Rusijos Federacijos gynybos ministerijos visuomenės tarybos atstovas, su leidiniu kalbėti sutikęs tik išlaikant jo anonimiškumą, pareiškė, kad tuo atveju, jei Baltieji rūmai leis tiekti letalinę įrangą Kijevui, Rusija ne tik „didins apsukas Ukrainoje“, tačiau ir „smogs Vašingtonui ar jos sąjungininkėms asimetrinį atsakymą dviem frontais“.
Pavyzdžiui, gali būti priimtas sprendimas nubausti JAV suteikiant Kinijai pagalbą kuriant aukštųjų technologijų ginkluotę, galinčią suduoti galingą smūgį JAV kariniam jūrų laivynui Ramiajame vandenyne. Iki šiol panašūs Kinijos pagalbos prašymai būdavo atmetami „naudojantis diplomatine kalba“.
„Tai tik vienas iš pavyzdžių. Mes taip pat galime paveikti Iraną ir netgi palaikyti jį mūšiuose – karinės operacijos metu – su Saudo Arabija, ir tada naftos kaina šoktelėtų iki debesų“, – pridūrė „The Moscow Times“ pašnekovas.
Pasak Maskvos politologo Jevgenijaus Buržinskio, JAV pradėjus tiekti ginkluotę Ukrainai, „Rusija visiškai pagrįstai JAV laikytų tiesioginėmis konflikto dalyvėmis“. Jis taip pat nurodė problemą, susijusią, jo manymu, su tokiu žingsniu: „Esu visiškai įsitikinęs, kad mažiausiai 50 proc. to, ką JAV perduotų Ukrainai, būtų pavogta ir vėliau parduota išorėje.“
Maskvos strategijos analizės ir technologijų centro analitikas Maksimas Šepovalenka mano, kad tokia veiksmų eiga baigsis kova „akis už akį“: „Maskva nesėdės sudėjusi rankų, nuošalėje stebėdama įvykius, – ji priims atsakomuosius žingsnius.“ Be to, M. Šepovalenkos manymu, ukrainiečių kariai nėra pakankamai kvalifikuoti naudotis JAV ginkluote: „Galima suteikti pagalbą reguliariosioms pajėgoms, tačiau ne savanorių batalionams. Bet kuriuo atveju reikalingi apmokyti operatoriai. Mokymams reikia laiko, papildomų lėšų, tačiau svarbiausia – praktinių įgūdžių.“