Žmonės perspėjami imtis skubių priemonių apsisaugoti nuo pasaulinės internetinio viruso pandemijos. Policija skelbia, jog pasauliniu mastu jau imtasi precedento neturinčių veiksmų prieš šiuos internetinius nusikaltėlius.
Skelbiama, kad Didžiojoje Britanijoje minėtu virusu yra užkrėsti daugiau nei 15000 žmonių kompiuteriai. Ir šis virusas šalies ekonomikai gali kainuoti milijonus, perspėja Nacionalinė kovos su nusikalstamumu agentūra (NCA).
Teisėsaugininkai įtaria, kad minėtasis J. Bogačiovas turi bendrininkų Jungtinėje Karalystėje, o taip pat Rusijoje ir Ukrainoje. Ekspertai primygtinai rekomenduoja vartotojams atnaujinti savo antivirusinę programinę įrangą bei operacinę sistemą, kad virusas negalėtų pakenkti kompiuteriui. Jei kompiuteryje nėra įjungti automatiniai atnaujinimai, juos būtina nedelsiant įsijungti. Taip pat rekomenduojama pasikeisti slaptažodžius, nes nusikaltėliai senuosius jau gali žinoti, jei kompiuteris yra užkrėstas. To nepadarę rizikuoja netekti svarbių duomenų. Blogiausiu atveju vartotojai gali netekti priėjimo prie banko sąskaitų, kurias gali ištuštinti nusikaltėliai.
NCA taip pat rekomenduoja vartotojams apsilankyti specialiai sukurtoje svetainėje https://www.getsafeonline.org/ ir gauti daugiau informacijos bei nemokamai atsisiųsti specialią antivirusinę programą, kurią pateikė aštuonios kompanijos.
Be to, vartotojams rekomenduojama pasidaryti visų svarbių duomenų kopijas.
Skelbiama, kad su daugeliu jau užkrėstų kompiuterių savininkų susisieks interneto tiekėjai.
Visame pasaulyje plintantis virusas vadinasi „Gameover Zeus“. Teisėsaugai kuriam laikui pavyko jį sustabdyti, tačiau vartotojai raginami nedelsiant imtis apsaugos priemonių, kol virusas neatsinaujino. Skelbiama, kad vartotojai turi tam laiko dvi savaites.
Ekspertai perspėja, kad virusu kompiuteris užkrečiamas tuomet, kai vartotojas paspaudžia iš nežinomo siuntėjo gautame elektroniniame laiške esančią nuorodą arba apsilanko užkrėstame interneto puslapyje. Todėl vartotojai perspėjami elgtis atsargiai gavus elektroninį laišką iš nežinomo siuntėjo ir neatidarinėti nežinomų nuorodų.