraukos svečiai pelnė 10 taškų be atsako ir sumažino atsilikimą iki 45:35.

Visą antrą susitikimo pusę iniciatyva taip pat priklausė šeimininkams. Tačiau, likus žaisti 1 minutę ir 54 sekundės iki ketvirto kėlinuko pabaigos svečiai sumažino atsilikimą iki minimumo – 87:88. Lemiamas buvo K. Lowry'o tolimas metimas likus žaisti 52 sekundes, padidinęs Toronto ekipos pranašumą iki 93:87.

Šeštąsias Rytų konferencijos pusfinalio serijos rungtynes komandos jau penktadienį žais Majamyje.