Nesvarbu, ar renkatės kiek vešlesnę, „trijų dienų“ barzdelę, ar skutatės švariai – neturėtumėte ignoruoti esminių veido odos priežiūros taisyklių, tokių, kaip tinkamas odos valymas bei drėkinimas, kokybiškų skutimosi priemonių bei procedūrų pasirinkimas.
„Vyrų oda, lyginant su moterų, yra storesnė, turi daugiau riebalinių liaukų, didesnes poras. Todėl juos dažniau vargina riebios odos problemos“, – atkreipia dėmesį vaistininkė Jūratė Vaičiūnienė.
Dažna klaida, kurią daro vyrai – veido odą prausia paprastu muilu. „Muilas nėra tinkama priemonė veido valymui, nes jis labai išsausina odą. Išsausėjusi oda yra labiau linkusi į sudirgimą, todėl rekomenduojama rinktis tam pritaikytus veido odos prausiklius“, – teigia J. Vaičiūnienė.
Dalį problemų išspręs tinkamas odos valymas
Tiems, kurių veido oda riebesnė, ją būtina kasdien švariai nuplauti arba nuvalyti specialia priemone. Papildomai priežiūrai veido odą 1–2 kartus per savaitę rekomenduojama nušveisti specialiu šveitikliu su grūdėtosiomis detalėmis.
„Šveitiklis padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir lengviau užkabinti trumpus plaukelius. Šveitiklį reikia tepti ant sudrėkinto veido, švelniai įmasažuoti ir nuplauti vandeniu“, – teigia J. Vaičiūnienė.
Jos teigimu, reguliariai šveičiant odą barzdos skutimasis rečiau baigsis skausmingais, pūlingais spuogeliais, o kartu bus mažesnė tikimybė plaukeliams įaugti į odą.
Atšipusiems peiliukams – griežtas „ne“
Vieni vyrai mėgsta sausąjį, kiti – šlapiąjį skutimosi būdą. Nepriklausomai nuo to, kaip skustis esate įpratęs, turint jautrią odą verta išmėginti tiek vieną, tiek kitą alternatyvas, ir tik tada pasirinkti tą, kuris yra tinkamiausias jūsų odai.
Esminė taisyklė, naudojantiems skutimosi peiliukus – šie jokiu būdu negali būti atšipę. „Kuo aštresni peiliukai, tuo greičiau ir lengviau jais nuskutama ir mažiau dirginama oda. Dar geriau, jeigu prieš depiliaciją jie yra švariai išplaunami ir dezinfekuojami – tai sumažina riziką užkrėsti odą“, – atkreipia dėmesį J. Vaičiūnienė.
Kartu ji papildo, jog tie vyrai, kurių odos plaukeliai yra labai kieti, gali rinktis skutimosi kremą, o turintys ypatingai jautrią, sausą odą – skutimosi gelį. „Geriausia rinktis tokias skutimosi priemones, kuriose nėra dirbtinų kvapiklių, dažiklių ar kitų medžiagų, galinčių sudirginti odą“, – rekomenduoja vaistininkė.
Dezinfekcijos svarba
„Viena dažniausių priežasčių, kodėl po skutimosi ar depiliacijos išberia odą – neatlikta dezinfekcija. Skutantis dažnai tenka įsipjauti ar kitaip pažeisti odą. Jeigu jos nedezinfekuojame, procedūra gali baigtis skausmingais pūliniais“, – pastebi J. Vaičiūnienė.
Vaistininkės teigimu, odą būtina dezinfekuoti ir prieš, ir po skutimosi: „Geriausia rinktis tokias priemones, kurios nedirgina odos, pavyzdžiui, oktenidino dihidrochloridą“.
Vandenilio peroksidą ar įvairių kvapų bei priemaišų turinčius odekolonus verčiau padėti į šalį. Tinkamiausias dezinfekcinis preparatas yra tas, kuris dar labiau neįjautrina odos, todėl turintiems probleminę odą dėl galimų dezinfekavimo priemonių pasirinkimo verta pasitarti su vaistininku.
Palaikyti drėgmę prieš ir po
Skutimaisis ne tik dirgina, bet ir sausina veido odą, todėl po skutimosi ir dezinfekcijos svarbu nepamiršti jos sudrėkinti. Dažniausiai patartina rinktis kuo natūralesnę priemonę, kurioje nėra kvapų, dažiklių ar sintetinių konservantų.
„Odą puikiai drėkina, ramina ir vėsina alijošiaus ekstraktas. Pasitepti jo sudėtyje turinčia priemone galima tiek prieš, tiek ir po depiliacijos. Kuo oda gaus daugiau drėgmės, tuo rečiau bus juntamas nemalonumas, „sausas“ tempimas“, – pabrėžia vaistininkė.
Atsižvelgiant į metų laiką, veido odą taip pat svarbu saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, dehidratacijos bei šalčio, renkantis specialias apsaugines priemonės. Turintiems rimtesnių odos problemų vyrams patariama reguliariai lankytis pas odos gydytoją–specialistą bei rinktis kompleksines, kruopščiai atrinktas veido prausimosi ir skutimosi priemones.