„Mano bendra nuomonė apie ekonomiką yra ta, kad iš esmės padėtis yra gera, – kalbėdamas Bendruomenių Rūmų Iždo komitete sakė jis. – Tačiau neapibrėžtumo debesis, kabantis virš šiuo metu vykstančių derybų, veikia kaip laikinas stabdiklis, kurį mes kaip galima greičiau turėtume pašalinti, kad pasiektume tam tikros pažangos.“
„Gaunama pakankamai duomenų, kad įmonės ir vartotojai laukia, kas bus, prieš priimdami sprendimus dėl investicijų ir vartojimo“, – sakė Ph. Hammondas.
Tai jis pareiškė praėjus dienai po to, kai Tarptautinis valiutos fondas (TVF) paskelbė, kad JAV ekonomikos augimo tempas šiais metais gali sulėtėti iki 1,7 proc., palyginti su 1,8 proc. pernai. O kitąmet augimas gali dar labiau sulėtėti – iki 1,5 proc.
Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija pirmadienį susiginčijo po to, kai britų premjerė Theresa May (Tereza Mei) pareiškė, kad „kamuolys yra ES aikštelės pusėje“, „Brexit“ deryboms įžengiant į itin svarbią penktąją fazę.
Ankstesnės derybos dėl trijų pagrindinių skyrybų klausimų – Britanijos išstojimo iš ES sąskaitos, ES piliečių, gyvenančių JK, teisių ir sienos tarp JK sudėtinės teritorijos Šiaurės Airijos ir euro onai priklausančio Airijos Respublikos – strigo.
Britanijos biudžeto atsakomybės biuras antradienį perspėjo, kad „gerokai“ sumažins savo produktyvumo (kiek vienas darbuotojas sukuria vertės per valandą) prognozes ateinantiems penkeriems metams, kas atsilieps ir ūkio augimo ir viešųjų finansų prognozėms.